Forum Banzaj.pl » Kino, film, DVD » Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu?

Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
jack21

Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 131
Post 2009-12-16, 21:43  //  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu? Odpowiedz z cytatem
Ostrzę sobie zęby na ten film. W Polsce ma być 25 grudnia premiera. I to jest jeden z tych filmów, który koniecznie trzeba zobaczyć w kinie. Wizualnie zapiera dech w piersiach i oglądanie go w domu - jeszcze w jakiejś kinowej pirackiej wersji to zbrodnia.

Bardzo ciekaw jestem w jakiej formie jest James Cameron. Facet po nakręceniu Titanic'a zamilknął na wiele lat, a właściwie zanurzył się w głębiny (dosłownie). Ciekawe czy jego powrót to będzie wielki triumf czy też spektakularna klapa. Avatar kosztował około 240 milionów dolarów - pewnie się zwrócą bo otoczka medialna wokół filmu jest niezwykła. Pytanie czy przeciętny widz "kupi" kino zrobione w większości na komputerze. Do tej pory to przechodziło w animacjach ale tutaj to wielka niewiadoma.





Reklamy
DonVito

Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 94
Post 2009-12-17, 11:47  //  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu? Odpowiedz z cytatem
Heh... Avatar a właściwie otoczko wokół niego jako żywo przypomina mi czas, gdy wchodził do kin Titanic. Wtedy też budżet jak na tamte czasy był ogromny - i grubo przekroczony. Nikt nie wierzył, że Titanic będzie takim hitem jak się później okazał. Kto wie, może Avatar czeka podobny los. Trzymam kciuki chociaż te animacje komputerowe nie robią na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia - wciąż im sporo brakuje do realu.
Geminus

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 366
Post 2009-12-17, 20:51  //  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu? Odpowiedz z cytatem
Na razie zbiera entuzjastyczne recenzje. Na IMDB ma bardzo wysoka srednia 8.4/10. Wielu uwaza to za prawdziwy przelom w kinie.

Coz, w Polsce Avatar ma premiere dopiero 25 grudnia. Powoli trzeba sie szykowac Wink Mysle, ze naprawde warto.
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2010-01-04, 10:30  //  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu? Odpowiedz z cytatem
W dwa tygodnie od premiery, Avatar zarobił już 1 miliard dolarów. Cameron powrócił w wielkim stylu - przynajmniej jeżeli chodzi o finanse.
Szemron

Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 10
Post 2010-01-06, 11:01  //  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu? Odpowiedz z cytatem
Witam wszystkich. Avatar będzie pewnie w czołówkach każdego rankingu najlepszych filmów 2009. No cóż, trzeba przyznać, że James Cameron wie jak porządnie zarabiać na filmach. Wystarczyło "tylko" popracować nad nową techniką 3D i już wszyscy pchają się do kin. Sam wybieram się dopiero jutro (jakoś nie lubię przepełnionych sal kinowych). Podejrzewam, że film mi przypadnie do gustu, ale przekonam się po seansie.
swish

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 265
Post 2010-01-06, 11:06  //  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu? Odpowiedz z cytatem
Ja również wybieram się do kina ale jeszcze poczekam. Strasznie nie lubię pełnych sal, gdzie co chwilę ktoś siorbie napój zajadając się popcornem albo komentuje to co widać na ekranie. Patrząc na to jak tłumnie Polacy walą do kin na Avatara, przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać.
Marcino

Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 5
Post 2010-01-26, 13:29  //  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu? Odpowiedz z cytatem
Powiem tak: byłem,widziałem, efekty zaskakujące, ale to nie moja bajka. Owszem, jak się chce widowiska, to avatar jest widowiskiem jakich mało. Ale jak dla mnie przerost treści nad formą
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2010-01-26, 13:43  //  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu? Odpowiedz z cytatem
W widziales w wersji 2D czy 3D? Podobno 1 osoba zmarla na zawal podczas sensu 3D. Tak przezywala film. Wiec gdyby poza efektami jeszcze fabula chwytala za gardlo to mielibysmy masowe zejscia podczas seansow Wink
Geminus

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 366
Post 2010-01-26, 22:46  //  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu? Odpowiedz z cytatem
Stało się Smile Avatar najbardziej kasowym filmem w historii. Zarobil 1 miliard 843 milionów dolarów. Tym samym zatopil Titanica, ktory do tej pory okupowal pierwsza lokate.

Coz, Cameron to jednak kozak pod wzgledem robienia kasy. Obydwa filmy nie tylko sa w jego rezyserii ale rowniez on jest autem ich scenariuszy.
wkurweznickiem

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 4
Post 2010-01-30, 11:41  //  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu? Odpowiedz z cytatem
ogladalem, bez kitu dobra i mocna produkcja, cameron to kozak jak by nie bylo ma leb na karku
procent

Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 8
Post 2010-02-08, 11:36  //  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu? Odpowiedz z cytatem
Mnie jakoś nie powalił ten film jeśli chodzi o fabułę. Ale no nie da się ukryć, że efekty robią wrażenie. Słyszałem, ze w Chinach na ten film były dużo droższe bilety, bo wątek przesiedlenia pojawiający się w filmie, jest drażliwy dla Chińczyków.
czarnydzin

Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 4
Post 2010-02-21, 19:01  //  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu? Odpowiedz z cytatem
film świeny mnie powalił na kolana naprawde nowatorski i wprowadza nowy trend do światowego kina!
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2010-02-22, 15:26  //  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu? Odpowiedz z cytatem
efekty widoczki 3d super, ale jakos rewolucji ani fabuly nie zauwazylem innowacyjnej w niczym wrecz zerznieta z Surogatów z Willisem Smile
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2010-02-22, 15:40  //  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu? Odpowiedz z cytatem
Ale scenariusz i zdjecia do Avatara rozpoczely sie wczesniej, niz do Surogatow Smile
Forum Banzaj.pl » Kino, film, DVD »  Film Avatar - James Cameron powróci w wielkim stylu?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!