Forum Banzaj.pl » Książka » Lem - kolekcja Gazety Wyborczej

Lem - kolekcja Gazety Wyborczej

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2008-10-21, 10:32  //  Lem - kolekcja Gazety Wyborczej Odpowiedz z cytatem
Po latach postanowiłem sobie odswieżyć twórczość naszego klasyka. A że Gazeta Wyborcza rozpoczęła cykl poświęcony właśnie Lemowi jest ku temu znakomita okazja.
W sumie cała kolekcja będzie składała się z 16 tomów. Na pierwszy ogień poszły Dzienniki Gwiazdowe. Jestem w połowie i jak na razie wrażenia bardzo dobre. Wiadomo jak to jest z fantastyką - bardzo szybko potrafi się zestarzeć - po prostu nauka pędzi naprzód i niektore pomysły po latach budzą już politowanie. Styl Lema jest bardzo specyficzny a i Dzienniki Gwiazdowe to bardziej alegoria na temat naszych przywar, niż fantastyka stąd czyta się to... fantastycznie - nawet po latach.
Reklamy
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2008-10-21, 10:51  //  Lem - kolekcja Gazety Wyborczej Odpowiedz z cytatem
zbieg okolicznosci Smile tez postanowilem wrocic do fantastyki i zaopatrzylem sie w nowosc "Lód" Jacka Dukaja, bo sporo nagrod ostatnio dostal, a poza tym jest ciekawostka bo fantastyka obsadzona w... latach 20tych 20 wieku Smile

niestety z braku czasu jestem na 23 stronie po tygodniu z uwaga.. 1039 tej ksiazki Very Happy
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2008-10-21, 12:11  //  Lem - kolekcja Gazety Wyborczej Odpowiedz z cytatem
Coś mi świta. Królestwo Polskie w czasach Carskich i kraina wiecznych sniegow w jednym? Jak dojdziesz do hmm.. 1/10 daj znać czy warto Smile
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2008-10-21, 12:41  //  Lem - kolekcja Gazety Wyborczej Odpowiedz z cytatem
tak to to, filozoficzne na razie rozwazania o zwiazku przeszlosci terazniejczosci i przyszlosci i czy one w ogole istnieja itd itp + jakas lodowatosc natury wlasnie, ale 23/1039 stron to za malo zebym skumal jeszcze osso chodzi, dam znac Smile
marika

Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 34
Post 2012-01-06, 18:32  //  Lem - kolekcja Gazety Wyborczej Odpowiedz z cytatem
Rafał, jeśli lubisz Lema, to może zainteresuje Cię aplikacja na iPada Lemologia Lite... Ponoć szykują też wersję chodzącą pod Androidem...
bodziu

Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 46
Post 2012-01-17, 19:58  //  Lem - kolekcja Gazety Wyborczej Odpowiedz z cytatem
Ta aplikacja lite jest taka sobie. Chyba wolę kupić tę pełną wersję za coś około 4 euro.
Forum Banzaj.pl » Książka »  Lem - kolekcja Gazety Wyborczej
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!