Forum Banzaj.pl » Kino, film, DVD » Filmy o piratach

Filmy o piratach

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Zabolxp

Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 7
Miasto: Łódź
Post 2010-09-29, 23:07  //  Filmy o piratach Odpowiedz z cytatem
Czy ktoś zna jakieś dobre filmy o piratach? Nie chodzi mi oczywiście o serię "Piratów z Karaibów", ale raczej o klasyczne kino przygodowe typu "Karmazynowy pirat" (1952 r.). W tamtych czasach powstało chyba wiele tego typu produkcji?
Reklamy
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2010-09-30, 00:01  //  Filmy o piratach Odpowiedz z cytatem
Na pewno warto obejrzec "Piratów" Polańskiego. Co prawda film okazał się klapą komercyjną ale klimat ma Smile

A jeżeli jesteśmy w temacie piratow to nie mogę się oprzeć, by nie zamieścić najbardziej klimatyczną czołówke "o piratach" Smile

Samiec

Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 6
Post 2010-09-30, 12:53  //  Filmy o piratach Odpowiedz z cytatem
W tym samym roku co byl karmazynowy pirat zrobili tez inny mega dobry film - "Pod piracka bandera", znany tez z angielska jako Against All Flags. Wielkie kino przygodowe z kapitalna rola Anthony'ego Quinna - polecam!
TopHD

Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 1
Post 2010-09-30, 19:19  //  Filmy o piratach Odpowiedz z cytatem
W wielu filmach o piratach występował w dawnych czasach Eroll Flynn. Zagrał właśnie m.in. w Pod piracką banderą, o którym wspomniał Samiec.

Ja z Flynnem mogę polecić takie hiciory jak:
- Kapitan Blood (bardzo stary z 1935 r., ale warto!)
- Sokół morski (ten jest nieco słabszy, ale fani gatunku będą zadowoleni; rocznik 1942)
Samiec

Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 6
Post 2010-10-01, 15:05  //  Filmy o piratach Odpowiedz z cytatem
Przypomnialem sobie jeszcze jedna pozycje - Piraci z Tortugi z 61 r. - ale naprawde szalu ni ma...choc mozna go z dziewczyna obejrzec.
Forum Banzaj.pl » Kino, film, DVD »  Filmy o piratach
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!