Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka » Nabranie masy, jakie odżywki

Nabranie masy, jakie odżywki

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
lebron

Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 3
Post 2012-08-12, 20:36  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
Witam, powiem krótko mam nie dowagę (190/70) i potrzebuję przytyć, najlepiej co najmniej 10kg, wtedy będę się czuł bardziej komfortowo.
Mam szybką przemianę materii i ciężko mi nabyć kilogramy.

Oprócz tego, że ułożona będzie dieta z wysoką zawartością białka planuję też regularnie odwiedzać siłownie robiąc ćwiczenia na masę.

Pytanie mam jednak co do odżywek, niech ktoś się wypowie czy prawidłowy jest to rozkład.

1. Gainer, zastąpie sobie nim jedzenie w momencie gdy nie będę w stanie spożyć posiłku w czasie dnia.


2. Odżywka białkowo- energetyczna, po ćwiczeniach na siłowni (3x tyg)


3. Odżywka wysoko białkowa, przed snem na zakończenie dnia.

Tak więc chcę zakupić te 3 rodzaje "wspomagaczy" i spożywać je praktycznie codziennie, chciałem się zapytać czy jest to korzystne czy powinienem zakupić tylko jedną z nich i w momencie gdy nie ma mnie na siłowni- w tym dniu ją odstawiać?

Jestem zielony w tych sprawach natomiast przeglądając fora i artykuły ułożyłem sobie w głowie taki plan, niech teraz ktoś kto się bardziej na tym zna powie mi czy mój tok rozumowania jest prawidłowy i czy jest szansa, że skuteczny.

Pozdrawiam.
Reklamy
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2012-08-13, 14:02  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
po pierwsze juz o tym tu pisalem i masz rozpiske w inmym topiku

poza tym slabo czytales bo punkt 1 i 2 to wlasnie to samo, gainer to wlasnie odzywka weglowodanowo-bialkowa

generalnie gainer przed treningiem/w trakcie, a bialko do 2h po i przed snem, a takze rano mozna

masy przybywa od diety i cwiczen, a nie od suplementow, suplementy maja sens dopiero po paru miesiacach jak juz wszystko cwiczysz i wszystko wiesz, nie skupiaj sie na suplach od poczatku bo nie to jest kluczem
lebron

Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 3
Post 2012-08-13, 20:00  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
Dzieki Expert za rady, wezmę je sobie do serca.
Dowiedziałem się, że cwiczenia na masę polegają
głównie na krótkich seriach ale na maksymalnych, możliwych
do udźwignięcia ciężarach- zamierzam to zrealizować.
Dodam dla odmiany również basen.

Mam jednak jeszcze pytanie o tą odżywkę w pełni białkową.
Jaką polecasz, bo jesli chodzi o gainera to przyglądam się
,, up your mass ,,

sorry za zawracanie gitary ale nie chcę popełniać błędów.

Pzdr.
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2012-08-14, 12:32  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
zle sie dowiedziales, nie nalezy cwiczyc maxymalnymi ciezarami nigdy, a progresywnymi, zwiekszajac ciezar z kazda seria, idz na silownie, popros instruktora o rozpisanie treningu i programu na split 3-4 razy w tygodniu, pocwicz 2-3 miesiace i dopiero zacznij szukac gainera, poniewaz teraz masz kilkanascie kilogramow zapasow tluszczu w ciele i nie potrzeba ci dolewac weglowodanow ani bialek z proszku przez pierwsze miesiace
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2012-08-14, 12:50  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
a sorry ty jestes chudy pisales, to mhp up ypur mass jest najlepszy mozesz zarzucic, ale najpierw 2-3 tygodnie chociaz sie rozgrzej pocwicz uloz program wsio tak jak pisalem z instruktorem

suple to 10%, dieta odpowiednia jedzenie to 50%, cwiczenia to 40% sukcesu
lebron

Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 3
Post 2012-08-15, 12:42  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
Rozumiem, rozplanuje to tak by ćwiczyć pn, srod, pt a w sobote i ewentualnie basen. Natomiast nawiązując do suplementów to oprócz mass'a kupić chciałbym jeszcze jakieś pełne białko, więc co byś polecił?

pzdr.
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2012-08-15, 16:41  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
a po co? wystarczy dieta porzadnie ulozone jedzenie, a suple wcale nie sa potrzebne wtedy, NAJPIERW trzeba cwiczyc i jesc, a dopiero duzo POTEM zerkac czy w ogole suple beda potrzebne, a nie kupowac tony proszku zanim w ogole poszedles gdziekolwiek i zrobiles cokolwiek, nie tedy droga
KoxBox

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 1
Post 2012-09-10, 13:02  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
Najlepsza będzie dieta oparta na węglowodanach - ryż i makaron to podstawa.
Ale gainery także mogą się przydać.


link wycięty, admin.
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2012-09-13, 11:47  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
co za bzdura, z weglowodanow nie ma i nie bedzie masy, tylko energia do cwiczen, musza byc i wegle i bialko Smile
gogoman

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 9
Post 2013-06-28, 20:39  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
Trenując, możesz nabawić się rozstępów. Uważaj.
MiroL

Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 140
Post 2015-04-27, 19:48  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
Jak będziesz chciał kupować odżywki to najlepiej w sklepach internetowych bo tam mają większy wybór niż w stacjonarnych. Ja bardzo lubię ten sklep nutrimania.pl może tam znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie
maksymiliann

Dołączył: 29 Paź 2015
Posty: 1
Post 2015-10-29, 11:07  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
ja proponuje ci na przyrost masy do cwiczen na silowni odzywke somatodrol, ja sam ja stosuje dluzszy czas i klata dobra, biceps tez sie dobry zrobil takze mysle ze duzo mnie wspomogl ten suplement bo do tej pory nie bralem nic a efekt ciezko bylo mi osiagnac a teraz i jakosc cwiczen sie zmienila mniej sie mecze moze trzeba bylo wlasnie jakis dod witamin czy subtancji ja tam jestem za suplementami
oldwisetree

Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 77
Post 2015-10-31, 19:54  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
Samo odżywki nie mają znaczenia, ważna jest całość diety. Do dietetyka.
itomek7

Dołączył: 03 Lis 2015
Posty: 1
Post 2015-11-03, 13:02  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
Dietetyka albo trenera personalnego z umiejętnością bilansowania diet, który weźmie pod uwagę indywidualne preferencje i zalecenia dla diety dla aktywnych. Dopasuje jadłospis pod względem makro i kaloryczności i dzięki temu zapewni zdrowe i prawidłowe przybieranie na masie.
leslaw

Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 32
Post 2015-12-20, 18:01  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem w kwestii doboru suplementów, witamin i odżywek, najlepiej zasięgnąć opinii fachowców.
trraarr

Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 2
Post 2016-01-11, 21:21  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
Słuchajcie, na rynku jest jakiś nowy suplement na masę. Sam zresztą myślę o zakupie jakiegoś suplementu. Na stronie producenta piszą o nim tak:

– Przyśpiesza spalanie tłuszczu
– Nawet do 40% szybszy metabolizm w porównaniu do grupy placebo
– Poprawia przemianę materii nawet o 37%
– Oparta w 100% na naturalnych składnikach
– Zwiększa intensywność i efekty treningów
– Sprawdzona naukowo formuła podnosząca koncentrację i energię

nazywa się Kimera : . Jest jeszcze wiele innych suplementów stąd nie wiem czy ryzykować w nowości czy może macie coś sprawdzonego? Opis brzmi ciekawie..
jar89

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 1
Post 2016-03-03, 17:02  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
maksymiliann napisał: ja proponuje ci na przyrost masy do cwiczen na silowni odzywke somatodrol, ja sam ja stosuje dluzszy czas i klata dobra, biceps tez sie dobry zrobil takze mysle ze duzo mnie wspomogl ten suplement bo do tej pory nie bralem nic a efekt ciezko bylo mi osiagnac a teraz i jakosc cwiczen sie zmienila mniej sie mecze moze trzeba bylo wlasnie jakis dod witamin czy subtancji ja tam jestem za suplementami


co za ściema, lepiej poczytajcie sobie o tym somatodrolu na tej stronie i nie dawajcie sobie wciskac kitow!
epl

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 1
Post 2016-03-03, 19:21  //  Nabranie masy, jakie odżywki Odpowiedz z cytatem
a co sądzicie o metadrolu? nie wiem czy na pierwszą przygodę z suplementami to dobry wybór..
Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka »  Nabranie masy, jakie odżywki
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!