Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » Jak dbacie o swoje auta ?

Jak dbacie o swoje auta ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Autor Wiadomość
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2017-02-19, 15:21  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Dobrze wiedzieć.
Reklamy
rojo

Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 148
Post 2017-03-17, 11:39  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
ja tam o auto dość kompleksowo dbam, staram się raz na jakiś czas solidniej przysiąść z woskowaniem, dbaniem o felgi i takie tam, ostatnio woskowanie robiłem protonem z k2 pierwszy raz i bardzo głęboki połysk, auto naprawdę fajnie wygląda
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 895
Post 2017-03-21, 08:55  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Mam obecnie 2 letnie auto tak więc nie mam przy nim za wiele do roboty. Niemniej staram się oczywiście o nie dbać i doprowadzać do porządku jak jest brudne. Regularnie jeżdżę z nim na myjnię ręczną.
polonez

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 217
Post 2017-04-19, 17:14  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Tym razem zaczynam od czyszczenia wszystkiego w środku. Dzisiaj to robiłem a na zewnątrz śnieg.. trochę ironiczne porządki wiosenne mi wyszły Very Happy Jeżeli chodzi o deskę rozdzielczą (tutaj przywiązuje najwięcej uwagi) to k2 polo cockpit. Nie dość, że daje idealne nabłyszczenie to jeszcze fajnie odświeża całe auto. Jak ogarnę środek to potem myjnia i inne kosmetyki na blachę i felgi Smile
szogun

Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 150
Post 2017-05-10, 18:11  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Kilka dobrych kosmetyków to podstawa. Ja zawsze po umyciu auta na myjni coś dodam od siebie tak aby nie było zacieków itp. 5 minut roboty a efekt jest świetny.
megamocny100

Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 65
Post 2017-05-19, 14:48  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Słyszałem, że te oleje revline do takich cięższych sprzętów, czy tirów, to jest bardzo dobra opcja, ale wiesz może czy w przypadku tylko osobówki warto się nimi wgl interesować? Bo nie ukrywam, jeśli tak, to miło byłoby w końcu postawić na coś polskiej produkcji
polonez

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 217
Post 2017-05-30, 12:39  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
ja myślałem, ze dbam o swój. ale jak zobaczyłem co dokonali z tym maluszkiem to muszę przyznac że wow i szacun Very Happy w ogóle spoko akcja, podoba mnie się -
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 961
Post 2017-11-05, 10:49  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Dobrze jest od czasu do czasu zrobić porządną polerkę lakieru.
Żaden zabieg pielęgnacyjny nie przynosi takich korzyści jak pranie tapicerki wewnątrz auta.
Nie ma nic przyjemniejszego od jazdy w czystym, pachnącym aucie.
Obecnie do tego celu stosuje się np odkurzacze parowe, takie jak np te tutaj: https://www.asc-pro.pl/sklep/odkurzacze/parowe/
Które na początku zmiękczają strukturę brudów i nieczystości, a następnie ja zasysają.
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2017-11-07, 09:38  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
W przypadku stosunkowo nowych aut lepiej jest zrobić polerkę ręcznie. Chodzi o to, że maszyna polerska może uszkodzić lakier (szczególnie maszyna polerska w rekach niedoświadczonej osoby). Ręczne polerowanie, mimo że dłuższe, to jest jednak bezpieczniejsze dla lakieru.
megamocny100

Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 65
Post 2017-12-01, 12:50  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
tomekmoskwicz napisał: W przypadku stosunkowo nowych aut lepiej jest zrobić polerkę ręcznie. Chodzi o to, że maszyna polerska może uszkodzić lakier (szczególnie maszyna polerska w rekach niedoświadczonej osoby). Ręczne polerowanie, mimo że dłuższe, to jest jednak bezpieczniejsze dla lakieru.


ja też uważam, że maszyna musi być używana rzadko i z głową a dobry kosmetyk wiele potrafi zdziałać, ja akurat w chemiczna-hurtownia zamawiałem ostatnio cały zestaw polerski z 3M tyle tylko, że on jest bardziej na płynnych produktach oparty i chcę jeszcze twardy wosk zamówić, bo wiadomo, pracuje się z nim dłużej ale też efekt jest zupełnie inny
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 910
Post 2018-04-03, 08:23  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Staram się dbać o swoje auto.NIe jest takie nowe, ale wiele osób jak patrzy się na nie to aż odwraca głowę Smile Jest wiele sposobów na to aby nawet w starszy samochód tchnąć życie:
http://www.mototarget.pl/promocje,349,tchnac_zycie_w_stary_samochod.html
Zacznijmy od kompletów usług, tzw. pakietów. Inwestycja w pojazd ma zawsze szerszy kontekst, więc ekipa modernizująca pojazd zapyta, czy interesuje nas pojedyncza, doraźna naprawa, czy więcej „zabiegów”. Przy większej liczbie operacji jest większa szansa na indywidualną wycenę liftingu. Inny „pakiet” weźmiemy przy wzmacnianiu kupionego niedawno pojazdu, inny przy renowacji starego auta, a jeszcze inny, gdy szykujemy samochód na sprzedaż i chcemy co nie co na tym uszczknąć.

Pakiety takie mają lepsze firmy i myjnie.
riddle

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 367
Post 2018-04-05, 08:28  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Pojawiła się wiosna, więc w końcu po miesiącach braku możliwości gruntownego czyszczenia można np wyprać gruntownie tapicerkę, siedzenia i inne elementy.
Z pewnością okres wiosenny, to czas w którym można wyczyścić wymienić filtry powietrza, paliwowe, wymienić wycieraczki, których guma jest postrzępiona czy zadbać o żarówki. Dobre teksty na temat tego jak dbać o swoje 4 kółka: https://nocar.pl/blog/kosmetyki-pielegnacyjne/
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2018-06-12, 10:54  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
regularnie jeżdzę na przeglądy, to ważne żeby utrzymać pojazd w dobrej kondycji, niedawno bylem na czyszczeniu klimy ze swoim fordem, akurat trafiła się promocja https://m.exactag.com/cl.aspx?tc=d0f8e9c5a389f2de48c0d6b15f980e2f&url=https://akcjaserwisowa.pl/klimatyzacja przed sezonem warto sprawdzić
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 961
Post 2018-06-19, 10:03  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Ostatnio na topie są powłoki ochronne. Np powłoka ceramiczna. Tworzy ona taką cienką, przezroczystą, ale przy tym twardą warstwę ochronną.
Chroni zarówno przed delikatnymi zarysowaniami, ryskami ale też przed ptasimi odchodami, owadami i innym tego typu sytuacjami.
Tutaj trochę więcej o niej poczytać: https://car-spa.pl/uslugi/powloka-ochronna/
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2018-07-03, 14:39  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Dobre ubezpieczenie to podstawa - najlepiej w cuk zapytać o pakiet.
Jonaldo

Dołączył: 12 Gru 2014
Posty: 35
Post 2018-07-20, 19:03  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Ja ostatnio przetestowałem myjnię parową ale jakoś efekt mnie nie powalił. Nie wszystkie zakamarki były czyste a spodziewałem się auta jak z salonu.
Poza tym dbając o auto tankuję tylko na dobrych stacjach paliw i zauważam duże różnice w jakości paliwa. Nawet w tej samej sieci.
rojo

Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 148
Post 2018-08-07, 15:36  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Ja jeżdże na regularne przeglądy do najlepszego serwisu w Gdańsku, czyli RING. Bardzo dobrzy fachowcy od praktycznie wszystkiego co dotyczy czterech kólek.
korner

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 172
Post 2018-10-08, 09:43  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Raz czasami dwa razy w miesiącu jadę na myjnie ręczna.
banban

Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 46
Post 2018-10-20, 08:02  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Pasjonuję się motoryzacją a od jakiegoś czasu też auto detailingiem i lubię samodzielnie zadbać o swoje auto... Wcześniej sądziłem, że będzie to duży wydatek, ale kupiłem https://sklep.cleantechco.pl/pl/p/Sample-Pack-2-/116 Świetny zestaw w niewygórowanej cenie, a dzięki niemu można zdziałać naprawdę wiele. Smile
korner

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 172
Post 2019-02-07, 12:19  //  Jak dbacie o swoje auta ? Odpowiedz z cytatem
Ja staram się chodzić często do myjni samochodowej. A poza tym ostatnio kupiłem płyn adblue - https://borim.pl/oferta/adblue, którego zadaniem jest zmniejszenie zużycia paliwa w samochodzie. Jestem bardzo zadowolony z zakupu! Jak na ten moment mogę powiedzieć, że produkt sprawdza się naprawdę dobrze.
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  Jak dbacie o swoje auta ? Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!