Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » Instalacja LPG

Instalacja LPG

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2015-04-27, 13:59  //  Instalacja LPG Odpowiedz z cytatem
Słuchajcie ciągle rosnące ceny paliwa spowodowały, że wiele osób (w tym i ja) zastanawiają się nad instalacją w swoich samochodzie LPG. Proszę o opinie czy Waszym zdaniem do dobry pomysł? Komu zleca się taką instalację? Czy taki warsztat powinien posiadać certyfikaty, pozwolenia itp? Co z gwarancją i przeglądami technicznymi?
Reklamy
Robertos

Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 14
Post 2015-05-21, 12:11  //  Instalacja LPG Odpowiedz z cytatem
Teraz jest inaczej jak kiedyś, jeśli chodzi o spadek mocy lub coś w tym stylu to juz nie ma takich historii, dobrze wyregulowana instalacja jest spoko. Ja mam BRC czakramu w golfie IV 1.6 16V i sobie chwalę. Oczywiście jak będziesz szukał warsztatu to najlepiej sprawdzonego i solidnego.
Fliper

Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 33
Post 2015-06-21, 01:53  //  Instalacja LPG Odpowiedz z cytatem
Dopóki nie zakładacie instalacji ze szwagrem po kielichu w garażu u sąsiada to problemu nie ma... Przy okazji polecam rzucić okiem na nową grupę na fb a propos lpg, może będą się pojawiać jakieś ciekawe porady czy informacje:

https://www.facebook.com/groups/869509646476873/?fref=ts
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2015-06-24, 11:01  //  Instalacja LPG Odpowiedz z cytatem
Dobre heh
kamilKa

Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 11
Post 2015-07-01, 19:33  //  Instalacja LPG Odpowiedz z cytatem
Ja jeździłam zarówno autem na lpg jaki i na benzynę i ja gorąco polecam lpg. Jest ekonomiczne a jeśli udasz się do dobrego gazownika to nie będzie praktycznie róznicy w mocy
bezing

Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 1
Post 2015-07-09, 19:16  //  Instalacja LPG Odpowiedz z cytatem
Ja również mam LPG w silniku 1.6 16V tylko nie w Golfie, a w Borze. Przede wszystkim dobry instalator, potem przyzwoita instalacja i trochę cierpliwości. Na początku pewnie trzeba będzie pojechać na kilka poprawek. Niestety gazownik nie jest w stanie wychwycić wszystkich elementów wymagających poprawy podczas kilkunastokilomtrowej przejażdżki. Wiele kwiatków wychodzi po pokonaniu większego dystansu. Wielu gazowników oferuje teżdarmowy przegląd po pierwszy ~ 1000 km, żeby posprawdzać czy wszystko działa jak należy i ewentualnie poprawić.
Jaro87

Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 10
Post 2015-07-14, 19:25  //  Instalacja LPG Odpowiedz z cytatem
A na co trzeba uważać jak się kupuje używany samochód z LPG?
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2015-07-27, 07:34  //  Instalacja LPG Odpowiedz z cytatem
Jaro87 napisał: A na co trzeba uważać jak się kupuje używany samochód z LPG?


Na pewno trzeba sprawdzić stan techniczny tej instalacji. To podstawa.

Wracając do tematu. Panowie poszukuję instalacji gazowej do samochodu z silnikiem FSI. Jest to samochód na gwarancji więc zależy mi na tym aby instalacja LPG nie wiązała się z utratą gwarancji producenta? Co polecacie? Gdzie najlepiej wykonać taką usługę montażu w woj. mazowieckim?
arabelka

Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 68
Post 2015-08-08, 19:56  //  Instalacja LPG Odpowiedz z cytatem
Ja zamiast lpg wolałabym lokalizator gps z sonda paliwa Słyszałam, że umożliwia to kontrolowanie zużycia paliwa i zmniejszenie kosztów o kilkadziesiąt procent. Jak dla mnie o wiele lepsza opcja od lpg.
donald

Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 52
Post 2015-08-21, 09:25  //  Instalacja LPG Odpowiedz z cytatem
ciechan_84 napisał: Słuchajcie ciągle rosnące ceny paliwa spowodowały, że wiele osób (w tym i ja) zastanawiają się nad instalacją w swoich samochodzie LPG. Proszę o opinie czy Waszym zdaniem do dobry pomysł? Komu zleca się taką instalację? Czy taki warsztat powinien posiadać certyfikaty, pozwolenia itp? Co z gwarancją i przeglądami technicznymi?


Oszczędności są a sam montaż instalacji musi się odbyć w porządnym serwisie u mechaników , którzy się na tym znają . Mam instalację BRC sequent 32 od 1,5 roku i już mi się zwróciła teraz zarabia , a jeśli chodzi o przeglądy i usterki to nie ma żadnych problemów , wszystko jest w jak najlepszym porządku Smile .
Mentol

Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 3
Post 2015-09-06, 12:07  //  Instalacja LPG Odpowiedz z cytatem
Kiedyś podchodziłem do instalacji LPG z wieelką rezerwą. Do momentu, kiedy sam nie przekonałem się na własnej skó... karoserii jak to jest. W tej chwili planuję zakup auta i wybieram tylko modele, w których montaż instalacji jest możliwy i bezproblemowy Smile
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1271
Post 2023-11-08, 18:55  //  Instalacja LPG Odpowiedz z cytatem
Jakie instalacje wybieracie?

__
zabudowa balkonu
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  Instalacja LPG
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!