Forum Banzaj.pl » Telefony komórkowe, PDA, iPod, Mp3, Mp4 » Komentarze do: Smartfon YotaPhone z ekranami LCD i...

Komentarze do: Smartfon YotaPhone z ekranami LCD i...

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Banzaj

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 21
Post 2014-02-02, 22:09  //  Komentarze do: Smartfon YotaPhone z ekranami LCD i... Odpowiedz z cytatem
Komentowany artykuł: Smartfon YotaPhone z ekranami LCD i E-Ink na redcoon.pl
Reklamy
darko

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 207
Post 2014-02-02, 22:09  //  Komentarze do: Smartfon YotaPhone z ekranami LCD i... Odpowiedz z cytatem
Ekran e-ink w smarfonie to jest swietny pomysl. Ale rozwinie skrzydla mysle dopiero w smartfonach majacych rozmiar ekranu 5,5 cala. Wtedy mozna by potraktowac juz jako czytnik ebookow. Przy 4.3 cala czyli tak jak jest w YotaPhone moze to byc problematyczne.
DonVito

Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 94
Post 2014-02-03, 11:06  //  Komentarze do: Smartfon YotaPhone z ekranami LCD i... Odpowiedz z cytatem
Do możę jako czytnik ebook nie do końca się sprawdzi z racji niewielkiego rozmiaru ale na pewno doskonale się sprawdzi do odczytywania bieżących informacji o godzinie, odebranych mailach, sms itp. W ciągu dnia masę rasy sprawdza się takie informacje i trzeba włączyć ekran a to ciągnie prąd.
swish

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 265
Post 2014-02-03, 12:51  //  Komentarze do: Smartfon YotaPhone z ekranami LCD i... Odpowiedz z cytatem
Co do używania jako czytnik ebooków to wiele zależy od tego jaką gęstość pikseli będzie miał ten ekran e-ink. Jeżeli będzie wysoka to wcale bym nie wykluczał możliwości używania tego YotaPhone jako czytnika ebook. Naturalnie nie w zaciszu domowym czy komfortowych warunkach ale w bardziej ekstremalnych sytuacjach jak choćby w autobusie czy tramwaju. Wtedy poręczność jest kluczowa.
Geminus

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 366
Post 2014-02-03, 14:46  //  Komentarze do: Smartfon YotaPhone z ekranami LCD i... Odpowiedz z cytatem
Czy są jeszcze na rynku inne smartfony poza YotaPhone, które mają zwykły wyświetlacz LCD lub Oled i do tego ekran w technologii e-ink?
darko

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 207
Post 2014-02-03, 16:27  //  Komentarze do: Smartfon YotaPhone z ekranami LCD i... Odpowiedz z cytatem
Czy jest inny smartfon ktory ma 2 ekrany to nie wiem. Na pewno byl/jest smartfon, ktory ma jeden ekran e-ink. Midia InkPhone czy jakos tak sie nazywa. Ale jak dla mnie to mocno chybiony pomysl. Choc pewnie oszczednie obchodzi sie z bateria. No ale spectrum zastosowan takiego telefonu jest zdecydowanie ograniczone. Swoja droga ciekaw jestem kogos kto taki telefon mial i uzywal.
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2014-02-03, 22:19  //  Komentarze do: Smartfon YotaPhone z ekranami LCD i... Odpowiedz z cytatem
Tylko z ekranem e-ink? No to musi być dziwaczny telefon. Wybrażam sobie takie rozwiązanie wyłącznie dla jakiegoś fanatyka e-booków, który cały dzień spędza na czytaniu, które od czasu do czasu przerywa mu dzwonek telefonu lub mail. Z kolei taka hybryda jak ten YotaPhone ma sens. Nie wiem tylko czy za takie pieniądze. Sporo kasy. Z drugiej strony czytnik ebook na e-ink kosztuje parę stówek a tutaj odpada noszenie drugiego urządzenia - pamiętajmy, że ebook readery z łączem 3g do najtańszych nie należą. Ale też mam poważne wątpliwości w kwestii wielkości ekranu. To byłaby naprawdę sensowna alternatywa gdyby ten smartfon był wielkości Galaxy Note II.
jack21

Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 131
Post 2014-02-04, 12:59  //  Komentarze do: Smartfon YotaPhone z ekranami LCD i... Odpowiedz z cytatem
Zapomnijcie o ebookach na tym. Ale jest masa zastosowan tego ekranu. Czasem potrzebuje sie miec jakas informacje na ekranie dlugo wyswietlana z roznych powodow i wtedy to jest genialne rozwiazanie. Do tego bezproblemowe czytanie kodow paskowych. Juz sie kilka razy spotkalem gdy skaner za chiny ludowe nie chcial zeskanowac z ekranu kodu. Na takim wyswietlaczu nie powinno byc z tym raczej problemu. Ciekawe czy wypuszcza kolejny model podobny. Pewnie duzo zalezy od tego jak sie ten bedzie sprzedawal.
zico

Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 5
Post 2014-02-04, 13:14  //  Komentarze do: Smartfon YotaPhone z ekranami LCD i... Odpowiedz z cytatem
Widzę, że ma grubość mniejszą niż 1 cm. W sumie nieźle biorąc pod uwagę, że ma dwa ekrany. Z drugiej strony w dobie obecnie panujących trendów i wyścigu na coraz cieńsze telefony jawi się troszczeczkę jak cegła Smile Tak naprawde i tak najważniejsze pytanie w kwestii tego smartfonu dotyczy OPROGRAMOWANIA. Słowem jak będzie można sprytnie i sensownie wykorzystać drugi ekran. Żeby się nie okazało po czasie, że ten cały e-ink na plecach będzie tylko zbędnym balastem. Pewnie zajmą się nim także niezależni developerzy i coś ciekawego powstanie. Myślę, że jeszcze się zdziwimy do czego będzie można wykorzystać ten ekran Smile
swish

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 265
Post 2014-02-09, 18:16  //  Komentarze do: Smartfon YotaPhone z ekranami LCD i... Odpowiedz z cytatem
No powiem Wam, że podchodziłem sceptycznie do czytanie ebook na tym maleństwie ale widze, że naprawdę ma to sens. Zobaczcie sami - spokojnie można by jeszcze zastosować mniejsze fonty - tym samym mieszcząc więcej tekstu i wciąż będzie to czytelne. Hmm.... zaczyna mi się ten smartfon coraz bardziej podobać.
Forum Banzaj.pl » Telefony komórkowe, PDA, iPod, Mp3, Mp4 »  Komentarze do: Smartfon YotaPhone z ekranami LCD i...
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!