Forum Banzaj.pl » Fotografia, Wasze zdjęcia, dyskusje o sprzęcie foto » Jaka kamera Full HD

Jaka kamera Full HD

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
darko

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 207
Post 2009-12-16, 19:16  //  Jaka kamera Full HD Odpowiedz z cytatem
Jestem w trakcie kupowania kamery. Z racji tego, ze chce miec sprzet ktory posluzy na dlugo, szukam kamery Full HD. Troche jest juz na rynku modeli od roznych producentow. Poczynajac od Samsunga przez JVC, Canona, Panasonica a konczac na Sony. Mozecie cos polecic? Uzytek amatorski.
Reklamy
Geminus

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 366
Post 2009-12-17, 20:33  //  Jaka kamera Full HD Odpowiedz z cytatem
Ostatnio bardzo fajny model wypuściło JVC - GZ X900 znane jako Everio X. Zupełnie nowatorskie podejscie do designu kamery. Poza tym super opcja blyskawicznego robienia zdjec w czasie filmowania. Mala leciutka, na karty SD. Wada to dosc maly zoom optyczny. Cena na necie calkiem rozsadna - okolo 2700 zl. Chociaz w MM widzialem ja jakies tydzien temu za 3999zł - pewnie cena i egzemplarz stoi tam od premiery Smile
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2010-02-11, 21:27  //  Jaka kamera Full HD Odpowiedz z cytatem
Największa wada JVC GZ X900 to fakt, ze radzi sobie wręcz fatalnie w słabych warunkach oświetleniowych. Wielka szkoda, bo w dobrym świetle radzi sobie znakomicie i jest najlepsza w swojej klasie. Niestety wszystkie się zmienia w gorszych warunkach i wtedy po prostu sobie nie radzi. Jest tragicznie. Tak więc to sprzęt dla osób, które filmują tylko przy dobrym świetle i lubią designerskie nowinki bo wygląda naprawdę znakomicie. Inna sprawa, że nie każdemu się spodoba sposób jej trzymania. Brak tradycyjnego uchwytu wg mnie nie jest zaletą. Z drugiej strony bez problemu zmieści się w kieszeni. Jest bardzo płaska. Nie znam bardziej płaskiej kamery full hd.
darko

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 207
Post 2010-02-16, 15:19  //  Jaka kamera Full HD Odpowiedz z cytatem
No przyznam, że zależy mi aby kamera dobrze filmowała przy sztucznym świetle i to nie najlepszym. Widziałem kilka filmów z tańszych kamer HD i byłem mocno rozczarowany jakością nagrania w pomieszczeniu. Bardzo duże ziarno na ekranie - już lepszy obraz był przy tych samych warunkach oświetleniowych ze zwykłej kamery SD.
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2010-02-19, 10:03  //  Jaka kamera Full HD Odpowiedz z cytatem
W ciemnych scenach chyba najlepszą kamerą Full HD z segmentu amatorskiego jest Panasonic HDC-TM300. Porównywałem z topowymi modelami Canona i Sony i w słabych warunkach oświetleniowych Panasonic HDC-TM300 zdecydowanie był lepszy.

Na pewno składa się na to doskonały obiektyw Leica Dicomar oraz trzy przetworniki odpowiedzialne za barwy składowe. Pomiedzy Panasoniciem i w.w JVC w słabym świetle jest po prostu przepaść. W ładną pogodę JVC jest minimalnie lepszy.

Panasonic nie jest tani ale ma wbudowane 32 GB pamięci więc odchodzi kilka stówek za zakup karty. Poza tym ma pierścień przy obiektywnie do ręcznego ustawiania zoom i focusa - próżno tego szukać u konkurentów. Ma tez wizjer - rzecz o której w ramach oszczędności producenci zapominają a w pełnym słońcu bardzo się przydaje. No i nagrywa w 5.1 dźwięk.

Wkrótce wyjdą na rynek następcy HDC-TM300 (1080 50p!) więc cena jeszcze trochę spadnie. Jeżeli szukasz kamery z prawdziwego zdarzenia - Ten model Panasonica jest naprawdę świetny.
grandecojones

Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 21
Post 2010-10-31, 15:18  //  Jaka kamera Full HD Odpowiedz z cytatem
JVC GZ-X900 jak już ktoś wspomniał będzie całkiem niezłym wyborem. Ceny już mocno poleciały w dół, na winmar stoi teraz za 2200. A specyfikacje ma całkiem całkiem. W tej cenie na pewno warto. Możesz szukać też w panasonicach - w tej cenie znajdziesz coś o podobnych możliwościach.
malik

Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 6
Post 2011-12-16, 16:44  //  Jaka kamera Full HD Odpowiedz z cytatem
Z tego, co kojarzę to taka podstawowa kamera Sony CX115 całkiem porządnie radzi sobie ze słabym oświetleniem, tak przynajmniej czytałem ostatnio na necie.
Whysoserious

Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 2
Post 2012-03-20, 15:00  //  Jaka kamera Full HD Odpowiedz z cytatem
Jak już chcesz mieć kamerę na dłużej to sony-hdr kamera HDR z projektorem jest fajną opcją. Koleżanka mi opowiadała, jak ostatnio sobie oglądała film ze swoim dziecięciem na suficie. Tak że na jakiś wakacyjny wyjazd czy coś taka kamera może być świetnym rozwiązaniem, oglądać sobie film z całego dnia wieczorem, przy piwie na rozwieszonym prześcieradle czy czymś. Razz
razorlight

Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 7
Post 2012-04-16, 14:09  //  Jaka kamera Full HD Odpowiedz z cytatem
No tak, rozsądne, teraz to tylko kamery HD, innych się nawet nie opłaca. Ja się zastanawiam nad jakąś lustrzanką z możliwością robienia filmów. Kolega ostatnio kręcił pokaz czymś takim i wyszło lepiej, niż filmik robiony kilkuletnim Canonem trenera. Fajna sprawa i można od razu bez problemu edytować, a to jest dosyć ważne dla mnie.

link wycięty, admin
joannanowa8019

Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 6
Post 2013-04-11, 13:26  //  Jaka kamera Full HD Odpowiedz z cytatem
panasonic Smile
borsuk

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 27
Post 2014-10-05, 15:25  //  Jaka kamera Full HD Odpowiedz z cytatem
Może taka sportowa by się nadała: Fantec-BeastVision-Bike,-Full-HD
HieronimDWed

Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 10
Miasto: Polska
Post 2015-02-11, 11:19  //  Jaka kamera Full HD Odpowiedz z cytatem
Na co patrzeć jeśli chce się dowiedzieć która kamera ma lepszy obiektyw?

Czy jest jakaś opcja dzięki której można przedłużyć czas działania baterii w terenie? Tzn czy te kamery są na zwykłe baterie czy na akumulatory które można ładować tylko jakąś ładowarką podłączaną do gniazdka?

I dziękuje za dotychczasową pomoc:
riddle

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 367
Post 2016-03-30, 05:57  //  Jaka kamera Full HD Odpowiedz z cytatem
"Zastanawiałeś się może nad możliwością kamerowania lustrzanką? Wbrew pozorom móżna otrzymać całkiem niezłe filmy. Zerknij sobie na ten wpis:
http://www.valhalla.pl/filmowanie-lustrzanka/

Jeśli nie masz kasy na zakup porządnej lustrzanki plus kamery to lepiej jest kupić sobie jeden sprzęt ale dobry."
Forum Banzaj.pl » Fotografia, Wasze zdjęcia, dyskusje o sprzęcie foto »  Jaka kamera Full HD
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!