Forum Banzaj.pl » Kulinaria, męskie gotowanie » Komentarze do: Jak dobrać wino do kolacji?

Komentarze do: Jak dobrać wino do kolacji?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Banzaj

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 21
Post 2014-10-21, 11:01  //  Komentarze do: Jak dobrać wino do kolacji? Odpowiedz z cytatem
Komentowany artykuł: Jak dobrać wino do kolacji?
Reklamy
mirakle

Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 274
Post 2014-10-21, 11:01  //  Komentarze do: Jak dobrać wino do kolacji? Odpowiedz z cytatem
Nie do końca to jest prawda. Białe półwytrawne wino pasuje do białego mięsa, makaronów czy ryb. Wina różowe, wina słodkie - do deserów. W sklepach jest duży wybór, zróżnicowanie cenowe bardzo duże. Najłatwiej wybierać w sklepach winiarskich. W sieci Centrum Wina mają doradców - zawsze idę na łatwiznę. Oni mi sugerują, próbuję przed zakupem i przynajmniej wtedy te zakupy są zawsze trafione.
antek99

Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 9
Post 2015-03-26, 13:21  //  Komentarze do: Jak dobrać wino do kolacji? Odpowiedz z cytatem
Jeżeli ktoś nie bardzo zna się na winach dobrym rozwiązaniem dla niego jest skorzystanie z sklepu z wyszukiwarką win pod konkretne dania. Tak jest np. na dekanter.pl Można wyszukać wino np. pod baraninę czy śledzika Wink
Jurek Gość



Post 2016-09-06, 11:23  //  Komentarze do: Jak dobrać wino do kolacji? Odpowiedz z cytatem
Ja zawsze nie rozumiałem opisów win na stronach, które nimi handlują. Jako amator nie mam pojęcia co to znaczy, że wino jest krągłe i czego mogę się po nim spodziewać. Znalazłem bloga na którym facet w prosty obrazowy sposób opisuje smak i do czego może pasować. Dodatkowo podzielone na łatwe kategorie "do kolacji, na prezent" polecam winozestruskiem.blogspot.com
AdamoM

Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 208
Post 2016-09-20, 11:20  //  Komentarze do: Jak dobrać wino do kolacji? Odpowiedz z cytatem
Sam niestety zawsze mam spory problem z dobraniem wina do poszczególnych potraw. Bardzo lubię np. śmietankowy serek chavroux, który idealnie smakuje nie tylko na kanapkach, ale również w formie dodatku do sałatek, czy warzyw faszerowanych. Uwielbiam go jeść także saute, a z uwagi na fakt, że świetnie sprawdza się w przypadku osób ze skazą białkową i posiada wiele witamin, np. D,B,C czy K, dosłownie się nim zajadam. Jak sądzicie, jakie wino będzie do niego idealnie pasowało?
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2016-09-21, 09:02  //  Komentarze do: Jak dobrać wino do kolacji? Odpowiedz z cytatem
Do delikatnego sera koziego jak Chavroux wybrałbym pewnie jakieś różowe wino.
OpenCardv Gość



Post 2017-07-21, 12:12  //  Komentarze do: Jak dobrać wino do kolacji? Odpowiedz z cytatem
Jeśli ktoś chce zobaczyć jak przedstawiłem to na infografice to zapraszam spam
Lojza Gość



Post 2018-05-17, 11:32  //  Komentarze do: Jak dobrać wino do kolacji? Odpowiedz z cytatem
Przed kolacją jako aperitif i po niej można pic szampana. Bąbelki bardzo fajnie podsycają apetyt i rozeweselają. Kupuję zawsze w Domu Szampana, bo pracują tam świetni ludzie, którzy zawsze potrafią mi polecić coś odpowiedniego do serwowanych dań.
kazimierz32

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 168
Post 2018-09-30, 14:58  //  Komentarze do: Jak dobrać wino do kolacji? Odpowiedz z cytatem
To zależy jakie danie, jeżeli to coś delikatnego to wino nie może być za mocne i wyraziste. Zdecydowanie najbardziej do obiadu lubię wino czerwone, ale to tylko moja opinia i pogląd Wink
borate

Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 341
Post 2022-12-04, 22:00  //  Komentarze do: Jak dobrać wino do kolacji? Odpowiedz z cytatem
Skoro jesteśmy przy temacie alkoholu to może są tu miłośnicy własnych przetworów. W takim razie zostawię namiar na dobrą ofertę jeśli chodzi o słój na wina, nalewki itd - https://www.e-sas.pl/sloiki/sloj-na-wino-nalewki-przetwory-26-l-z-szelkami-wel2600 . Taki wielki słoik starczy spokojnie na wiele kilogramów owoców
Forum Banzaj.pl » Kulinaria, męskie gotowanie »  Komentarze do: Jak dobrać wino do kolacji?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!