Forum Banzaj.pl » Militaria » Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest

Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Autor Wiadomość
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2009-02-18, 02:38  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
czy jest jakis hardkorowy mocny gaz obronny na pasy czy ludzi, taki zeby nie tylko powodował łzy, tylko faktycznie zrobil kuku, ktory mozna posiadac i uzywac legalnie?
Reklamy
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2009-02-18, 13:20  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Gazy pieprzowe sa niezle - zalezy od stezenia. Pytanie co dla Ciebie znaczy zrobi "kuku" Smile

Tutaj Johnny Knoxville testuje na sobie kilka opcji. Wychodzi, ze najmniej polubil Wink gaz.

mbwele

Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 2
Post 2010-10-22, 07:20  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
@S.Expert ja znam jeden hardcorowy gaz obronny. Robi go szwajcarska firma IDC a nazywa się RSG-3. Jest on najczęściej wybierany przez agencje ochrony. Kosztuje około 60 zł
KamilLM

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 35
Post 2010-11-03, 21:15  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Ja słyszałem tylko o pieprzowym że jest legalny
Asik

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 836
Post 2010-12-04, 19:47  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Lepsze sa paralizatory Smile jak troszke poszukasz mozna taki dorwac co dziala na 2 metry Very Happy
mirekj

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 374
Post 2010-12-26, 20:15  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Z paralizatorem trzeba uwazac, bo mozna komus zrobic male kuku i później miec sporo problemow.
Whysoserious

Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 2
Post 2012-03-20, 14:59  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
były wypadki śmierci od paralizatorów
DlaczegoNie

Dołączył: 03 Sie 2012
Posty: 30
Post 2012-12-06, 15:21  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Co z tymi paralizatorami są legalne w polsce?
kazimierz32

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 168
Post 2014-03-10, 16:27  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Gaz Policyjny 75ml
Gaz zawiera:

10% środka drażniącego (Oleoresin Capsicum - Kapsaicynę Alkalidową) o mocy 2 milionów SHU (Scoville Heat Unit - jednostek ostrości Scoville)
1,33% kapsycynoidów
Dodatkowo gaz zawiera pomarańczowy barwnik, który w przypadku ucieczki napastnika pozwala na jego poźniejszą identyfikację

jak widać w legalnym sklepie zupełnie legalnie można zakupić bardzo różne gazy.[/list]
banzajek

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 16
Post 2014-03-18, 15:17  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Przecież to gaz pieprzowy. Niebezpieczny owszem, ale z tym groźnym to bym się nie rozpędzał.
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2015-05-20, 12:37  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
są tanie gazy jak ten policyjny i są drogie jak np. sabre red
Kimiko

Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 70
Post 2015-05-27, 10:52  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
postać napisał: są tanie gazy jak ten policyjny i są drogie jak np. sabre red


Tylko, że ten drogi sabre jest ponoć znacznie skuteczniejszy.
resor

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 50
Post 2015-05-28, 16:19  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Sabre red bardzo dobry gaz, jest mało podatny na warunki atmosferyczne. Ciężko też samemu sobie nim coś zrobić. Śmiało można kupować.
rose

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 118
Post 2015-05-28, 21:18  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
ja mam policyjny, był dosyc tani. skoro sa dostepne to logiczne ,że są legalne.
resor

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 50
Post 2015-06-04, 17:13  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Gaz łzawiący jest jak najbardziej legalny od 18 lat.
rose

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 118
Post 2015-06-05, 22:18  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
dla dorosłych, no dla dzieci to niekoniecznie,krzywde sobie zrobią... warto sobie poczytać o zakresach obrony koniecznej
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2015-06-11, 20:54  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
resor napisał: Gaz łzawiący jest jak najbardziej legalny od 18 lat.

ti jest troszeczkę inaczej. zakupu dokonać moze jedynie osoba pełnoletnia ale niepełnoletnia osoba dajmy na to 17 letnia licealistka może taki gaz nosić i użyć jak będzie potrzeba.

resor napisał: Sabre red bardzo dobry gaz, jest mało podatny na warunki atmosferyczne. Ciężko też samemu sobie nim coś zrobić. Śmiało można kupować.

jak można w ogóle myśleć, że można sobie gazem coś zrobić i mieć świadomość tego, że coś takiego ma Cię obronić? Raczej powinno się mieć poczucie bezpieczeństwa w związku z takim "przedmiotem"

Kimiko napisał:
postać napisał: są tanie gazy jak ten policyjny i są drogie jak np. sabre red


Tylko, że ten drogi sabre jest ponoć znacznie skuteczniejszy.

czyli, że co? będzie działał sekunde szybciej? minutędłużej? naprawdę ma to takei znaczenie?
resor

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 50
Post 2015-06-11, 21:15  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
postać napisał:
ti jest troszeczkę inaczej. zakupu dokonać moze jedynie osoba pełnoletnia ale niepełnoletnia osoba dajmy na to 17 letnia licealistka może taki gaz nosić i użyć jak będzie potrzeba.

Tego nie wiedziałem. Gdzie o tym mogę poczytać?

postać napisał:
jak można w ogóle myśleć, że można sobie gazem coś zrobić i mieć świadomość tego, że coś takiego ma Cię obronić? Raczej powinno się mieć poczucie bezpieczeństwa w związku z takim "przedmiotem"


A no normalnie. Można sobie niechcący psiknąć w oczy niepatrząc gdzie jest dysza.
Kimiko

Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 70
Post 2015-06-11, 22:11  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
rose napisał: ja mam policyjny, był dosyc tani. skoro sa dostepne to logiczne ,że są legalne.

NIekoniecznie, kastety też są dostępne ale nie legalne.
postać napisał:
czyli, że co? będzie działał sekunde szybciej? minutędłużej? naprawdę ma to takei znaczenie?

Możliwe, że będzie działał w każdych warunkach atmosferycznych.
rose

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 118
Post 2015-06-12, 12:15  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
postać napisał:
ti jest troszeczkę inaczej. zakupu dokonać moze jedynie osoba pełnoletnia ale niepełnoletnia osoba dajmy na to 17 letnia licealistka może taki gaz nosić i użyć jak będzie potrzeba.
ale młodsi juz niekoniecznie..

postać napisał:
jak można w ogóle myśleć, że można sobie gazem coś zrobić i mieć świadomość tego, że coś takiego ma Cię obronić? Raczej powinno się mieć poczucie bezpieczeństwa w związku z takim "przedmiotem"
mozna sobie krzywde zrobić, rozbudź wyobraznie, nawet widelcem możesz sobie zrobic krzywdę. a tutaj jest środek drażniący to tym bardziej
no tak warunki atmosferyczne tez sa istotne, przeciez areozol na wietrze sie rozejdzie na cztery strony swiata...
Forum Banzaj.pl » Militaria »  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!