Forum Banzaj.pl » Ziemia - rowery, narciarstwo, wspinaczka i inne » Jakie buty narciarskie?

Jakie buty narciarskie?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
DonVito

Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 94
Post 2008-10-31, 09:07  //  Jakie buty narciarskie? Odpowiedz z cytatem
Zimia za pasem. Aktualnie jestem w trakcie kompletowania rynsztunku na stok. Jakie polecacie buty narciarskie?
Reklamy
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2008-10-31, 09:51  //  Jakie buty narciarskie? Odpowiedz z cytatem
Jedno jest pewne - wygodne. Ale żeby doradzić coś bardziej konkretnie musisz powiedzieć jak dobrze jeździsz na nartach. Bez tego ani rusz przy doborze butów.
DonVito

Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 94
Post 2008-11-02, 08:36  //  Jakie buty narciarskie? Odpowiedz z cytatem
Jeżdzę całkiem nieźle. Nie jest to mistrzostwo Wink ale plany mam ambitne. Acha narty to Elan SL.
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2008-11-03, 09:14  //  Jakie buty narciarskie? Odpowiedz z cytatem
No czyli nartki slalomowe. Co do butów - jak masz ambitne plany to i flex (twardość) powinien być spory. Myśle że 90-100 będzie OK. Najważniejsze jednak żeby but nie był za duży. Jak włożysz stopę do buta palce powinny dotykać przedniej ścianki lekko. Dopiero jak staniesz na językach czyli ugniesz nogi stopa się cofnie. Pamiętaj że byt trochę się rozbije po jakimś czasie. Co do firmy to mi osobiście bardzo pasuje Nordica Speedmachine. Ale to jest bardzo indywidualna sprawa - idź do sklepu - poświęć 2 godziny na przymierzanie butów i zobaczysz w których twoja stopa najlepiej się czuje. Gdy już będziesz miał faworytów - ubierz ubydwa buty i min - 20 minut pochodz/postój w nich po sklepie. Jak dalej będzie OK to kup Smile Każdy szanujący się sklep daje sporo czasu na wymiane/oddanie buta narciarskiego jeżeli nie był używany. Moja rada - ubierz buty na czas oglądania filmu czy telewizji - 2h godziny w bucie potwierdzą wybór. No ale weryfikacja i tak przyjdzie dopiero na stoku. Buty to najtrudniejszy w wyborze ale i najważniejszy element sprzętu narciarskiego.
swish

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 265
Post 2008-11-03, 12:27  //  Jakie buty narciarskie? Odpowiedz z cytatem
Ja używam butow Tecnica i sobie bardzo chwale. Moim zdaniem jedne z najwygodniejszych butow. No ale to prawda - kazdy musi sprawdzic to samodzielnie. Znam sporo osob ktore lubia Salomona a jak je przymierzalem to tragedia.
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2008-11-05, 09:18  //  Jakie buty narciarskie? Odpowiedz z cytatem
Jeszcze jedno. Jak będziesz miał problem z podbiciem. Przymierz również Atomic M100. Mają one rzadko spotykaną cechę - regulację wysokości podbicia. No i do SL również się dobrze nadają.
DonVito

Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 94
Post 2008-11-19, 18:55  //  Jakie buty narciarskie? Odpowiedz z cytatem
Ciekawa sprawa przymierzałem buty różnych firm - ten sam rozmiar ma różną długość wkładki. Myślałem, że numer 27 będzie się różnił najwyżej szerokością ale nie długością wkładki.
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2008-11-21, 12:19  //  Jakie buty narciarskie? Odpowiedz z cytatem
Najlepiej wyciągnij but wewnętrzny ze skorupy i przymierz. Zobaczysz wtedy dokładnie jak jest z rozmiarem. Ja tak robiłem i na tym samym rozmiarze buta ale roznych firm w jednej bylo wsio perfect a w innym duzy palec u nogi mi wkladke z przodu wypychal - na stoku po pewnym czasie bylby to spory problem.
DonVito

Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 94
Post 2008-11-25, 09:28  //  Jakie buty narciarskie? Odpowiedz z cytatem
OK. Dzięki za rady. Kupiłem w końcu Atomic M100 z tego sezonu. Okazuje się, że od serii B są one węższe o 2 mm co przełożyło się na lepsze trzymanie. Wygląda na to, że mam wąską stopę. No i regulacja podbicia - rewelacja. Trochę do nart mi nie pasują ale mówi się trudno. Najwyżej będzie pretekst by je zmienić na coś lepszego Wink
Forum Banzaj.pl » Ziemia - rowery, narciarstwo, wspinaczka i inne »  Jakie buty narciarskie?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!