Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia » Jakie drzewa na działkę

Jakie drzewa na działkę

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 947
Post 2022-02-17, 14:14  //  Jakie drzewa na działkę Odpowiedz z cytatem
Witajcie. Jakie polecicie drzewa na działkę? Zależy mi na roślinach, które dają dużo cienia.
Reklamy
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 885
Post 2022-02-18, 07:41  //  Jakie drzewa na działkę Odpowiedz z cytatem
8 lat temu przejmowaliśmy działkę na której nie było nic. Zaczynaliśmy od zera. Z drzew które wtedy posadziliśmy najwięcej cienia dają wierzby płaczące. Są ogromne mimo tego że dwa razy były mocno przycinane. Sporo cienia dają też brzozy ponieważ szybko rosną. Trzeba mieć na uwadze że wierzby jak i brzozy mają drobne liście i sadzenie ich w pobliżu domu może być w przyszłości uciążliwe.

Jeśli bedziesz miał problem z dostaniem drzewek u siebie, polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://www.podkarpackiesady.pl/10-drzewa-ozdobne-lisciaste

Zamówisz tam praktycznie wszystko.
hakuro

Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 332
Post 2022-12-28, 13:22  //  Jakie drzewa na działkę Odpowiedz z cytatem
Jeśli chcesz obsadzić ranty to polecam thuje od Szkółka Bór. My obsadzaliśmy działkę to zeszło nam około 50 sztuk, zamówiliśmy już takie odrośnięte na 150 cm, bo nie chciałam czekać aż urosną i powiem wam że jestem mile zaskoczona bo ani jedna nie padła Smile
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 395
Post 2023-11-07, 21:56  //  Jakie drzewa na działkę Odpowiedz z cytatem
Posadzenie drzewa to dopiero początek. Z roku na rok roślina będzie rosła i aby nabrała odpowiedni kształt trzeba ją przycinać. Do tego celu najlepiej zastosować pilarki, te akumulatorowe będą wygodne jeśli nie zamierzasz pracować cały dzień przy takim przycinaniu. A jeśli będziesz mieć urządzenia tej samej marki to całkiem możliwe, że akumulator będzie pasował to nich także. Na https://e-pila.com/15-pilarki-akumulatorowe polecam sprawdzić dostępne modele.
Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia »  Jakie drzewa na działkę
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!