Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » Jak bezpiecznie jeździć zimą?

Jak bezpiecznie jeździć zimą?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 962
Post 2016-12-18, 10:40  //  Jak bezpiecznie jeździć zimą? Odpowiedz z cytatem
Akurat wracałem z uczelni samochodem i miałem niezłego stracha, ślisko, kiepska widoczność...Dlatego postanowiłem założyć ten temat i dopytać, jak to u was wygląda? Jak reagujecie na ewentualne, niebezpieczne sytuacje drogowe... ??
Reklamy
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 896
Post 2016-12-20, 11:36  //  Jak bezpiecznie jeździć zimą? Odpowiedz z cytatem
Cóż, można się zabezpieczyć na tą ewentualność. Już na etapie zakupu samochodu warto zdecydować się na taki, który ma na swoim wyposażeniu system ESP, a więc kontrola trakcji. System ten ma za zadanie wyprowadzić samochód na prawidłowy tor jazdy w przypadku poślizgu.
Kolejna sprawa, to oposny - zimowe, chyba nie trzeba tego nikomu powtarzać.
No i jeszcze kolejna jazda na wysokim biegu, aby trudno było wpaść w poślizg, hamowanie silnikiem bądź sprawny abs.
Banzaizycie

Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 94
Post 2017-01-10, 14:36  //  Jak bezpiecznie jeździć zimą? Odpowiedz z cytatem
Ja ze swoim samochodem staram sie obchodzic jak najlepiej, nie zalezy czy to zima czy latem. Oprocz samego obowiazkowego przegladu rowniez wykonuje badania techniczne raz na 4 miesiece u znajomego w warsztacie, dzieki temu takze mam znizki Smile Z rzeczy ktore samemu powinnismy sprawdzic to oczywscie stan wszystkich plynow w samochodzie, glownie to plyn do chlodnicy przystosowany do niskich temparatur oraz plyn do spryskiwaczy. Dobrze tez jest sprawdzic czy nawiew dziala we wszystkich wylotach, bo czasami tak bywa ze gdzie nie wieje i mamy zaparowana szybe co potrafi byc denerwujace. Co do opon to osobiscie jezdze na zimowych aktualnie, kupilem komplet za 300zl sztuka Yokohamy wiec to taka srednia polka ale daje jak narazie rade. Przy okazji opon to warto poczytac o nich wiecej, ja sporo dowiedzialem sie ostatnio z tego bloga https://www.feuvert.pl/blog/indeks-predkosci-opon-jaki-wybrac/ Mam nadzieje, ze komus z Was sie przyda .. tymczasem zycze ostroznej jazdy Smile
Tom88

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 74
Post 2017-01-29, 20:05  //  Jak bezpiecznie jeździć zimą? Odpowiedz z cytatem
Muszę poczytać Smile
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2017-02-20, 14:17  //  Jak bezpiecznie jeździć zimą? Odpowiedz z cytatem
Jeśli czujecie się nie pewnie za kierownicą czasami warto dokupić sobie kurs doszkalający. Moja mama ma prawo jazdy 20 lat lecz przez ten czas nie jeździła wcale. I po takim kusie mogła spokojnie wsiąść za kierownicę.
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2019-12-09, 10:02  //  Jak bezpiecznie jeździć zimą? Odpowiedz z cytatem
Na początek dobre zimowe opony i sprawne hamulce, a dodatkowo pełen pakiet ubezpieczenia OC i AC z Assistance oraz NNW https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  Jak bezpiecznie jeździć zimą?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!