Forum Banzaj.pl » Kulinaria, męskie gotowanie » Jakie znacie zamienniki cukru

Jakie znacie zamienniki cukru

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2019-10-29, 09:57  //  Jakie znacie zamienniki cukru Odpowiedz z cytatem
Czy znacie może jakieś dobre zamienniki cukru? Ostatnio staram się ograniczać cukier w diecie.
Reklamy
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 896
Post 2019-10-29, 12:08  //  Jakie znacie zamienniki cukru Odpowiedz z cytatem
Ja stosuję miód. Jest mniej kaloryczny niż cukier,poza tym ma wiele srodków odzywczych jak witaminy. Poza tym jak zauważyłem, ze jak człowiek przestaje jeść cukier to się od niego odzwyczaja oraz potem już go tak mocno nie potrzebuje. Smaki się zmieniają. Poza tym ksylitol również jest dobry zamiennikiem. Nie jest to absolutnie rozwiązanie jedynie dla cukrzyków.
https://diabetyk24.pl/blog-section/ksylitol-cukier-z-brzozy-nie-tylko-dla-diabetykow
Jest dostępny w wielu sklepach ze zdrową żywnością, w marketach również widziałem.
dickkormor

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 37
Post 2020-02-21, 23:36  //  Jakie znacie zamienniki cukru Odpowiedz z cytatem
Dzień dobry,
Ja od około 20 lat nie słodzę herbaty. Niestety lubię jeść słodycze. Podobno spożywanie oleju kokosowego sprzyja ograniczeniu spożycia słodyczy. Był taki czas, ze lubiłem na śniadanie zjeść kilka kromek posmarowanych najpierw niewielką ilością miodu, a później niewielką ilością oleju kokosowego nieoczyszczonego. Trochę się zniechęciłem do miodu kiedy się dowiedziałem ze działa trochę nasennie. Oczywiście od czasu do czasu zjem kromkę chleba z miodem i olejem kokosowym.
Jeśli Państwo nie jedliście oleju kokosowego polecam zacząć od małego opakowania 200ml i najlepiej olej kokosowy nieoczyszczony.
Ponieważ spotkałem się z opinią, ze ci którzy rzucili palenie lubią jeść słodycze. Dlatego wyjaśniam czynnie nigdy nie paliłem papierosów.

Pozdrawiam,
dickkormor

http://ryszrosz.blogspot.com
Forum Banzaj.pl » Kulinaria, męskie gotowanie »  Jakie znacie zamienniki cukru
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!