Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka » Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego...

Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego...

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Banzaj

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 21
Post 2013-04-15, 09:40  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Komentowany artykuł: Chrapanie - jak pozbyć się tego problemu?
Reklamy
matynika

Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 1
Post 2013-04-15, 09:41  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Mi zona kupiła ostatnio fajny spray. Męczyły mnie już jej narzekania, że nie może się w nocy wyspać, bo ciągle chrapię, a do tego zasypiam wcześniej od niej i ona już nie wytrzymuje. Zagroziła, że przeniesie się do drugiego pokoju to podesłałem jej stronkę nachrapaniei powiedziałem, żeby poczytała coś o chrapaniu i mi wybrała. Zamówiła spray i problem występuje teraz w znacznie mniejszym zakresie, a wiele nocy jest w ogóle bez chrapania.
Cionek

Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 90
Post 2013-05-08, 08:21  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Nie wierze w takie spraye. U mnie kolega robil sobie nawet operacje przegrody i nic nie dalo. Po prostu jak ktos chrapie to bedzie chrapal i nic sie nie zrobi.
andrzejjj

Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 11
Post 2013-07-30, 13:27  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Parę rad:
1. Nie spać na wznak
2. Wybrać poduszkę anatomiczną
3. Przestać palić
4. Wietrzyć sypialnię
5. Zrzucić parę kilo
andrew80

Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 1
Post 2014-06-25, 08:56  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Na mnie nie dzialaly zadne sposoby, nawet to ze zrzuciulem sporo kilo bo uwazalem ze to byl glowny problem i utrudnienie.Przechodzilem rozne badania i wyszlo ze cierpie na bezzdech, problem z przegroda nosowa.Sporo czytalem o tym i zaczalem szukac sposobu na leczenie.Wtedy jakos w tv byl lekarz co wypowiadal sie o chrapaniu dr Miracki.Mowil bardzo ciekawe rzeczy i przemowil do mnie tym jakie sa zagrozenia bezzdechu. umowilem sie na konsultacje do jego kliniki snoremed (troche daleko ode mnie bo Wawa)Wskazal mi 3 zabiegi laserowe.Po pierwszym nic nie bylo widac (myslalalem ze to lipa jakas)dopiero jak zonka powiedziala ze jest troche lepiej nabralem wiary.jestem po kuracji i chrapanie rewelacyjnie sie zmniejszylo.Problem jest z przegroda nosowa jeszcze co utrudnia mi oddychanie ale to juz inny zabieg niestety...takze moge smialo polecic bo sam przeszedlem sporo i z doswiadczenia wiem ze laser dziala.
martinna33

Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 44
Post 2014-07-02, 22:29  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Nic przyjemnego, zwłaszcza dla śpiącego obok. Mój ojciec chrapał odkąd pamietam, ale z wiekiem było to coraz bardziej uciążliwe, więc zapisaliśmy go na specjalny zabieg i póki co jest znaczna poprawa.
andrzejjj

Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 11
Post 2014-07-14, 11:47  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Ja mam najprawdopodobniej krzywą przegrodę nosową. Wcześniej bagatelizowałem swoje chrapanie, bo nikomu nie przeszkadzało. Niestety moja dziewczyna twierdzi, że spanie ze mną wpędzi ją w bezsenność. Muszę się zgłosić do laryngologa. Polecacie kogoś z Wrocławia? Zależy mi na rzetelnych opiniach. Może być prywatnie, byleby było fachowo.
eksperci_dcl

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 1
Miasto: Wrocław
Post 2014-07-16, 08:20  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Cionek napisał: Nie wierze w takie spraye. U mnie kolega robil sobie nawet operacje przegrody i nic nie dalo. Po prostu jak ktos chrapie to bedzie chrapal i nic sie nie zrobi.


Witam,
decydując się na leczenie chrapania musimy pamiętać, że zwykle oznacza to proces, którego nie da się zamknąć jednym "szybkim cięciem". Na to, że ktoś chrapie, składa zwykle kilka przyczyn. Dlatego nie ma prostych rozwiązań.
W opisywanym przypadku korekta przegrody nosowej najprawdopodobniej polepszyła drożność dróg oddechowych, ale nie usunęła całkowicie przyczyny chrapania. Krzywa przegroda nosowa nie jest bowiem jedynym anatomicznym powodem tej dolegliwości. Najlepiej, by kolega zgłosił się na konsultacje do laryngologa w celu przeprowadzenia ponownej kompleksowej diagnostyki. Warto przeprowadzić badanie endoskopowe, które umożliwia ustalenie przyczyny chrapania.

Pozdrawiam
Łukasz Narożny
__________
DCL Medicus
Anka82

Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 6
Post 2014-07-30, 08:37  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Faktycznie, dla śpiącej obok żony takie chrapanie jest uciążliwe.
markspenser

Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 47
Post 2014-08-14, 17:32  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Niedawno leciała powtórka programu Galileo, w którym sprawdzano skuteczność różnych przyrządów mających zniwelować chrapanie - warto poszukać tego odcinka na internecie jeśli ktoś jest zainteresowany.
Zarawel

Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 7
Post 2016-09-02, 10:17  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Po co się męczyć z tym problemem i denerwować kobietę śpiącą obok. Ja stosowałem różne sposoby a tu kiedyś żona kupiła mi skuteczny o dziwo spray desnoran
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 962
Post 2016-11-07, 12:01  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Na poczatku wypadałoby nie kombinować samodzielnie ze sposobami na usunięcie chrapania, ale po prostu wybrac się do lekarza. I zapytać sie właśnie jego czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego problemu.

Jest też możliwość wykonania zabiegu leczenia chrapania za pomocą laseru. Na tej stronie znajduje się opis tego zabiegu:
http://proclinic.pl/category/faq/

Oraz informacje u kogo może on zostać wykonany.
kazimierz32

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 168
Post 2016-11-30, 10:04  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Na stronie zaufanekliniki.pl jest kilka sposobów jak pozbyć się uciążliwego chrapania, ja chrapie tylko jak jestem bardzo zmęczony - da się ze mną wytrzymać Very Happy
Sara Gość



Post 2017-01-16, 12:10  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Ja tam w spraye wierzę, bo też spray mi pomógł. Po wielu próbach z domowymi i niedomowymi sposobami, najbardziej sprawdził się u nas snoreeze, w sprayu właśnie Smile
Marko Gość



Post 2017-06-02, 10:02  //  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego... Odpowiedz z cytatem
Cionek, ja też nie wierzyłem dopóki nie spróbowałem pierwszy raz takiego którzy rzeczywiście zadziałałam a mam na myśli snoreeze
Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka »  Komentarze do: Chrapanie - jak pozbyć się tego...
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!