Forum Banzaj.pl » Książka » Książki które warto przeczytać :)

Książki które warto przeczytać :)

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
zakletyksiaze

Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 14
Post 2011-04-04, 19:54  //  Książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Bardzo duże wrażenie zrobiła na mnie książka "Nędznicy" Wiktora HUGO na początku totalnie depresyjna potem staje się naprawdę fantastyczną opowieścią z nutką psychodeliczną a zakończenie bardzo niespodziewane.

Dobrą lekturą jest swoista biograficzna trylogia Stanisława Grzesiuka:
Boso Ale w ostrogach - życie młodego członka warszawskiej ferajny. opisuje swoje lata młodzieńcze i życie w przedwojennej warszawie.
PIĘĆ LAT KACETU - przeżyć 5 lat w obozie a raczej obozach koncentracyjnych w Niemczech . niewielu to się udało , Stanisławowi Grzesiukowi tak. Wspaniała opowieść o obozowym miganiu się od pracy i perypetiach które często mogły zadecydować o śmierci wielu osób. jest to książka którą czyta się jednym tchem i należy chyba do czołówki moich ulubionych lektur - nie każdy przecież opisuje życie w obozie ze swoistym poczuciem humoru i przymrużeniem oka.
NA MARGINESIE ŻYCIA - Grzesiuk opisuje swoje ostatnie lata życia które spędza głównie w sanatoriach przez choroby które były naturalnym powikłaniem pobytu w obozie koncentracyjnym.
Reklamy
Asik

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 836
Post 2011-04-07, 09:22  //  Kolejne książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Syszalem, ze ksiazka Huga strasznie nudna - napisz cos wiecej o niej jak możesz.
Cezar

Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 5
Post 2011-06-03, 11:12  //  Kolejne książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
dla dziewczyn może i nudna ale jak dla mnie była ciekawa
zakletyksiaze

Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 14
Post 2011-06-14, 12:00  //  Kolejne książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Nędznicy są książką która opowiada historię ciekawą z początku jest bardzo przygnębiająca i nudna, jednakże akcja rozkręca się i wciąga czytelnika w świat z czasów rewolucji francuskiej. książka opowiada o konsekwencjach czynów które prześladują nas całe życie. główny bohater został skazany na kilkuletnie pływanie na galerach tylko za to, że ukradł bochenek chleba dla głodujących dzieci. jednakże piętno galernika będzie ciążyło na bohaterze aż do ostatnich dni jego życia mimo iż wskutek pewnego wydarzenia dochodzi do swoistej metamorfozy. jest to książka o uczciwości i prawdzie, a także karze, samotności i miłości. myślę że nawet największy twardziel czytający tą książkę przemieni się nagle w postać Jeana Valjeana. i pod koniec książki uroni kilka łez nad majstersztykiem pióra Wiktora Hugo
marika

Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 34
Post 2012-01-06, 18:57  //  Kolejne książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Hugo mogę czytać bez żadnej odrazy, ale nie byłam w stanie przebrnąć przez powieści Scotta... To, co było porywającą historią w TV, w postaci książkowej okazywało się niestrawne
lajdak

Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 29
Post 2012-04-29, 20:07  //  Kolejne książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Jeśli macie ochotę na zapoznanie się z filozofią- polecam filozofię na talerzu czyli "Śniadanie z Sokratesem" R.R. Smitha. Gość z taka pasja pisze o tej, wydawałoby się, szalenie nudnej dziedzinie naukowej, że aż samemu chce się myśleć, filozofować. W dodatku udowadnia, że każdy z nas moze być wielkim myślicielem, jeśli tylko będziemy celebrować i rozumnie podchodzić do każdej, najbardziej nawet trywialnej sytuacji w życiu Smile.
bodziu

Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 46
Post 2012-05-25, 16:51  //  Kolejne książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Znakomita książka Erica Weinera Poznam sympatycznego Boga. Eric, facet po 40- ce, kryzys wieku średniego, deprecha i strach przed śmiercią poszukuje religii, Boga który by mu pasował. w tym celu udało mu się zjechać pół świata: Chiny (taoizm), Nepal (buddyzm), Turcja (sufizm), Izrael (kabała) i parę miast w USA (raelianie, szamanizm, wicca franciszkanie). Książka napisana z ogromnym poczuciem humoru i autoironią. warto!
marika

Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 34
Post 2012-06-02, 20:29  //  Kolejne książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Weiner to ten od Geografii szczęścia?
lajdak

Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 29
Post 2012-06-04, 18:36  //  Kolejne książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Tak, słyszałem o tej książce i o tym autorze...
bodziu

Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 46
Post 2012-06-14, 00:10  //  Kolejne książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
I następna: Jedz, módl się, jedz. Autorem jest Michael Booth. Czterdziestolatek, dziennikarz kulinarny, przechodzący kryzys wieku średniego. Kariery nie zrobił, nadmiernie pije, obżera się, co odbija się na jego zdrowiu i małżeństwie. Jego żona jest mądrą kobieta i postanawia o niego powalczyć... Wyjeżdżają na kilka miesięcy do Indii i tam... Very Happy
bodziu

Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 46
Post 2012-06-28, 14:16  //  Kolejne książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
marika napisał: Weiner to ten od Geografii szczęścia?

Ten sam, z tym, że Geografię jakoś przegapiłem i muszę poszukać.
marika

Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 34
Post 2012-07-12, 13:37  //  Kolejne książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
No to poleciliśmy sobie coś nawzajem Very Happy
bodziu

Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 46
Post 2012-07-16, 12:38  //  Kolejne książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Mariko i tak powinno być. Po to powstają takie tematy, byśmy sobie nawzajem coś dawali Smile
mirekj

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 374
Post 2012-07-23, 17:43  //  Kolejne książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Jak znacie jeszcze jakieś fajne ksiazki godne polecenia piszcie.
San1977

Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 14
Post 2012-08-30, 10:06  //  Książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Polecam całą serię zwiadowców, jest uniwersalna dla każdego wieku
Wroniec
Lód
Modlitwy Waginy
Niebezpieczne związki
Manson

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 4
Post 2012-08-31, 08:12  //  Książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
The Game (Gra) - Neil Strauss
Tantis

Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 15
Post 2012-09-26, 12:08  //  Książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Wieczna Wojna Joe Haldemana
fajna laska

Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 84
Miasto: Warszawa
Post 2012-10-30, 13:48  //  Książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Pewnie Hugo to klasyka i naprawdę niezła. Ja bym jeszcze dorzuciła z autorów Steinbecka np. Myszy i ludzie, reportaże Kapuścińskiego i Hugo-Badera, Dostojewskiego, Zolę, Michela Houellebecq'a. Świetnie się je czyta i na długo zostają w głowie. Biblia też jest ciekawa i warta przeczytania, bo jak człowiek nie czytał to mu potem różne grupy różne głupoty wciskają, co tam niby jest. Wink

Nie polecam za to wszelkich poradników jak żyć, bo od tego to tylko człowiek głupieje. :p
Tantis

Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 15
Post 2012-11-20, 07:46  //  Książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Gra Endera
musilka007

Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 1
Post 2013-05-29, 22:06  //  Książki które warto przeczytać :) Odpowiedz z cytatem
Godną polecenia książką którą pierwszy raz czytałam w wersji elektronicznej jest "Piąta fala pożądania" M. Nowickiej. Autorka opisuje wiele doznań i fantazji erotycznych polskich kobiet różniących się od siebie klasą społeczną czy też miejscem zamieszkania. Świetna, naprawdę warto przeczytać.
Forum Banzaj.pl » Książka »  Książki które warto przeczytać :) Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!