Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia » Drzewa na działce

Drzewa na działce

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 966
Post 2024-04-15, 12:06  //  Drzewa na działce Odpowiedz z cytatem
potrzebuję wiedzy, albo kontakt do kogoś, kto podpowie ostatecznie i zgodnie z przepisami - ile metrów od sąsiada mogę posadzić brzózki.
Reklamy
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 896
Post 2024-04-15, 13:53  //  Drzewa na działce Odpowiedz z cytatem
Fantastyczne , ale w lesie, mam jedną dwa razy większą od budynku mieszkalnego i strasznie bałagani od wiosny do jesieni, same liście na wiosnę to 10 worków (dużych) liści, potem Wiosną kwiaty męskie (brzoza jest jednopienna, rozdzielnopłciowa) bardzo obficie pylą. Szczególnie widoczne jest to na tafli zbiorników wodnych, kałuż. Zalegają tam grubą warstwą o żółtym siarkowym kolorze. Pyłek brzóz jest wysoce alergenny co właśnie osobom na niego uczulonym daje się wiosną we znaki. Kwiaty żeńskie po zapyleniu przekształcają się w małe szyszeczki barwy jasnobrązowej. Po dojrzeniu rozsypują się uwalniając oddzielnie łuski i nasiona. Proces ten trwa od lipca aż niekiedy do zimy. Jedna szyszeczka może zawierać do 450 nasion. Jak obliczono jedno drzewo może ich wyprodukować do 10 milionów. Są one bardzo lekkie i z wiatrem roznoszone na duże odległości. Dla mnie koszmar

Od siebie polecam mnieij problematyczne krzewy i drzewa https://www.podkarpackiesady.pl/23-porzeczki Jak porzeczki czerwone.
Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia »  Drzewa na działce
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!