Forum Banzaj.pl » Militaria » Jaka wiatrówkę polecacie?

Jaka wiatrówkę polecacie?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Autor Wiadomość
milo00

Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 95
Post 2015-07-02, 00:10  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
postać napisał:
a powiem Ci, że wybór jest ogromny i nie musi być to już taka z dolnym naciągiem.

wybor jest spory, wszystko kwestia kasy i jakosci

postać napisał: np. ten na CO2, myślisz, że mają naciąg?

no ale po co, naciąg jest o to zeby sprezyne naciągnąć, a w wiatrowkach na CO2 to sila jest ze sprezonego gazy, wiec nie ma naciagu

postać napisał:
wiatrowka_airmaster_125_tg_5,5_mm
5,5 mm diabolo zamiast 4,5 mm Smile

bardzo ciekawa, cena spoko, stylistyka nowoczesna,
choc to nie CO2

error napisał: A co sądzicie o wiatrówkach typu repliki broni? Czy to legalne? Jedziemy niedługo z dzieciakami na wakacje i fajnie by było postrzelać do puszek czy butelek w wolnej chwili.

wszystkie wiatrowki sa legalne, a bez zezwolenia kupisz kazda do 17 J mocy, nawet jesli to replika, to tylko stylizacja
Reklamy
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 896
Post 2015-07-02, 11:27  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
Tylko nie kupuj zbyt wypasionej pod względem parametrów, aby nikt się do Ciebie nie przyczepił. Wiesz jak jest z tym w naszym kraju.
Moc wiatrówki nie może przekraczać 17J, powyżej musisz mieć pozwolenie.
Wiatrówka jest legalna tylko musisz mieć miejscówki w której można bezpiecznie strzelać.
milo00

Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 95
Post 2015-07-15, 17:53  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
czy to replika czy nowy wzor to wazna jest moc, do 17 J
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2015-07-24, 08:03  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
milo00 napisał:
postać napisał:
wiatrowka_airmaster_125_tg_5,5_mm
5,5 mm diabolo zamiast 4,5 mm Smile

bardzo ciekawa, cena spoko, stylistyka nowoczesna,
choc to nie CO2


stylistyka mało ważna. liczy się jakość, tutaj spokojnie można używać optyki bez obawy, że się zepsuje.


milo00 napisał:
error napisał: A co sądzicie o wiatrówkach typu repliki broni? Czy to legalne? Jedziemy niedługo z dzieciakami na wakacje i fajnie by było postrzelać do puszek czy butelek w wolnej chwili.

wszystkie wiatrowki sa legalne, a bez zezwolenia kupisz kazda do 17 J mocy, nawet jesli to replika, to tylko stylizacja


jeżeli masz 18 lat, to wtedy legalnie możesz kupić.

milo00 napisał: czy to replika czy nowy wzor to wazna jest moc, do 17 J

powyżej bez pozwolenia i tak Ci nie sprzedadzą, to broń sportowa wtedy.
milo00

Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 95
Post 2015-09-24, 00:36  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
no ptrzeciez wlasnie to powiedzialem, do 17 J legalnie bez zezwolenia jesli jestes pelnoletnii

postać napisał:
stylistyka mało ważna. liczy się jakość, tutaj spokojnie można używać optyki bez obawy, że się zepsuje.

stylistyka ma jednak jakies znaczenie, jesli np jest wiele drobnych odstajacych elementow to moga one latwo ulec zniszczeniu
szogun

Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 150
Post 2015-09-24, 15:04  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
jak chcesz zeby bron służyła ci dobrze i długo to wazne jest jej czyszczenie i konserwacja- przede wszystkim regularnie oraz stosujac dobre preparaty. ja np. kupuje w eSchornie https://eschron.pl/ olej do czyszczenia i czyszcze mój sprzet po kazdym użyciu.
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2015-10-09, 00:49  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
milo00 napisał: no ptrzeciez wlasnie to powiedzialem, do 17 J legalnie bez zezwolenia jesli jestes pelnoletnii


to nawet jest bardzo dobre prawo, bo zapewnia bezpieczeństwo hobbystom i sportowcom

milo00 napisał:
postać napisał:
stylistyka mało ważna. liczy się jakość, tutaj spokojnie można używać optyki bez obawy, że się zepsuje.

stylistyka ma jednak jakies znaczenie, jesli np jest wiele drobnych odstajacych elementow to moga one latwo ulec zniszczeniu

to już ergonomia, nikt poważny nie produkuje sprzetu jeszcze strzeleckiego, który może być w jakiś sposób nieporęczny.
milo00

Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 95
Post 2015-10-21, 23:43  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
sa repliki, czesto wierne, jakis specjalnych starych broni, one czesto byly zdobione, ale z drugiej strony z tym sie nie biega po polach
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2015-10-22, 22:26  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
z wiatrówką długą przecież też nie Smile
milo00

Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 95
Post 2015-11-17, 23:02  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
ale to juz zagadnienie rodzaju broni - krotka/dluga, a nie jej wykonania czy zdobien
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2015-12-18, 11:06  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
to jaką wiatrówkę polecamy na prezenty świąteczne?Smile
milo00

Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 95
Post 2016-01-04, 15:28  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
klasyczna

wiatrowka_crosman_coperhead_900.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  6.85 KB
 Odsłon:  14875 raz(y)

wiatrowka_crosman_coperhead_900.jpg

rose

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 118
Post 2016-01-05, 13:55  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
milo00 napisał: klasyczna
[url]militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_copperhead_4,5_mm_p12967.xml[/url]
cena do ogarnięcia, a osprzęt?

milo00 napisał: sa repliki, czesto wierne, jakis specjalnych starych broni, one czesto byly zdobione, ale z drugiej strony z tym sie nie biega po polach
takie to do powieszenie na scianie.. nad kominkiem

postać napisał: to jaką wiatrówkę polecamy na prezenty świąteczne?Smile
taki prezent to chyba tylko dla kogoś kto w tym hobbystycznie siedzi, bo tak ze spontana to raczej nie
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2016-02-12, 12:47  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
ten copperhead to bardzo dobra pozycja na średniej półce. są w podobnej cenie czeskie i niemieckie wiatrówki z nieco inną technologią, można pogrzebać i porównać.
milo00

Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 95
Post 2016-02-24, 20:19  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
rose napisał:
milo00 napisał: klasyczna
[url]militaria.pl/crosman/wiatrowka_crosman_copperhead_4,5_mm_p12967.xml[/url]
cena do ogarnięcia, a osprzęt?

jaki osprzet chcesz do najprostszej wiatrowki ?

postać napisał: ten copperhead to bardzo dobra pozycja na średniej półce. są w podobnej cenie czeskie i niemieckie wiatrówki z nieco inną technologią, można pogrzebać i porównać.

jakie Ty inne technologie znasz w łamanej wiatrówce w tej cenie ?
technikwalki

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 4
Post 2016-03-03, 15:55  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
Ja polecam wiatrówki gazowe. Ta jest świetna: wiatrowka_gamo_whisper_igt_4,5_mm- szkoda, że gdy ja ją kupowałem to nie było takiej promocji :/
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2016-03-04, 00:01  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
milo00 napisał:
jakie Ty inne technologie znasz w łamanej wiatrówce w tej cenie ?

nieco inną. no a jakie masz ogólnie wiatrówki?Smile możesz kupić np. spręzynową i gazową w tej samej cenie.

technikwalki napisał: Ja polecam wiatrówki gazowe. Ta jest świetna: https://www.militaria.pl/gamo/wiatrowka_gamo_whisper_igt_4,5_mm_6110072-igt16j_p6252.xml?cat=1238 - szkoda, że gdy ja ją kupowałem to nie było takiej promocji :/

promocja niezła na nia. a czemu akurat tą polecasz?
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 910
Post 2016-06-09, 14:23  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
Przyzwoite wiatrówki zaczynają się od około 300 zł, jeżeli mówimy o nowych. Używane to mniej więcej połowa tej kwoty.
Lepsze są te przełamywane. Są stabilniejsze, trwalsze.

Warto dołożyć i kupować sprzęt sprawdzonych producentów. Dochodzi jeszcze kwestia tego czy wiatrówka powinna posiadać dodatkową optykę czy nie?
Na wszelki wypadek odsyłam do tego rankingu najlepszych wiatrówek.
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2016-06-18, 18:07  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
fleszyn napisał: Przyzwoite wiatrówki zaczynają się od około 300 zł, jeżeli mówimy o nowych. Używane to mniej więcej połowa tej kwoty.
Lepsze są te przełamywane. Są stabilniejsze, trwalsze.


kupiłbyś używaną? bo ja nie. nie zaufałbym innym, że dbali i konserwowali jak należy. dlatego nowa zawsze lepsza. co do sposobu ładowania, to nie musi być łamana, ale też osobiście takie wolę.

fleszyn napisał: Warto dołożyć i kupować sprzęt sprawdzonych producentów. Dochodzi jeszcze kwestia tego czy wiatrówka powinna posiadać dodatkową optykę czy nie?


optyka fajna sprawa, ale średniej klasy wiatrówki psują lunety, więc trzeba dobrze to przemyśleć.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2016-06-25, 13:51  //  Jaka wiatrówkę polecacie? Odpowiedz z cytatem
Witam, dobór odpowiedniego modelu wiatrówki czy tez innej broni dużo zależy gdzie jej będziemy używać ja osobiście doradzam fachowców ce sklepu militarnego którzy doradzą i polecą
Forum Banzaj.pl » Militaria »  Jaka wiatrówkę polecacie? Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!