Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki » Mieszkanie z TBS

Mieszkanie z TBS

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
tbesiak

Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1
Post 2010-04-15, 22:08  //  Mieszkanie z TBS Odpowiedz z cytatem
Witam
Poważnie zastanawiam się nad mieszkaniem z zasobów TBS. Czy ktoś z forumowiczów najmuje takie mieszkanko ? Jakie są plusy i minusy ? Wiem że czynsze nie należą do niskich, ale nie chcę się zarzynać kredytem hipotecznym na 30 lat w przypadku kupna mieszkania na rynku.
Proszę o odpowiedź.
Reklamy
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2010-05-25, 22:44  //  Mieszkanie z TBS Odpowiedz z cytatem
moj znajomy w szczecinie zaryzykowal i z tego co mowi nie zaluje
Faraon89

Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 1
Post 2010-06-09, 20:35  //  Mieszkanie z TBS Odpowiedz z cytatem
Witam,

mieszkanie w TBS-ie ma swoje wady i zalety - jak każdy sposób mieszkania.
Pamiętaj, że nie jesteś właścicielem mieszkania ale jak pomieszkasz trochę spokojnie będziesz mógł odsprzedać swoje prawo do lokalu za niemała kasę.
tak zrobił mój znajomy i nieźle na tym wyszedłWink
pasek

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 5
Post 2010-11-02, 19:23  //  Mieszkanie z TBS Odpowiedz z cytatem
a czy takie mieszkanie z TBS mozna jakoś w przyszłości wykupić na własność ? czy zawsze będzie należało do kogoś i będziemy musieli mu płacić ?
mirekj

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 374
Post 2010-11-03, 17:44  //  Mieszkanie z TBS Odpowiedz z cytatem
Witam

Z tego co gdzies czytalem ministerstwo infrastruktury zapewnilo, że na poczatku 2011 r. najemcy mieszkań w TBS-ach będą mogli wykupić je na własność.

Trzeba poczekać pare miesięcy i zobaczymy czy to wprowadza.



Pozdrawiam
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2013-02-05, 12:05  //  Mieszkanie z TBS Odpowiedz z cytatem
na razie chyba wciąż system tbs jest bez zmian więc nie można wykupić
911turbo

Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 199
Miasto: Warszawa
Post 2013-03-07, 10:51  //  Mieszkanie z TBS Odpowiedz z cytatem
A gdzie można znaleźć rzetelne informacje o TBSach? Jestem zainteresowany, ale nie wiem gdzie to się załatwia i jakie są warunki.
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2013-04-11, 13:35  //  Mieszkanie z TBS Odpowiedz z cytatem
z tego co sam się interesowałem plusy są takie że zakup mieszkania jest niski, minusy dosyć duży czynsz i mieszkanie nigdy do konca nie będzie Twoją własnością
adm

Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1
Post 2013-06-14, 18:30  //  Mieszkanie z TBS Odpowiedz z cytatem
Plusem takiego mieszkania jest nie duża wpłata partycypacyjna w porównaniu do cen rynkowych mieszkań. Jednak więcej jest minusów, czynsz średnio raz w roku jest podnoszony + podwyżka innych, wody, śmieci itp - ciągle rośnie. Obecnie we Wrocławiu w odległej od centrum dzielnicy płacę czynszu 1200 zł za mieszkanie 66 metrowe. Wprowadzając się płaciłam 781 zł a mieszkam od 2007 roku - opłaty więc rosną szybko a lokal jest coraz starszy i w gorszym stanie. Jak się coś zepsuje to o naprawę ciężko a lokal najmowany więc zarządca powinien naprawiać usterki. Mieszkania budowane są szybko by tylko ludzie się wprowadzili - potem przez dwa lata usuwane są wady i braki - często trzeba się o ich usunięcie prosić, nawet jak się komuś leje deszczówka do domu - tak więc nie polecam, utrzymanie mieszkania kosztuje średnio tyle co własnościowe z kredytem tylko to tbs-owe nigdy nie będzie twoją własnością!!!!
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2013-08-22, 19:40  //  Mieszkanie z TBS Odpowiedz z cytatem
dokładnie, sam myślałem że to super sprawa dopóki się temu bliżej nie przyjrzałem, kupiłem swoje na kredyt jak spłacę w końcu będzie moje a czynsz będę miał dużo mniejszy, lepiej kupić swoje chociaż to początkowo większy koszt ale później się wyrównuje
Maciek_k

Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 11
Miasto: Szczukwin
Post 2013-12-11, 14:31  //  Mieszkanie z TBS Odpowiedz z cytatem
spory jest czynsz, jeszcze zależy od metrażu. Po kilkunastu latach można wykupić na własność za bezcen.
arabelka

Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 68
Post 2015-07-27, 15:25  //  Mieszkanie z TBS Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem lepiej kupic mieszkanie od dewelopera niż od TBS. Słyszałam, że w tbs-ach jest wysoki czynsz i zarządcy bywają różni. My chcemy nowe eM dlatego przeglądamy od jakiegoś czasu rynek pierwotny. Wybór jest naprawdę ogromny a ceny całkiem spoko.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1271
Post 2023-05-16, 18:55  //  Mieszkanie z TBS Odpowiedz z cytatem
Trudno powiedzieć i doradzić jakie mieszkanie ktoś powinien kupić, ponieważ jest to kwestia indywidualna. Mnie natomiast zainteresowały mieszkania na wynajem instytucjonalny we Wrocławiu https://wroclaw.mdr.pl/ . Są objęte dopłatami do czynszu.
hakuro

Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 332
Post 2023-08-25, 15:17  //  Mieszkanie z TBS Odpowiedz z cytatem
Czy wiesz, że sprzedaż zadłużonego mieszkania spółdzielczego to nie zawsze prosta sprawa? Dowiedz się więcej na ten temat, odwiedzając sprzedaż zadłużonego mieszkania. Moim zdaniem, artykuł ten dostarcza wiele cennych informacji.
Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki »  Mieszkanie z TBS
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!