Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak...

Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak...

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Banzaj

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 21
Post 2010-05-03, 15:59  //  Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak... Odpowiedz z cytatem
Komentowany artykuł: CB Radio czyli porozmawiajmy jak kierowca z kierowcą
Reklamy
LewymPasem

Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 7
Post 2010-05-03, 15:59  //  Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak... Odpowiedz z cytatem
Wow - ktoś się narobił z tym słownikiem.
A co do kierowców - to zazwyczaj bzdurne popierdywania, przekleństwa i obrazy. Jednak z drugiej strony - dzięki CB można ustrzec się wielu niebezpieczeństw itp.
swish

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 265
Post 2010-05-05, 09:50  //  Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak... Odpowiedz z cytatem
Mam kilku znajomych z CB radio - uzywaja glownie jako antyradar Wink Pytalem czy nie chcieli zamienic wlasnie na antyradar to powiedzieli, ze nie ma o czym mowic. CB Radio bije na glowe elektroniczne gadzety.
Easy

Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 112
Miasto: Staszów
Post 2010-05-05, 14:39  //  Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak... Odpowiedz z cytatem
To co powie człowiek, nie zastąpi żadna durna elektronika. Dziś oglądałem na TVN Turbo program o CB radiu, tylko montażu, aż mnie ochota naszła na coś takiego w aucie Smile.
grandecojones

Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 21
Post 2010-07-29, 14:25  //  Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak... Odpowiedz z cytatem
hehe ja co prawda nie mam takiego sprzętu w samochodzie, ale jechałem kiedyś w dłuższą trasę ze znajomkiem, który ma coś takiego u siebie i można było posłuchać ciekawych opowiadań Very Happy A i żartem ktoś rzucił. Ale i tak najbardziej przydaje jako pomoc i ostrzeganie przed miśkami.
eva.biedrona87

Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 4
Post 2010-11-18, 19:20  //  Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak... Odpowiedz z cytatem
mój brat kupił sobie ostatnio CB - teraz nie rusza sie bez niego Smile ale głownie jak antyradar - chociaż teksty też tam lecą.... - wszystko zależy od kierowców i ich humorów!
Maniek1

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 573
Post 2010-11-22, 11:18  //  Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak... Odpowiedz z cytatem
Fajna sprawa z CB, ostatnio kupilem i polecam wszystkim, same plusy. Ostatnio jak jechalem w trasie trafilem na takich 3 typkow z poczuciem humoru poprostu miazga Smile
KamilLM

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 35
Post 2010-11-22, 21:50  //  Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak... Odpowiedz z cytatem
Ja też kilka razy trafiłem na gości z poczuciem humoru ale są jaja czasami Smile I z cb jesteś pewniejszy że w miejscu do którego jedziesz nie ma policji
pasek

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 5
Post 2010-11-25, 21:08  //  Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak... Odpowiedz z cytatem
najgorsze jest to jak trafisz na cymbala ktory Ci zacznie rzucac miesem - ostatnio jechalem na trasie Wroclaw - Poznan i prawie cala droge gosc tak rzucal kur.. że aż nie szło tego słuchać Smile
Pirat

Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 6
Post 2010-12-03, 12:57  //  Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak... Odpowiedz z cytatem
Słownik fajnie napisany aczkolwiek brakuje mi kilku zwrotów które są popularne w moich rejonach.
Na pytanie "Sprawdzam radyjko, jak mnie słychać" często słyszę odpowiedź "Głośno i wyraźnie jak ojca dyrektora"

Co do przeklinaniu na CB, to tez mi przeszkadza ale są różni ludzie i po prostu niektórzy nie rozumieją że należy się jakoś zachować, a jak się im zwróci uwagę to jeszcze gorzej się zachowują.
zakletyksiaze

Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 14
Post 2010-12-18, 16:57  //  Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak... Odpowiedz z cytatem
Używam CB już od kilku lat. nie tylko jako antyradaru ale jako przewodnika. niejednokrotnie CB zastępuje GPS i dużo lepiej od niego się sprawuję. często też jadąc z kilkoma znajomymi na jakąś wyprawę CB pozwala nam informować sie nawzajem o różnych sytuacjach na drodze. oczywiście z wywołania na kanale 19 aby prowadzić luźną dyskusję przechodzimy na ustalony z góry przez nas kanał najczęściej jest to kanał 25 żeby nie przeszkadzać innym użytkownikom.
niestety coraz więcej samochodów jeździ z CB i coraz bardziej jest to powodem mojego zaskoczenia i zasmucenia:
1 Ogólnopolski regulamin użytkowania CB (większość kierowców amatorów CB nie wie że coś takiego istnieje) zakazuje używania niekulturalnych zwrotów a niestety często słychać co drugie słowo K... i c.... co przeszkadza mi kiedy jadę z dzieckiem
2 często kanał 19 zajmują czopy i mondzioły które prowadzą długie prywatne rozmowy na tym kanale zamiast przejść na inny kanał (ale jak ktoś nie zna się na gałkologii swojego radia to po co wogóle ma CB
3 wprowadzanie w błąd użytkowników CB - o fałszywych kontrolach drogowych, wypadkach lub korkach COŚ TAKIEGO POWINNO BYĆ KARALNE
4 blokowanie kanału puszczając muzykę - trzymanie wciśniętej gruszki przy głośniku radia
5 ludzie nie umiejący się wysłowić i podać rzetelnej informacji. ze słabym trzeszczącym niezestrojonym sprzętem.
a co do słownika ja jestem za, niestety większość użytkowników CB nie jest zainteresowanych zdobyciem chociaż podstawowych informacji o działaniu CB oraz specyficznym slandu nie mówiąc już o gałkologii. i tym sposobem wielu ludzi jeździ na kanale 19 na falach Fm, z odkręconym na maxa SQ a potem narzekają że mają zakłócenia i trzaski
mirekj

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 374
Post 2010-12-19, 13:16  //  Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak... Odpowiedz z cytatem
Ostatnio jadac w trasie trafiłem na debila, który ciągle blokował kanał puszczając muzykę.

Takim osoba powinni zabierac CB i wręczać mandaty.
przemas

Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 28
Post 2011-02-25, 09:29  //  Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak... Odpowiedz z cytatem
CB-niezła sprawa
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  Komentarze do: CB Radio czyli porozmawiajmy jak...
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!