Forum Banzaj.pl » Militaria » Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest

Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Autor Wiadomość
resor

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 50
Post 2015-07-16, 21:22  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Kimiko napisał:
To już jak rambo trzeba chodzić. Gaz na człowieka, gaz na psa, pistolet na gwałciciela, granat na arabów i co jeszcze??

Gazy na zwierzęta są np. dla listonoszów czy kurierów.
Reklamy
Kimiko

Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 70
Post 2015-07-18, 10:50  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
A taki gaz na człowieka zwierzęciu zrobi krzywde w przeciwieństwie do takiego na zwierzęta??
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2015-07-24, 07:36  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
milo00 napisał:
pamietam taki przypadek, byl dosc glosny w tv pare lat temu, ze koles byl sadzony przez napastnika za to ze ten go połamał czy cos kiedy on go napadał

no bo granica prawna obrony koniecznej jest bardzo cienka i nigdy nie wiadomo. nie jest to jeszcze dobre prawo. ale obrazowo jest to tak, że jeżeli użyjjesz w obronie gazu na napastnika, który ma broń to granicy obrony koniecznej nie przekraczasz.

resor napisał:
Kimiko napisał:
To już jak rambo trzeba chodzić. Gaz na człowieka, gaz na psa, pistolet na gwałciciela, granat na arabów i co jeszcze??

Gazy na zwierzęta są np. dla listonoszów czy kurierów.

dla biegaczy, ochroniarzy, grzybiarzy...
listonosz jednak wchodzi na posesje i pies ma prawo być agresywny, to na neutralnym terenie jest działanie uzasadnione.

Kimiko napisał: A taki gaz na człowieka zwierzęciu zrobi krzywde w przeciwieństwie do takiego na zwierzęta??

krzywdy nie zrobi w ogóle. ale obezwładni/ sparaliżuje i zwierze i człowieka.
szogun

Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 150
Post 2015-07-24, 22:37  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Ja ostatnio kupiłem gaz swojej żonie gaz-pieprzowy nie zawsze mam możliwość odebrać jej wieczorem z pracy, a mówiła, że jak to będzie mieć przy sobie to będzie się czuć pewniej
Wemb

Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 28
Post 2015-07-28, 22:04  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
milo00 napisał:
rose napisał: oo mocny argument! zgadzam się, choć ta szalejąca gimbaza też nie jest zbyt dobrym poysłem

trzeba odpowiednio uswiadomic dziecko ze to nie zabawka a bron wrecz,
mysle ze rozumny nastolatek zrosumie,

a ja myślę że dawanie nastolatkowi gazu to przesada, jeśli wiemy że ma po nocy skądś wracać to po prostu trzeba go odebrać i tyle.

milo00 napisał:
Kimiko napisał: Czyli jeśli już gaz to po pierwsze z wyższej półki a po drugie trzeba zwracać uwagę na parametry. Coś przeoczyłam??
.

nie musi byc drogi zeby byl dobry, sklad sie liczy, atesty

i ważne żeby w dobrym sklepie kupować a nie gdzieś na bazarku

milo00 napisał: nie wszystkie napady zdazaja sie w nocy,
rownie dobrze moze cos sie stac w dzien, pod szkola, czy w parku na spacerze, a w kloszu nie zamkniesz.

i znowu popadanie w skrajności, no nie powiecie mi że świat jest aż taki zły że dzieciaki wracające ze szkoły mają nosić ze sobą gaz do samoobrony bo są nagminnie napadane
TomaszT

Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 148
Post 2015-07-29, 07:36  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
postać napisał:
Kimiko napisał: A taki gaz na człowieka zwierzęciu zrobi krzywde w przeciwieństwie do takiego na zwierzęta??

krzywdy nie zrobi w ogóle. ale obezwładni/ sparaliżuje i zwierze i człowieka.

Gaz kogoś obezwładni albo sparaliżuje? A to ciekawe. Raczej bym powiedział, że przy odpowiedniej ilości szczęścia odwróci uwagę napastnika na kilka/kilkanaście sekund i Ty w tym czasie zdążysz 'wziąć nogi za pas". Aczkolwiek nie jest to wcale takie pewne bo często-gęsto zdarza się, że adrenalina/alkohol (lub inne środki odurzające) działa silniej niż gaz i napastnik nic sobie nie robi z psiknięcia po oczach.
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2015-07-31, 09:50  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
szogun napisał: Ja ostatnio kupiłem gaz swojej żonie w /23-gaz-pieprzowy -> nie zawsze mam możliwość odebrać jej wieczorem z pracy, a mówiła, że jak to będzie mieć przy sobie to będzie się czuć pewniej

no i bardzo słusznie mówiłeś i żonie pogratulować otwartości umysł. ae kupiłeś badziewie Smile

Wemb napisał:
a ja myślę że dawanie nastolatkowi gazu to przesada, jeśli wiemy że ma po nocy skądś wracać to po prostu trzeba go odebrać i tyle.


a jesteś w stanie wszystko przewidzieć i wszędzie być nie? a bezpieczeństwo w jakiś sposób kupujac gaz zapewniasz...

Wemb napisał: i znowu popadanie w skrajności, no nie powiecie mi że świat jest aż taki zły że dzieciaki wracające ze szkoły mają nosić ze sobą gaz do samoobrony bo są nagminnie napadane

nie jest tak źle ale licho nie śpi i chyba warto zapwniać poczucie komfortu dzieciakom (oczywiści w rozsądnym wieku) i dmuchać na zimne, nie?
Kimiko

Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 70
Post 2015-08-02, 11:33  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
postać napisał:
no i bardzo słusznie mówiłeś i żonie pogratulować otwartości umysł. ae kupiłeś badziewie Smile

Lepszy rydz niż nic ale fakt, że gaz policyjny byłby znacznie lepszy.

postać napisał:
a jesteś w stanie wszystko przewidzieć i wszędzie być nie? a bezpieczeństwo w jakiś sposób kupujac gaz zapewniasz...

Jak anstolatek rozsądny to tak, a jak nie rozsądny to jeszcze z tego kłopoty będą.

postać napisał:
nie jest tak źle ale licho nie śpi i chyba warto zapwniać poczucie komfortu dzieciakom (oczywiści w rozsądnym wieku) i dmuchać na zimne, nie?


ja jestem zdania, że gaz nie powinien być dostępny dla małoletnich. Ewentualnie w uzasadnionych przypadkach a nie dla każdego którego rodzice są przewrażliwieni.
Wemb

Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 28
Post 2015-08-02, 16:24  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
TomaszT napisał: Gaz kogoś obezwładni albo sparaliżuje? A to ciekawe. Raczej bym powiedział, że przy odpowiedniej ilości szczęścia odwróci uwagę napastnika na kilka/kilkanaście sekund i Ty w tym czasie zdążysz 'wziąć nogi za pas". Aczkolwiek nie jest to wcale takie pewne bo często-gęsto zdarza się, że adrenalina/alkohol (lub inne środki odurzające) działa silniej niż gaz i napastnik nic sobie nie robi z psiknięcia po oczach.

to polecam filmik w ramach edukacji: https://www.youtube.com/watch?v=MvyMkl8oZO8

postać napisał:
Wemb napisał:
a ja myślę że dawanie nastolatkowi gazu to przesada, jeśli wiemy że ma po nocy skądś wracać to po prostu trzeba go odebrać i tyle.


a jesteś w stanie wszystko przewidzieć i wszędzie być nie? a bezpieczeństwo w jakiś sposób kupujac gaz zapewniasz...

pod wrunkiem że w 100% ufasz swojemu dziecku, nastolatkowie mają jednak głupie pomysły często - zwłaszczs w grupie

postać napisał:
Wemb napisał: i znowu popadanie w skrajności, no nie powiecie mi że świat jest aż taki zły że dzieciaki wracające ze szkoły mają nosić ze sobą gaz do samoobrony bo są nagminnie napadane

nie jest tak źle ale licho nie śpi i chyba warto zapewniać poczucie komfortu dzieciakom (oczywiści w rozsądnym wieku) i dmuchać na zimne, nie?

nie jestem przekonany co do tego- dzieciaki i tak teraz są wszędzie wożone i odbierane i wszyscy obchodzą się z nimi jak z jajkiem, wiem że czasy się zmieniają ale czasami zastanawiam się dokąd zaprowadzi je w dorosłości takie chuchanie i dmuchanie
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2015-08-09, 23:21  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Wemb napisał:
nie jestem przekonany co do tego- dzieciaki i tak teraz są wszędzie wożone i odbierane i wszyscy obchodzą się z nimi jak z jajkiem, wiem że czasy się zmieniają ale czasami zastanawiam się dokąd zaprowadzi je w dorosłości takie chuchanie i dmuchanie

nie jestesmy w stanie wszystkeigo prewidzieć ani zawsze i wszedzie byc. co prawda bardziej mysle o kobietach niz dzieciach, ze takiej ochrony potrzebują

Kimiko napisał:
postać napisał:
no i bardzo słusznie mówiłeś i żonie pogratulować otwartości umysł. ae kupiłeś badziewie Smile

Lepszy rydz niż nic ale fakt, że gaz policyjny byłby znacznie lepszy.

niekoniecznie policyjny, ważne by miał odpowiednie stężenie kapsaicyny,

Kimiko napisał:
ja jestem zdania, że gaz nie powinien być dostępny dla małoletnich. Ewentualnie w uzasadnionych przypadkach a nie dla każdego którego rodzice są przewrażliwieni.

no bo nie jest, tylko dorosła osoba pełnoletnia jest w stanie kupić taki gaz
Deer

Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 66
Post 2015-08-21, 20:27  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
co by nie pisać temat samoobrony w dzisiejszych czasach powinien być szerzej rozgłaszany, dzieciaki powinny mieć jakieś zajęcia w szkole, każdy przyzwoity mąż żonę w gaz lub inne tego typu pochodne wyposażyć powinien. Nieraz w najmniej spodziewanym miejscu lub czasie może jakiś agresywny popapraniec wylecieć...
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2015-08-28, 08:30  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Właśnie, nie wiadomo czemu nawet ale robi się groźniej na co dzień. wydaje mi się, że ten gaz to już nie tylko kobiecy atrybut...
Deer

Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 66
Post 2015-08-28, 14:25  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Jakieś takie nadal myślenie jest, że facet sobie poradzi w każdej sytuacji, w mordę da, albo w co innego, a kobieta rosłemu mężczyźnie napastnikowi rady nie da... Ale patrząc obiektywnie to masz rację, Zarówno facetom, jak i kobietom może się taki gaz przydać.
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2015-09-04, 10:05  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
a jak napastników jest dwóch?
Deer

Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 66
Post 2015-09-07, 22:03  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
postać napisał: a jak napastników jest dwóch?


jak napastników jest dwóch, to jak nie jesteś spidermanem to nic tylko spieprzać...gorzej jak nie ma gdzie, albo jak napastnicy szybciej od Ciebie biegają...
rose

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 118
Post 2015-09-18, 10:50  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Wemb napisał:
to polecam filmik w ramach edukacji: https://www.youtube.com/watch?v=MvyMkl8oZO8
warto wiedziec jak to w zasadzie działa,ktos się musiał poświęcić ;]

postać napisał:
no i bardzo słusznie mówiłeś i żonie pogratulować otwartości umysł. ae kupiłeś badziewie Smile
a czemu badziewie? zawsze lepszy jakis niz żaden



postać napisał: Właśnie, nie wiadomo czemu nawet ale robi się groźniej na co dzień. wydaje mi się, że ten gaz to już nie tylko kobiecy atrybut...
kobiecy , czy dla dziewcząt , czy chłopców .po prostu dla tych co czują się zagrożeni
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2015-09-18, 12:03  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
rose napisał: kobiecy , czy dla dziewcząt , czy chłopców .po prostu dla tych co czują się zagrożeni

są nowe gazy w sklepach: militaria.pl/fox_labs_international/gaz_pieprzowy_fox_labs_mean_green_-_stozek_59_ml_p45278.xml
fox labs

Deer napisał:
postać napisał: a jak napastników jest dwóch?


jak napastników jest dwóch, to jak nie jesteś spidermanem to nic tylko spieprzać...gorzej jak nie ma gdzie, albo jak napastnicy szybciej od Ciebie biegają...

czyli nie ma szans się obronić?
Deer

Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 66
Post 2015-09-20, 22:29  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
postać napisał:
rose napisał: kobiecy , czy dla dziewcząt , czy chłopców .po prostu dla tych co czują się zagrożeni

są nowe gazy w sklepach: militaria.pl/fox_labs_international/gaz_pieprzowy_fox_labs_mean_green_-_stozek_59_ml_p45278.xml
fox labs


mają zabezpieczenie ograniczające możliwość niekontrolowanego rozpylenia, to bardzo przydatne na pewno !!

Deer napisał:
postać napisał: a jak napastników jest dwóch?


jak napastników jest dwóch, to jak nie jesteś spidermanem to nic tylko spieprzać...gorzej jak nie ma gdzie, albo jak napastnicy szybciej od Ciebie biegają...

czyli nie ma szans się obronić?[/quote]

szczerze? sądzę, że jeśli napastnicy nie są w takiej sytuacji jakimiś nad wyraz mającymi o sobie mniemanie wysokie wyrostkami, tylko normalnymi, rosłymi mężczyznami, to ciężko , bardzo ciężko jest się bronić .
oldwisetree

Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 77
Post 2015-09-21, 12:08  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
Są bezpieczne, kupowałem dziewczynie, raz musiała użyć i całe szczęście, że dostała. Zdecydowanie lepiej dbać o swoje bezpieczeństwo niż o bezpieczeństwo napastnika!
Deer

Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 66
Post 2015-09-23, 23:16  //  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Odpowiedz z cytatem
oldwisetree napisał: Są bezpieczne, kupowałem dziewczynie, raz musiała użyć i całe szczęście, że dostała. Zdecydowanie lepiej dbać o swoje bezpieczeństwo niż o bezpieczeństwo napastnika!


jasna sprawa, ale fakt jest taki, że jak posiadacz owego gazu nie rozezna się jak odpowiednio go użyć, to może sobie tylko biedy narobić.
Forum Banzaj.pl » Militaria »  Gaz obronny - legalny czy nielegalny jak to jest Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!