Forum Banzaj.pl » Ziemia - rowery, narciarstwo, wspinaczka i inne » dobre plecaki turystyczne

dobre plecaki turystyczne

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
ahojj

Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 2
Post 2013-06-19, 15:30  //  dobre plecaki turystyczne Odpowiedz z cytatem
wybieram się na cztery dni w tatry i chcę kupić duży plecak turystyczny, w którym zmieszczę wszystkie potzrebne mi artefakty Smile poradźcie czy któryś z tych będzie odpowiedni, co jest przede wszystkim najważniejsze?

link wycięty, admin
Reklamy
Michał_eM

Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1
Post 2013-06-22, 09:30  //  dobre plecaki turystyczne Odpowiedz z cytatem
Witam, z plecaków turystycznych polecam Wolfganga, Salewa i HiMountain. Natomiast odradzam Campusa i Alpinusa - jest to jedna marka euromark pod dwiema nazwami. Alpinus jest 2x droższy niż campus a jakością minimalnie jest lepszy jakościowo od campusa. Ale to minimalnie ;] Jeśli ma być to plecak turystyczny ze stelażem to 75L w zupełności wystarczy.
kaczkan

Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 25
Miasto: Chorzów
Post 2013-07-14, 18:22  //  dobre plecaki turystyczne Odpowiedz z cytatem
ja postawiłem na campusa. Od kilku lat jestem zadowolonony:)
Dedal

Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 7
Post 2013-07-30, 18:14  //  dobre plecaki turystyczne Odpowiedz z cytatem
Dużo zależy od tego jaki masz budżet do dyspozycji. Plecak w góry powinien być wytrzymały, trzeba zwrócić uwagę na materiał - najlepsze to Endura, Cordura, czy szwy są potrójne, a klamry wykonane ze stopów metali lekkich.
Kordi

Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 5
Post 2014-01-31, 12:30  //  dobre plecaki turystyczne Odpowiedz z cytatem
Na 4 dni w góry to chyba nie potrzeba wszystkich artefaktów i plecak z aluminiowym stelażem do 50 L wystarczy. Najważniejsze poza jakością jest dodatkowe wyposażenie. Są plecaki przygotowane dla profesjonalnych ratowników np Guide 35+ DEUTER i tu niektóre artefakty masz w cenie.
starosta

Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 1
Post 2014-09-29, 11:37  //  dobre plecaki turystyczne Odpowiedz z cytatem
a czy ktoś miał do czynienia z tym modelem plecaka? pojemność duża, cena...może być,ale zastanawiam się co znaczy materiał odpychający wodę????ktoś się orientuje? to jest plecak na rower
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2014-09-29, 12:10  //  dobre plecaki turystyczne Odpowiedz z cytatem
Materiał który odpycha wodę czyli jest hydrofobowy działa tak:

wojak

Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 16
Post 2015-12-11, 11:43  //  dobre plecaki turystyczne Odpowiedz z cytatem
Ja w góry noszę plecak na rower
milo00

Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 95
Post 2016-01-04, 21:27  //  dobre plecaki turystyczne Odpowiedz z cytatem
Kordi napisał: Na 4 dni w góry to chyba nie potrzeba wszystkich artefaktów i plecak z aluminiowym stelażem do 50 L wystarczy. Najważniejsze poza jakością jest dodatkowe wyposażenie. Są plecaki przygotowane dla profesjonalnych ratowników np Guide 35+ DEUTER i tu niektóre artefakty masz w cenie.

ja mam akurat deuter futura pro
ale i wisporta sparrow
rose

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 118
Post 2016-01-07, 10:34  //  dobre plecaki turystyczne Odpowiedz z cytatem
wojak napisał: Ja w góry noszę plecak na rower
i wygodnie Ci?

Rafal napisał: Materiał który odpycha wodę czyli jest hydrofobowy działa tak:

aaaa swietne ! fajnie jest to ukazane na .. palcu Very Happy spray hydrofobowy, inaczej impregnat?

Dedal napisał: Dużo zależy od tego jaki masz budżet do dyspozycji. Plecak w góry powinien być wytrzymały, trzeba zwrócić uwagę na materiał - najlepsze to Endura, Cordura, czy szwy są potrójne, a klamry wykonane ze stopów metali lekkich.
szczegłowy wypis właściwości dobrego plecaka, zgadzam sie ;] wprawny turysta ;]
milo00

Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 95
Post 2016-02-24, 19:58  //  dobre plecaki turystyczne Odpowiedz z cytatem
rose napisał:
wojak napisał: Ja w góry noszę plecak na rower
i wygodnie Ci?

z mojego dosw wynika, ze da sie, ale to nic nadzwyczaj przyjemnego, ze jednak te gorskie modele sa specjalnie skonstruowane wlasnie do trekkingu, i to sie sprawdza

Dedal napisał: Dużo zależy od tego jaki masz budżet do dyspozycji. Plecak w góry powinien być wytrzymały, trzeba zwrócić uwagę na materiał - najlepsze to Endura, Cordura, czy szwy są potrójne, a klamry wykonane ze stopów metali lekkich.

i tak i nie
cordura jest bardzo mocna, szczegolnie w swoich najgestszych odmianach, ale przez to tez ciezka, i przez to plecak jest ciezki,
klamry moga byc tez z dobrego plastiku, i daja rade, a wielu producentow tych lepszych szczegolnie daje mozliwosc dokupienia pojedynczych klamr i podmiany
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2016-03-03, 21:56  //  dobre plecaki turystyczne Odpowiedz z cytatem
rose napisał: szczegłowy wypis właściwości dobrego plecaka, zgadzam sie ;] wprawny turysta ;]

liczy się mocne dno i szwy. a najbardziej same plecy i szelki- wojskowe się nadają na duże ciężary i spore gabaryty.

milo00 napisał:
i tak i nie
cordura jest bardzo mocna, szczegolnie w swoich najgestszych odmianach, ale przez to tez ciezka, i przez to plecak jest ciezki,
klamry moga byc tez z dobrego plastiku, i daja rade, a wielu producentow tych lepszych szczegolnie daje mozliwosc dokupienia pojedynczych klamr i podmiany

czyli tradycyjne wisporty się nadają, są z reguły z cordury 500D
Forum Banzaj.pl » Ziemia - rowery, narciarstwo, wspinaczka i inne »  dobre plecaki turystyczne
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!