Forum Banzaj.pl » Sprzęt audio, DVD, TV, kino domowe » kino domowe - początkujący prosi o pomoc

kino domowe - początkujący prosi o pomoc

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2012-05-12, 21:34  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Witajcie,

poszukuję zestawu kina domowego do głównego pokoju. Obraz musi być fajny i dźwięk rewelacyjny, innymi słowy ma być elegancko ^^

Nie jestem zbytnio obeznany, dopiero czytam po necie i szukam sprzętu po sklepach.
Reklamy
Blaszak

Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 55
Post 2012-05-15, 20:36  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Na poczatku napisz ile chcesz wydac, to bedzie latwiej cos doradzic.
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2012-05-28, 22:31  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Nie mam jako tako budżetu ustalonego na ten zakup. Chciałbym się kierować sprzętem, który jest dobry, a nie drogi dlatego niby dobry. Ale wydanie jasy powyżej 10 tysięcy na telewizor i kino domowe to już dla mnie jest przesadą, za to można kupić niezły samochód. Chciałbym mieć przynajmniej 4 głościki do porozstawiania po kątach.

Nie jestem stworzony do szperania po necie więc marnie mi to idzie, liczę na pomoc, albo pokierowanie gdzie szukać i na co zwracać uwagę.
Brawojciech

Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 64
Post 2012-08-04, 19:55  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
podaj wielkość pokoju, odległość od kanapy do przypuszczalnego miejsca gdzie ma stac kino domowe - takie rzeczy mają znaczenie!
Piter

Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 21
Post 2012-09-24, 21:09  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
ja też zastanawiam się nad kinem domowym, pokój 28m2, chciałbym zestaw 5+1, telewizor już mam teraz potrzebuję audio, mam na to przeznaczone ok 2,5 tys. Co doradzicie?
kobalt

Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 102
Post 2013-10-13, 10:48  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Kina domowe LG. Brzmią przyzwoicie i nie są aż tak duże. Do eleganckiego salonu będą pasować, bo ich wygląd jest bardzo nowoczesny, ale jednocześnie nie będą wielkością dominować nad otoczeniem.
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2013-10-14, 14:24  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Kluczowa kwestia przy doborze zestawu audio do salonu jest taka czy ma on rowniez sluzyc do slychania muzyki w stereo. Jezeli tak, to wiekszosc budzetowych, plastikowych zestawikow odpada na dzien dobry.
kobalt

Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 102
Post 2013-11-17, 22:52  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Rafal napisał: Kluczowa kwestia przy doborze zestawu audio do salonu jest taka czy ma on rowniez sluzyc do slychania muzyki w stereo. Jezeli tak, to wiekszosc budzetowych, plastikowych zestawikow odpada na dzien dobry.


nie do końca się mogę zgodzić. Te najnowsze LGiki mają całkiem fajne membrany. Wiadomo, że audiofile nie będą nigdy zadowoleni, oni nigdy nie są zadowoleni. Ale zwykły użytkownik zbyt dużej różnicy nie odczuje.
donald

Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 52
Post 2013-12-21, 13:00  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
A nie zastanawialiście się nad zakupem projektora , do kina domowego które ma dobrą jakość dźwięku podłączamy projektor zamiast telewizora , potrzebna jest tylko ściana Smile

Projektor LG HW300Y.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  53.85 KB
 Odsłon:  14 raz(y)

Projektor LG HW300Y.jpg

zico

Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 5
Post 2014-02-04, 13:05  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Ja mam projektor i nie wyobrazam sobie ogladania filmow na telewizorze. Wrazenia jak z kina ale warto zainwestowac w rozwijany ekran wtedy mozna sobie sciane sensownie zagospodarowac szczegolnie gdy jest ona w salonie.
Asterix

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 132
Post 2014-03-05, 08:55  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Rafal napisał: Kluczowa kwestia przy doborze zestawu audio do salonu jest taka czy ma on rowniez sluzyc do slychania muzyki w stereo. Jezeli tak, to wiekszosc budzetowych, plastikowych zestawikow odpada na dzien dobry.


Sporo zależy od audiofilskich zapatrywań. Kino domowe to owszem nie jest najlepsze rozwiązanie do słuchania muzyki, ale często wystarcza.
donald

Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 52
Post 2014-03-13, 13:24  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Dużą zaletą tego projektora jest to , że można podłączyć do niego różne urządzenia , dodatkowo ma wbudowany odtwarzacz filmów i muzyki .
kobalt

Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 102
Post 2014-03-21, 23:21  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
zico napisał: Ja mam projektor i nie wyobrazam sobie ogladania filmow na telewizorze. Wrazenia jak z kina ale warto zainwestowac w rozwijany ekran wtedy mozna sobie sciane sensownie zagospodarowac szczegolnie gdy jest ona w salonie.


z projektorami jest jeden problem - jasność. Te które dobrze działają w dzień są drogie. No i ekran, nawet rozwijany z lekka szpeci.
kobalt

Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 102
Post 2014-03-21, 23:23  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Asterix napisał:
Rafal napisał: Kluczowa kwestia przy doborze zestawu audio do salonu jest taka czy ma on rowniez sluzyc do slychania muzyki w stereo. Jezeli tak, to wiekszosc budzetowych, plastikowych zestawikow odpada na dzien dobry.


Sporo zależy od audiofilskich zapatrywań. Kino domowe to owszem nie jest najlepsze rozwiązanie do słuchania muzyki, ale często wystarcza.


do filmów świetnie sprawdzają się soundbary. Ostatnio nawet popularne. Byłem na odsłuchu. Ciekawe rozwiązanie bez zbędnych bajerów. Do tego producenci dają subwoofer w zestawach.
Asterix

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 132
Post 2014-03-28, 09:47  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
A tutaj się całkowicie zgodzę. Sounbar jest często tańszą i wystarczającą alternatywą dla kina domowego. A do muzyki warto zaopatrzyć się w odpowiedni do potrzeb zestaw stereo.
kobalt

Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 102
Post 2014-04-04, 08:41  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Asterix napisał: A tutaj się całkowicie zgodzę. Sounbar jest często tańszą i wystarczającą alternatywą dla kina domowego. A do muzyki warto zaopatrzyć się w odpowiedni do potrzeb zestaw stereo.


Wiesz to też jest tak że jak masz już smart tv w telewizorze to tak na prawdę wystarczy całość dopełnić subem. Takie połączenie da już bardzo fajne efekty. A soundbary dają taką możliwość.

Co do stereo. HiFi w końcu do tego zostały stworzone. Smile
Asterix

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 132
Post 2014-04-08, 11:40  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Wszystko zależy od telewizora. Bo jeżeli jest innej marki niż soundbar, to może mieć sens. Zwłaszcza w przypadku telewizorów philips, które maja kiepskie smart tv.
borsuk

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 27
Post 2014-04-13, 14:20  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Ja mogę polecić Ci taki zestaw: Samsung HT-F5550,Sam używam i jestem bardzo zadowolony, myślę, że dla początkujący to wystarczy.
Asterix

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 132
Post 2014-04-14, 08:31  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się, że autorowi wątku mógłby wystarczyć dobry soundbar. A jeżeli inwestować w kino domowe, to więcej głośników. W sumie zależy ustawności jego głównego pokoju.
AndrzejXC

Dołączył: 19 Maj 2014
Posty: 6
Post 2014-05-19, 12:28  //  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Odpowiedz z cytatem
Nie rozumiem, jak dana osoba prosi o pomoc w doborze sprzętu, nie pisząc na czym mu zależy. Inny sprzęt należy polecić osobie, która głównie słucha muzyki i ogląda jeden film w miesiącu, inny osobie, gdzie płytę audio słuchała ostatni raz 5 lat temu. Inne wymagania ma osoba grająca w gry na PSie podłączonym do TV? Budżet? To już chyba sprawa drugorzędna. Na początek powinno być określone na czym danemu gościowi zależy. A dopiero później za ile sprzęt... No i jakiej wielkości jest pokój....
Forum Banzaj.pl » Sprzęt audio, DVD, TV, kino domowe »  kino domowe - początkujący prosi o pomoc Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!