Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia » Dom inteligentny

Dom inteligentny

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 916
Post 2021-08-20, 09:05  //  Dom inteligentny Odpowiedz z cytatem
Pytanie do ludzi posiadających "inteligentne" domy. Będę budował dom i chciałbym taki system w swoim domu. Żona jednak twierdzi, że to zbędny bajer i po pół roku się znudzi i tak nie będę korzystał z automatycznych rolet itp. bo i tak będę wolał ręcznie sterować tak jak mi pasuje.
1. Czy ma rację?

2. Czy decydując się np. na Grentona gdzie koszt na ich stronie wyszedł mi 21 tys. zł za podzespoły. Wliczając dodatkowe kable i instalacje zmieszczę się w okolicy 30 tys. zł czy to nie realne bardziej trzeba przeznaczyć 50 tys. ?
3. Czy realnie system "inteligentnego" domu typu Grenton może dać jakieś oszczędności na prądzie lub ogrzewaniu? (na pewno będzie rekuperacja ale ona sama w sobie już da oszczędność bez inteligentnego domu"

Pytanie głównie do osób które mają inteligentny dom od minimum roku
Reklamy
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 966
Post 2021-08-20, 10:29  //  Dom inteligentny Odpowiedz z cytatem
Zależy od twoich potrzeb. Na same przewody wydasz 25k, ok 25k na resztę więc bliżej do 50k niż 30. W planach był inteligentny dom a ostatecznie zrobiłem sterowanie temp w każdym pomieszczeniu, videofon z zamkami na elektromagnes i rolety (każda osobno + centrala z bajerami) reszta po namyśle wydała mi się zbędna.
Ogólnie więcej informacji znajdziesz na stronie:
https://polskiebudowlane.pl/portal/wideodomofony-komfort-i-bezpieczenstwo
AdamoM

Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 208
Post 2021-09-07, 15:58  //  Dom inteligentny Odpowiedz z cytatem
Dom inteligentny to niewątpliwie fajna opcja. Sam póki co zastanawiam się, jaki dom wybudować i muszę przyznać, że bardzo do gustu przypadł mi tutaj projekt z home koncept 37 . Jak Wam się podoba taka propozycja?
borate

Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 342
Post 2021-12-22, 19:25  //  Dom inteligentny Odpowiedz z cytatem
Skoro będziesz się budować to powiedz czy masz już wybrany projekt? Bo od tego trzeba zacząć, dopiero później przemyśleć kwestię instalacji. Jeśli jeszcze decyzja nie zapadła to polecam sprawdzić gotowe projekty domów jednorodzinnych z biura projektowego Archon+, znajdziesz tu szeroki wybór i bardzo przystępne ceny.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2022-03-26, 23:29  //  Dom inteligentny Odpowiedz z cytatem
Ja polecam wybrać ogrzewanie energooszczędne i ekologiczne. W nowych domach na szczęście odchodzi się już od instalowania ogrzewania węglowego, sama u siebie planuję pompę ciepła na przykład. Na razie jestem na etapie zakupu działki, wybrałam już projekty domów które najbardziej mi się podobają i na pewno jak tylko będę miała już taką możliwość to rozpocznę budowę własnego domu.
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 966
Post 2022-05-12, 14:26  //  Dom inteligentny Odpowiedz z cytatem
Popatrz Ajax. Prosty w konfiguracji montażu. Bezprzewodowy. Nie wymaga manipulatora. Obsługa pilotem i smartfonem. Ma w ofercie czujkę z kamerą która robi zdjęcia w momencie wywołania alarmu i wysyła do użytkownika

Systemów jest jednak wiele i moim zdaniem warto jest dobrać do możliwości finansowych jakimi dysponujesz. Zerknij sobie na systemy zabezpieczeń w ASD. W firmie coś odpowiedniego dobiorą.
Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia »  Dom inteligentny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!