Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka » Jak uzupełnić niedobór witaminy D3

Jak uzupełnić niedobór witaminy D3

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
fleszyn

Post 2015-08-12, 13:27  //  Jak uzupełnić niedobór witaminy D3 Odpowiedz z cytatem
Witam. Lekarz zlecił i badania i wyszło z nich,że mam niedobór tej witaminy. Jak to można uzupelnić? Czy da się to uzupełnić dietą?
Reklamy
error

Post 2015-08-12, 18:17  //  Jak uzupełnić niedobór witaminy D3 Odpowiedz z cytatem
fleszyn napisał: Witam. Lekarz zlecił i badania i wyszło z nich,że mam niedobór tej witaminy. Jak to można uzupelnić? Czy da się to uzupełnić dietą?

Dietą nie za bardzo. Wprawdzie witamina D3 jest obecna w niektórych produktach żywnościowych ale w niewielkim stężeniu. Jest natomiast generowana przez słóńce. Jesli czesto przebywasz na zewnatrz to dobrze ale jeśli pracujesz w pomieszczeniu to faktycznie w naszym klimacie można nabawić się niedoboru. W aptekach są suplementy tak więc możesz się wybrać i coś sobie kupić .
ravi

Post 2015-08-17, 09:38  //  Jak uzupełnić niedobór witaminy D3 Odpowiedz z cytatem
Warto stosować suplementację to na pewno. Dla naszego organizmu witamina C jest bardzo ważna, najlepiej, żeby nie posiadała żadnych dodatków
Quvel

Post 2015-11-15, 18:28  //  Jak uzupełnić niedobór witaminy D3 Odpowiedz z cytatem
Na słoneczku dużo przebywać a o tej porze roku to można jeść produkty bogate w witamine D3 np. węgorz. Można też kupić krople z witaminą D w aptece. Tran tez ma jej spore ilości.
dnowaczek878

Post 2016-01-27, 11:37  //  Jak uzupełnić niedobór witaminy D3 Odpowiedz z cytatem
Witaj, wypróbuj to koniecznie: woda-lecznicza.pl
dukremin

Post 2016-02-13, 15:24  //  Jak uzupełnić niedobór witaminy D3 Odpowiedz z cytatem
Gdy promienie słońca padają na skórę nasz organizm wytwarza witaminę D3 z cholesterolu.

Historycznie to było główne źródło witaminy D3 dla wszystkich ludzi.

Jednak dziś ... ludzie coraz częściej używają preparatów do ochrony przeciwsłonecznej i unikają bezpośredniego wystawienia na słońce, lub żyją w miejscu gdzie nie ma wystarczającego codziennego naświetlenia słonecznego, a niedobór jest bardzo powszechny

Post 2018-07-02, 09:26  //  Jak uzupełnić niedobór witaminy D3 Odpowiedz z cytatem
Pozwolę sobie dać link do strony, na której jest opisane w jaki sposób można uzupełnić niedobór witaminy D3:
https://leksykonwitamin.pl/witamina-d3/witamina-d3/
Najprostszym sposobem na uzupełnienie niedoborów witaminy D3 jest sięgnięcie po preparaty z witaminą D3, przy czym preparaty te należy przyjmować sezonowo (jesienią i zimą) i w dawce równej co najmniej 1000 jednostek.

Najlepiej byłoby po prostu zrobić sobie badanie na poziom witaminy D3, które pozwoli ustalić na ile suplementacja jest nam potrzebna.

Sam brałem w tym roku i osobiście jestem bardzo zadowolony
DanielMackowiak

Post 2018-07-14, 11:49  //  Jak uzupełnić niedobór witaminy D3 Odpowiedz z cytatem
A a polecę soki i koktajle z warzyw i owoców... owoce to zawsze naturalna słodycz i jednocześnie zdrowa. Smile Warto jednak postawić na wyciskarkę wolnoobrotową, a nie na sokowirówkę. Sokowirówka i blender utlenia napój, pozbawia go dużej części witamin i wartości odżywczych. Poza tym nie radzi sobie z wieloma warzywami czy owocami. Wyciskarka Muke poradzi sobie z twardym burakiem, owocami włóknistymi typu rabarbar czy zieleniną jak sałata
markowCRT

Post 2018-08-21, 09:09  //  Jak uzupełnić niedobór witaminy D3 Odpowiedz z cytatem
Bierzecie jakieś suplementy z tą witaminą? Chyba najwięcej tej witmainy jest w rybach, co jak ktoś za nimi nie przepada?
Tomas

Post 2018-08-30, 18:37  //  Jak uzupełnić niedobór witaminy D3 Odpowiedz z cytatem
Omega Marine Forte+ z witaminą D biorę regularnie. Kwasów omega nie da się inaczej sensownie uzupełnić.
Tobisz01

Post 2018-08-31, 07:57  //  Jak uzupełnić niedobór witaminy D3 Odpowiedz z cytatem
A jakie dawki trzeba brać? Tomas, ile tam masz witaminy D i kwasów omega?
Tomas

Post 2018-09-03, 07:16  //  Jak uzupełnić niedobór witaminy D3 Odpowiedz z cytatem
A łap to sobie poczytasz https://natural.pl/nasze-suplementy/omegamarine-forte/ - ja dokładnie te mam i mają optymalny, wysoki skład.
Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka »  Jak uzupełnić niedobór witaminy D3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
The Sisters Brothers w finalnym zwiastunie

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo