Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia » Inteligentny dom

Inteligentny dom

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
korner

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 172
Post 2015-05-28, 09:51  //  Inteligentny dom Odpowiedz z cytatem
Witajcie, rozważam od kilku tygodni założenie u siebie w domu systemu inteligentnego domu, czyli takiego, dzięki któremu będzie można sterować wszystkimi urządzeniami z jednego miejsca, przynajmniej tak zrozumiałem objaśnienia. Pomysł brzmi wspaniale, ale czy ktoś z Was a już taki system, czy jest on naprawdę taki wspaniały? Jak to dizała? I czy można to w każdym domu założyć?
Reklamy
ayris

Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 131
Post 2015-07-18, 16:13  //  Inteligentny dom Odpowiedz z cytatem
My właśnie kończymy budowę domu i na pewno będzie ekologiczny i inteligentny. Zależy nam na nowoczesnych rozwiązaniach ułatwiających życie Wink Myślałam nawet o tym by zainwestowac w pompy ciepła. Co o tym sądzicie? Wydaje mi się, że jest to opłacalne rozwiązanie, pozwalające na zaoszczędzenie pieniedzy.
Filipo

Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 41
Post 2015-08-01, 07:42  //  Inteligentny dom Odpowiedz z cytatem
też dążę do tego aby mój dom - po dziadkach, więc łatwo nie będzie... był inteligenty, nowoczesny i ekologiczny zarazem... jak na razie zdecydowalismy się na zmianę sposobu ogrzewania z węgla na gaz przechodzimy
arabelka

Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 68
Post 2015-08-24, 12:00  //  Inteligentny dom Odpowiedz z cytatem
No stary dom trudno zmienić w nowoczesny ale na pewno przy odrobinie pracy i nakładzie finansowym ci się uda. Jeśli zależy ci na ekologicznych rozwiązaniach to poczytaj sobie o dofinansowaniu na odnawialne źródła energii. To nie jest tania inwestycja ale z takim dofinansowaniem na pewno twój budżet mniej ucierpi.
zaspany57

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 314
Post 2016-01-09, 09:37  //  Inteligentny dom Odpowiedz z cytatem
A może jeszcze rozważ zamontowanie sterownika Dzięki niemu nie biega sie co chwila do kotłowni. Ma się stałą temperaturę w wszystkich pomieszczeniach. A co najważniejsze zyskuje się duże oszczędności energii
Tom88

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 74
Post 2016-01-25, 21:04  //  Inteligentny dom Odpowiedz z cytatem
Ciekawe rozwiązanie.
witold232

Dołączył: 27 Sty 2016
Posty: 38
Post 2016-10-26, 17:48  //  Inteligentny dom Odpowiedz z cytatem
W dzisiejszych czasach, domy są naprawde wygodne i podporządkowane człowiekowi. Ja nie wyobrazam sobie palić w piecu i pilnować czy wygasa. To jest komfort
TomaszT

Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 148
Post 2017-03-15, 15:32  //  Inteligentny dom Odpowiedz z cytatem
Jestem wielkim fanem nowoczesnych technologii, więc staram wprowadzać się je w większość obszarów swojego życia. Ja w swoim mieszkaniu zainstalowałem system podążającego światła.Przemieszczając się po domu, światło podąża za nami, zapalając kolejno w korytarzach czy na schodach i gasząc chwilę po przejściu.
ryjek

Dołączył: 22 Cze 2014
Posty: 159
Post 2017-10-02, 05:19  //  Inteligentny dom Odpowiedz z cytatem
o, moja siostra ma taki inteligentny dom, a do tego jeszcze ciekawe rozwiązania ekologiczne. dla mnie bomba, mieć dom sterowany komputerowo. sam nie bardzo miałem na to środki, żeby wszystko tak inteligentnie połaczyć, ale mam tak jak ona panele fotowoltaiczne z pompą ciepła. u niej to wszystko jeszcze z komputerem połaczone i smiga. ale sam taki system z panelami ozebiomar działa też doskonale Wink
DanielMackowiak

Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 72
Post 2018-02-12, 07:13  //  Inteligentny dom Odpowiedz z cytatem
Dla mnie bardzo ważnym elementem każdego domu wybór odpowiedniego ogrzewania...
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 400
Post 2019-06-01, 06:24  //  Inteligentny dom Odpowiedz z cytatem
Naprawdę ciekawym rozwiązaniem są ogniwa fotowoltaiczne montowane na dachach domów, dzięki nim pozyskujemy energię elektryczną na domowe potrzeby z energii słonecznej. Czyli krótko mówiąc słońce daje nam prąd, mamy małą elektrownię na dachu i co ważne - nie ponosimy za to pozyskiwanie kosztów, Koniec z płaceniem rachunków za prąd. Oczywiście jest jedno ale - koszty instalacji takich ogniw są dość spore. Ale wykonawcy, szczególnie http://3sgroup.pl/ przygotowują rozwiązania dla swoich klientów ułatwiające zapłacenie tych kosztów. Warto przemyśleć, z takimi panelami dbasz o środowisko, to ekologiczna technoligia w końcu.
szogun

Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 150
Post 2019-09-09, 01:17  //  Inteligentny dom Odpowiedz z cytatem
A jak u was wyglada kwestia z dostawca energii? My zmienilismy niedawno na Pulsar Energia
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2020-11-12, 14:00  //  Inteligentny dom Odpowiedz z cytatem
Domowa elektrownia słoneczna dofinansowanie to przede wszystkim oszczędność w rachunkach za prąd, wyższa niezależność energetyczna pojedynczego gospodarstwa domowego i całego kraju. To także wyraz troski o środowisko naturalne i cywilizacyjnej odpowiedzialności wobec przyszłych pokoleń. Dlatego do inwestycji w elektrownie słoneczne zatrudnić warto https://strefaenergii.com/ dzięki temu szybko zrealizujemy inwestycję.
Marlenka33

Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 307
Post 2021-05-28, 21:05  //  Inteligentny dom Odpowiedz z cytatem
Panele fotowoltaiczne jak najbardziej do zamontowania w takim domu, będzie inteligentny i do tego ekologiczny. Zobaczcie więcej informacji o takich panelach na stronie https://eeef.pl/panele-sloneczne/ . Trzeba wiedzieć że solary a panele słoneczne to coś innego, solary tylko grzeją wodę podczas gdy panele słoneczne produkują prąd. Oszczędność na rachunkach jest bardzo wysoka, co do kosztów początkowych to można je znacznie obniżyć dzięki dotacjom. Są również możliwe zakupy paneli fotowoltaicznych w kredycie.
Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia »  Inteligentny dom
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!