Forum Banzaj.pl » Kulinaria, męskie gotowanie » Dziczyzna - przepisy

Dziczyzna - przepisy

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Geminus

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 366
Post 2009-12-17, 21:06  //  Dziczyzna - przepisy Odpowiedz z cytatem
Zrobiłem mała przysługę znajomemu ojca, który jest myśliwym i obdarował mnie prawdziwą dziczyzną z jelenia, którego zresztą sam upolował. Wielki kawał szynki. Chciałbym go przyrządzić samemu i szukam jakiegoś przepisu Smile A tak swoją drogą to mięso ze zwierza upolowanego i wygląda zupełnie inaczej od tego co jest w sklepach. Kolor jest zupełnie inny. Cóż, kolejny przykład na to, jak bardzo różni się "mięso" ze sklepów od tego jakim go natura stworzyła.
Reklamy
darko

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 207
Post 2009-12-23, 21:46  //  Dziczyzna - przepisy Odpowiedz z cytatem
Może coś takiego Smile


Składniki:
- 1 szynka (3-4 kg),
- 20g cebuli,
- 3-4 ząbki czosnku,
- po parę ziaren jałowca, pieprzu,
- 2 listki laurowe,
- około 5g soli,
- 10g tłuszczu do pieczenia.

Szynkę umyć, włożyć do emaliowanego garnka, zalać dużą ilością zimnej wody i wstawić do chłodnego miejsca na 8-10 godzin. Po wyjęciu mięso dobrze wytrzeć ściereczką. Przyprawy dobrze zmiażdżyć cebulę pokrajać w kostkę, czosnek rozetrzeć z solą. Mięso dobrze natrzeć solą, przyprawami i włożyć do emaliowanego garnka, posypać cebulą wymieszaną z czosnkiem, włożyć rozdrobnione listki laurowe. Garnek przykryć i wstawić do chłodnego miejsca (do +7 C) na 2-3 dni. W tym czasie mięso kilka razy obrócić w garnku. Po wyjęciu z garnka zdjąć cebulę i przyprawy, osuszyć. Tłuszcz rozpuścić w brytfannie, włożyć szynkę, szczelnie przykryć pokrywkę i piec w średnio ogrzanym piekarniku 2 1/2 do 3 1/2 godz. Po upieczeniu szynkę wyjąć i ochłodzoną wstawić do lodówki.
Forum Banzaj.pl » Kulinaria, męskie gotowanie »  Dziczyzna - przepisy
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!