Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki » Dziwna firma, pytanie.

Dziwna firma, pytanie.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
eanner

Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 1
Post 2012-01-19, 17:47  //  Dziwna firma, pytanie. Odpowiedz z cytatem
Witam wszystkich,
Dziś trafiłem na ofertę pracy i niewiele się namyślając wszedłem na stronę owego pracodawcy:

Zadanie polegało na wypełnieniu krótkiego formularza i nagraniu pewnej kwestii oraz przesłaniu jej w określonym formacie co uczyniłem. W kolejnym kroku zostałem poproszony o wysłanie sms'a celem otrzymania kodu dostępu. Wzbudziło to moją lekką wątpliwość, jednak podany koszt nie był wysoki (1zł, 1,23 z vat). Zaraz po otrzymaniu sms'a zwrotnego okazało się, że z mojego konta zniknęło nie 1,23zl, a ponad 17zł (Niby jest to jakoś wyjaśnione w regulaminie).
W tym momencie, utwierdziłem się jedynie w wątpliwościach i jak się okazało nigdzie nie ma żadnych informacji na temat tej "agencji" reklamowej, nikt też nic na jej temat nie pisze. Oni sami nie podają konkretów, wszystko jednym słowem "śmierdzi".

I tu moje pytania:

1.Co Wy o tym sądzicie?

2.Czy uważacie, że nagranie, które przesłałem (wymieniam w nim moje imię i nazwisko) może być wykorzystane bez mojej zgody (No niby się zgodziłem klikając haczyk w ten śmieszny regulamin) do jakiś celów, które mogłyby - delikatnie ujmując - mi się nie spodobać?

3.Jakie konsekwencje może to nieść za sobą?

Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Ps. Napisałem to tutaj, ponieważ czasem przeglądam forum i uważam was za ludzi, mówiąc kolokwialnie, bardziej kumatych ode mnie, dlatego liczę na wasze odpowiedzi.
Reklamy
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2012-01-30, 00:08  //  Dziwna firma, pytanie. Odpowiedz z cytatem
glupota i naiwnosc ludzka nie zna granic, jak mozna nadal w dzisiejszych czasach dawac sie naciagac na tak denne naciaganie smsami, szok

oczywiscie to zlodzieje i naciagacze, wiec oczywiscie ze moga zrobic z twoim nagraniem co tylko zechca tym bardziej
Asik

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 836
Post 2012-01-30, 12:02  //  Dziwna firma, pytanie. Odpowiedz z cytatem
Tez sie dziwie ze jeszcze ludzie nabierają na takie tanie numery - przeciez tyle sie o tym gada w mediach.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2023-03-13, 12:08  //  Dziwna firma, pytanie. Odpowiedz z cytatem
Skoro już o prowadzeniu firmy mowa, to w internecie można znaleźć w dzisiejszych czasach wiele artykułów związanych z prowadzeniem firmy oraz zatrudnianiem pracowników. Takie artykuły znajdziecie również na tym blogu https://www.gamfi.com/blog/ . Może kogoś z was zainteresują.
Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki »  Dziwna firma, pytanie.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!