Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » Jak nie dać się zrobić w jajo przy wymianie opon

Jak nie dać się zrobić w jajo przy wymianie opon

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Przemek

Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 19
Miasto: Warszawa
Post 2013-05-23, 17:45  //  Jak nie dać się zrobić w jajo przy wymianie opon Odpowiedz z cytatem
Zaczynam ten temat ponieważ przy zmianie opon na letnie po naszej nie kończącej się zimie, nie mogłem uwierzyć ile osób daje się zrobić w balona na znany trik:
"Proszę pana gumy do wymiany!" kupujemy nowe a stare zostawiamy na stacji wymiany opon.
Mało kto wie że opona jest zużyta dopiero kiedy bieżnik jest równo z wystającym poprzecznym mostkiem który znajduje się pomiędzy bieżnikiem, oddając tym samym opony na których jeszcze da się jeździć.
Po takim manewrze jesteśmy chudsi o trochę kasy a nasze "zużyte opony trafiają na allegro.

Znacie jeszcze jakieś klawe triki na które można się naciąć ?
Reklamy
black car

Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 1
Post 2013-09-30, 10:36  //  Jak nie dać się zrobić w jajo przy wymianie opon Odpowiedz z cytatem
Myślę że masz sporo racji. Do zakładu wymiany opon trzeba mieć zaufanie. Nie można z jednej strony dawać nabijać się w butelkę, z drugiej strony odbierać opony tylko po to by je potem gdzieś wyrzucić. Mój wulkanizator zawsze woła mnie i pokazuje dlaczego opony trzeba wymienić.

Link wycięty admin
markos

Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 3
Post 2013-10-03, 20:08  //  Jak nie dać się zrobić w jajo przy wymianie opon Odpowiedz z cytatem
Ja dawno temu dałem się zrobić w balona wymieniając podobno zniszczone opony na używane, ale w dobrym stanie. Później zauważyłem że stan tych opon niewiele różni się od poprzednich. Teraz zwracam na to bardzo uwagę, kupuję nowe opony, zmieniam co sezon i jeżdże na nich aż bedą całkiem zniszczone.
banzajek

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 16
Post 2013-10-16, 13:08  //  Jak nie dać się zrobić w jajo przy wymianie opon Odpowiedz z cytatem
Mnie raz chcieli naciąć w serwisie wymiany opon na opony w nieziemsko wysokiej cenie. Podejrzewam, że większość ludzi nie śledzi średnich cen opon w sklepach i sporo naiwniaków się na to nabiera. Ja od tamtej pory najpierw robię przegląd cen opon na necie.
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2013-11-10, 10:57  //  Jak nie dać się zrobić w jajo przy wymianie opon Odpowiedz z cytatem
Tak, a wystarczy trochę poczytać przed zakupem opon, ale w dzisiejszych czasach to leniom już się nie chce poświęcać na to czasu i robią byle było. Na takich ludziach najłatwiej pewnie zrobić dobry interes. Opony chodzą różnie, w zależności od wielkości. Np jeden z moich kolegów za sztukę 185/65/R15 zapłacił 140zł. Te podobno chodzą od 90-160 w zależności od zużycia. Te za 140 były w świetnym stanie, a używane. Są też takie naklejane, z bieżnikowaniem, ale wg mnie to nie ma sensu bo się odkleja z czasem. To była dobra cena. Teraz wraz z bratem szukamy używek do Dmaxa, tam są chyba 235/70 R16, na pewno będą droższe. Przy większych jak się nie ma kasy to lepiej kupić same opony
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  Jak nie dać się zrobić w jajo przy wymianie opon
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!