Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki » Jak zarabiać na handlu walutą?

Jak zarabiać na handlu walutą?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
mirakle

Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 274
Post 2017-12-19, 12:18  //  Jak zarabiać na handlu walutą? Odpowiedz z cytatem
Kilka razy zdarzyło mi się kupić w kantorze w walutę i później sprzedaż ją z zyskiem na poziomie 3-5 proc. Ale to nie było zamierzone, tylko po prostu kasa została z wakacji. Zastanawiam się, czy na tym nie da się wyciągnąć więcej? Zarabiałem tyle w momencie kiedy różnica pomiędzy ceną kupna waluty, a sprzedaży wynosiła około 5 groszy. Ktoś działa w tym temacie?
Reklamy
Grazynka

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 68
Post 2017-12-20, 17:01  //  Jak zarabiać na handlu walutą? Odpowiedz z cytatem
Pewnie, że można zarobić dużo lepiej - spready w kantorach na mieście są zazwyczaj dosyć wysokie, tak więc ze sprzedażą trzeba poczekać. A np. w Waluteo mam spread poniżej jednego grosza. Przy dużych wahaniach waluty nawet jednego dnia można zrobić kilka transakcji. Pamiętam takie okazje, kiedy kurs zmieniał się o kilkanaście groszy w ciągu kilku dni - tam było z dolarem. No i chłopie - online puszczasz zlecenie i masz wymienioną walutę. Nie dostaniesz info, że im akurat zabrakło dolarów.
mirakle

Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 274
Post 2017-12-21, 12:39  //  Jak zarabiać na handlu walutą? Odpowiedz z cytatem
Wszystko rozumiem, brzmi to dobrze, ale czy do takiej wymiany nie potrzebuję czasami konta walutowego? Pod względem kursu i spreadu różnice w stosunku do tego co dotychczas płaciłem są obrzydliwie wysokie.
Grazynka

Dołączył: 24 Sty 2013
Posty: 68
Post 2017-12-29, 20:56  //  Jak zarabiać na handlu walutą? Odpowiedz z cytatem
Tak, musisz mieć konto walutowe. Ja je mam - całkowicie za darmo.
Za przelew w Waluteo nie płacisz ani grosza, zatem to, że wymieniasz kasę online, nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.
Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki »  Jak zarabiać na handlu walutą?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!