Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka » idzie facet do psychologa

idzie facet do psychologa

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
trender

Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 20
Post 2014-10-31, 04:00  //  idzie facet do psychologa Odpowiedz z cytatem
moja laska naciska na takie coś: centrum-ja.pl- jestem przerażony. Jak się wykręcić od psychologa? Nie jestem żadnym wariatem
Reklamy
PsychologBMW

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 2
Post 2014-12-30, 16:20  //  idzie facet do psychologa Odpowiedz z cytatem
To prawda, że nikt nikogo nie zmusi do wizyty u specjalisty. Jednak często samo hasło "psycholog" bardzo odstrasza. A psycholog to po prostu człowiek taki sam jak inni, który ma trochę więcej wiedzy na temat ludzkiej psychiki i może w wielu sytuacjach pomóc.

Gabinet Psychologiczny Drugi Brzeg
riddle

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 367
Post 2015-08-21, 11:13  //  idzie facet do psychologa Odpowiedz z cytatem
Ja chodziłem do psychologa w Pracowni Psychorozwoju w Warszawie i powiem wam, że nie macie się czego bać. Może w naszym kraju nie kojarzy się zbyt dobrze, ale pamiętajcie, że jest on po to, żeby wam pomoc. I jeśli traficie na dobrego, to wam pomoże. A przecież nikomu nie musicie się przyznawać, ze byliście u niego.
Dla mnie pomoc psychologiczna była niezbędna, niestety po trudnym dzieciństwie zostało mi dużo do nadrobienia w kwestii socjalizacji. Obecnie jest o wiele lepiej, jestem normalnym człowiekiem i żyje mi się dużo przyjemniej niż kiedyś.
Dlatego każdego zachęcam, żeby nie posługiwali się głupimi stereotypami.
dickkormor

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 37
Post 2015-08-23, 17:09  //  idzie facet do psychologa Odpowiedz z cytatem
Witam,
Psycholog zajmuje się nie tylko procesami psychicznymi człowieka, ale także stosunkiem człowieka do innych ludzi, określa też przyczyny określonych zachowań człowieka oraz jego kontaktów z otoczeniem. Terminy psychologia i psychiatria są objaśnione w Wikipedii.

W czasie wizyty u psychologa poda Pan przyczynę, dlaczego Pana dziewczyna chciała, żeby Pan go odwiedził. Może warto, żeby Pana dziewczyna zaczekała przed wejściem do gabinetu psychologa. Jeśli będzie potrzeba to on ją poprosi i wysłucha.

Psycholog nie gryzie a może pomóc. Mamy często bagaż niekorzystnych doświadczeń z okresu dzieciństwa. Te doświadczenia mogą nam pojawić się w życiu dorosłym zupełnie niespodziewanie i mogą zaszkodzić w trakcie na przykład poszukiwania pracy i w kontaktach z innymi ludźmi.

Co będzie, jeśli takie złe doświadczenie z dzieciństwa wyskoczy Panu i na przykład kogoś Pan pobije? To może się skończyć kłopotami z prawem. Tak się może zdarzyć jeśli pod wpływem złych doświadczeń z dzieciństwa zareaguje Pan zbyt ostro w stosunku do zaistniałej sytuacji. I wtedy sąd może zadecydować o przymusowym skierowaniu Pana na badanie do psychologa a nawet do psychiatry.

Proszę pamiętać lepiej zapobiegać niż leczyć.

A bardziej znanym psychologiem jest Pan Jacek Santorski w latach 90-tych był konsultantem w zakresie psychologii biznesu. W Wikipedii więcej o nim jest pod hasłem: Jacek Santorski. Czytałem jego książkę: „Jak żyć, żeby nie zwariować”. Wydał ich oczywiście dużo więcej. Wiele spośród nich dotyczy tego jak zmiany zachodzące w Polsce w ostatnich kilkudziesięciu latach wpływały na zachowania ludzi.

I oczywiście nie musi Pan nikomu się chwalić, że był Pan u psychologa.

Pozdrawiam,
dickkormor
leslaw

Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 32
Post 2016-04-17, 19:33  //  idzie facet do psychologa Odpowiedz z cytatem
Wiele osób korzysta z pomocy psychologa. Psychoterapia pozwala spojrzeć na swoje problemy z innej perspektywy, to jest nam potrzebne.
krawczyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 530
Post 2016-09-05, 13:49  //  idzie facet do psychologa Odpowiedz z cytatem
Skoro dziewczyna autora naciskała na wizytę u psychologa to coś musiało być na rzeczy. Obecnie nadal pokutuje w społeczeństwie głupia opinia,ze jedynie wariaci leczą się u psychologa i psychiatry, która jest absolutnie nieprawdziwa. Wiele osób męczy się niepotrzebnie bo wstydzą się zapisac na takie leczenie. Sam miałem jakiś czas temu problemy w pracy, które mnie dobijały. Byłem zdenerwowany, wszystko mnie stresowało. Za namową żony wybrałem się na kilka wizyt u psychologa i bardzo mnie podbudowały.
Jesli jesteście z Warszawy to mogę polecic strefę Myśli na Limanowskiego - wizyty są tam prywatne ale za to pracują tam psycholodzy, którzy znają sie na rzeczy.
Tutaj jest ich strona www : http://strefamysli.pl/
adamm90

Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 53
Post 2019-01-14, 10:56  //  idzie facet do psychologa Odpowiedz z cytatem
Nie widzę powodu, aby facet miał się wstydzić wizyty u psychologa, czy psychiatry - to lekarz, jak każdy inny. Jeśli szukacie specjalisty w Łodzi, to w PsychoMedic mają wielu dobrych, tu https://psychomedic.pl/psycholog-lodz/ jest rezerwacja online.
borate

Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 341
Post 2019-02-08, 11:49  //  idzie facet do psychologa Odpowiedz z cytatem
Dokładnie też tak myśle. To są jakieś stereotypy. Psycholog jest po to by nam pomóc, takie sesje pomagają w niejednej sytuacji. Z mojej strony polecam https://www.centrumdobrejterapii.pl/ , gdzie znajdziesz świetnych specjalistów z dużym doświadczeniem
krawczyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 530
Post 2019-04-03, 19:25  //  idzie facet do psychologa Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem nie ma się tutaj co wykręcać bo nie jest to nic złego. I już dawno wizyta u psychoterapeuty przestała być tematem tabu.

Najlepiej wczesniej sobie o tym poczytaj. Na tej stronie opisane jest dokładnie jak wygląda psychoterapia oraz jakie są jej poszczególne etapy.

Jest to bardzo uniwersalna forma terapii. Psychoterapia to metoda leczenia osób cierpiących na takie problemy, jak
depresja,
nerwica,
lęki i fobie
czy zaburzenia odżywiania.
Na psychoterapię zapisują się także osoby po niedawno przebytej traumie, z którą sami nie są w stanie sobie poradzić. Terapia taka potrafi w tym przypadku bardzo pomóc.
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 896
Post 2019-05-31, 12:23  //  idzie facet do psychologa Odpowiedz z cytatem
Psychoterapia nie jest obecnie żadnym tematem tabu oraz wiele osób decyduje się na skorzystanie z niej. Wciąż jednak jest to o wiele większym problemem dla mężczyzn niż dla kobiet. Dlatego też mężczyźni trudno radzą sobie z zaburzeniami psychicznymi
Po pierwsze obecnie społeczeństwo i kobiety mają duże wymagania
Polacy zbyt dużo pracują
Wiele osób nie chce iść do psychologa bo albo się wstydzi albo sądzi, ze taka pomoc im nie pomoże ( co jest myśleniem błędnym bo psycholog jest w stanie zaoferować zupełnie inne spojrzenie na wiele spraw).

Ze swojej strony polecam ten ośrodek w Warszawie http://strefamysli.pl/psychoterapia-indywidualna/ . Pomogli mi jak miałem trudny okres w pracy.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2020-09-21, 13:24  //  idzie facet do psychologa Odpowiedz z cytatem
Samemu depresji chyba nie da się pokonać, bo to ciężka choroba, z którą zazwyczaj wiele osób się ukrywa. Bardzo skuteczna jest oczywiście terapia u psychologa. Jeśli depresja jest już w zaawansowanym etapie, to stosuje się również leki. Jednym z takich leków jest trittico . Oczywiście to lek wydawany na receptę i przepisywany przez lekarza.
AdamoM

Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 208
Post 2020-11-03, 08:46  //  idzie facet do psychologa Odpowiedz z cytatem
Faktycznie, depresja jednak wymaga fachowego podejścia i bez wizyty w takim miejscu na pewno się nie obejdzie https://psychomedic.pl/psycholog-warszawa . Na szczęście w tych klinikach psychologicznych w Warszawie można liczyć na pomoc doskonałych lekarzy, o dużym doświadczeniu i na pewno uda się zażegnać kryzys. Bardzo ważna rolę odgrywa także wsparcie ze strony rodziny.
Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka »  idzie facet do psychologa
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!