Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka » Dlaczego nami rządzi kawa ?

Dlaczego nami rządzi kawa ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
dickkormor

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 37
Post 2015-07-06, 18:09  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Witam,
Może nie wszystkimi. Ale na pewno tymi osobami, które codziennie muszą wypić kilka mocnych kaw. Tak samo ludźmi rządzą energetiizery (napoje energetyzujące). Jeśli ktoś musi wypić codziennie kilka energetizerów to na pewno te energetizery nim rządzą.

Mam przed sobą książkę kucharską Państwa Karoliny i Macieja Szaciłło: „Karolina odNowa”. W tej książce w podrozdzialiku: „z notatnika Karoliny” (strony 130/131) Pani Karolina wspomina, że trakcie warsztatów medytacyjnych i technik oddechowych polecono jej (i innym uczestnikom) z rezygnowania między innymi z codziennego pijania kilku porcji mocnej kawy. Dotąd Pani Karolina po codziennym wypiciu kilku mocnych kaw, kilku energetizerów pracowała na 200%. Kiedy jednak mijał energetyczny „haj”, czuła się bardzo źle, między innymi cierpiała na apatię.

W czasie warsztatów medytacyjnych i technik oddechowych dopiero po tygodniu czasu bez kaw i energetyzerów zrozumiała co to jest „czysta” energia. Dzięki takiej energii może ona być; „..spokojną, skoncentrowaną i mieć siłę do działania” (cytat ze strony 131 wspomnianej wyżej książki). A słabą kawę lub herbatę pija nie więcej niż dwie filiżanki dziennie.

We wspomnianej książce jest rozdział: „Ładujemy akumulatory”. Okazuje się nasz organizm można zasilać energią dzięki odpowiednim pokarmom (nie tylko z tej książki), prawidłowemu oddychaniu, ćwiczeniom fizycznym.

Kilka miesięcy temu przeczytałem na jednym z Forów wypowiedź młodego mężczyzny, który miał kłopoty z sercem. Okazało się, że on od dłuższego czasu każdego dnia wypijał między innymi kilka energetizerów.
Osoby odpowiadające mu radziły mu udanie się do lekarza.

Pozdrawiam,
dickkormor
Reklamy
lissa

Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 27
Post 2015-07-08, 13:54  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy to nałóg, ale ja co dzień muszę wypić co najmniej jedną małą kawkęSmile Ciągle wyszukuję nowych smaków i planuję zakup kawy lavazza Nie potrafię inaczej zacząć dnia tylko zawsze muszę mieć filiżankę świeżo zaparzonej, pachnącej kawusi:) Taki poranek mnie pobudza i nakręca do działania.

pol_pm_Kawa-ziarnista-Lavazza-Crema-e-Aroma-1kg-15_1.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  53.43 KB
 Odsłon:  0 raz(y)

pol_pm_Kawa-ziarnista-Lavazza-Crema-e-Aroma-1kg-15_1.jpg

Davidovsky

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 11
Post 2015-07-19, 14:29  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Wszystko jest dla nas-ludzi, oczywiście w umiarze.
Kiedy biomet jest dla nas niekorzystny, czujemy się ospali, a jeszcze przed nami jest tyle pracy do zrobienia, to zaczynamy poszukiwać jakiegoś "pobudzacza". Kawa, napoje energetyczne, papierosy - każda z tych używek nie oddziałuje na każdego człowieka jednakowo. Jednej osobie wystarczy łyk kawy, by przez cały dzień chodziła jak w zegarku. Innej z kolei nie pomogą nawet hektolitry. Ja osobiście pijam czerwoną herbatę. Oprócz tego, że ma działanie pobudzające (1 filiżanka czerwonej herbaty = 1 filiżanka kawy), to ma jeszcze wiele innych korzystnych właściwości dla naszego zdrowia. Jedynym minusem tego płynu jest smak i zapach. Nie umywa się pod tym względem do kawy.
korner

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 172
Post 2015-11-05, 10:33  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Też zawsze kawa mną rządziła, do czasu, jak okazało się, że moje wysokie ciśneinie może mnie zabić. No i zmieniłem zupełnie tryb życia: więcej się ruszam, odstawiłem kawę i napoje energetyczne, zakupiłem ciśnieniomierz mechaniczny , dzięki któremu na bieżąco kontroluje ciśneinie. I to wystarczyło, żebym nie musiał brac tabletek, bo wiem, że jak raz się zacznie to trzeba to robić już do końca zycia
czarnyrafal

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 5
Post 2016-01-20, 14:04  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
wiesz, nie zawsze trzeba rezygnować z kawy.. warto generalnie zachować umiar we wszystkim. ja osobiście nie piję już tradycyjnej kawy tylko używam kofeiny bezwodnej bo lepiej się wchłania i nie muszę już pić mleka.. oczywiście można też stosować tabletki z guaraną ale koniecznie rano, po śniadaniu. ale wiadomo, ze lepiej pic kawe nic napoje energetyczne zagryzane batonem czekoladowym.. to od czego najbardziej sie uzalezniamy: kawa, kakao, cukier, sol..
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2016-01-31, 23:34  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Bo to jest nałóg. I to nieprawda, że kawa stawia na nogi. Piłam kawę kilka lat i myślałam, że tylko ona mnie obudzi i nic bardziej mylnego. Teraz nie pije i też żyje, nie jestem śpiąca. Ten nawyk trzeba zastąpić innym, lepszym. Na przykład ćwiczeniami. Kupić sobie jakiś sprzęcik zamiast na kawę wydawać codziennie kasę Zacząć wyciskać z siebie siódme poty a ten nawyk sam zniknie Smile
TomaszT

Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 148
Post 2017-11-02, 12:20  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
A ja uważam, że wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Dobra kawa naprawdę ma zbawienne właściwości. Ale, jak przegniemy, to już ich nie odczujemy.
Najlepiej zaopatrzyć się w kawę ziarnistą, lekką, świeżą.
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 896
Post 2018-03-28, 06:58  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
No coż. Wszystko może uzależnić. Nie tylko sama kawa ale równiez:
czekolada
marchewki
sporty ekstremalne Wink

Jestem zdania,ze 2-3 kawki kazdego dnia nie zaszkodzą. Szczególnie jesli jest to dobra kawa świeżo zmielona. Osobiście nie wyobrażam sobie poranka bez tego. Jesli nie macie ekspresu i pijecie mieloną to sugeruję rozejrzeć się tutaj:
https://www.czaskawy.pl/kawa-mielona

Mają wielu dobrych producentów,a ceny nie są wysokie.
krawczyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 530
Post 2018-06-26, 07:55  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Nie wiem ile już artykułów przeczytałem na temat tego czy kawa jest zdrowa czy nie. Wiem jednak jedno.Z kawy na pewno nie zrezygnuję bo nie ma niczego innego co by lepiej poprawiało mi humor z rana. Poza tym często wstaję w ostatnim czasie do pracy jak zombie, kawa stawia mnie do pionu i pozwala mi jakoś funkcjonować.

Ważne jest jedynie ustalić sobie ilość kaw dziennie tak aby sobie nie zaszkodzić:
https://rodzinazdrowia.pl/ile-kaw-dziennie-mozna-wypic-aby-sobie-nie-zaszkodzic

Na stronie jest napisane ile dziennie mozna wypić. Biorąc pod uwagę fakt, że filiżanka parzonej kawy (Arabiki) zawiera około 100 mg kofeiny, dawką bezpieczna wydaje się 3 do 5 filiżanek.

Ale nie powinno się pić więcej.
DanielMackowiak

Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 72
Post 2018-08-20, 21:37  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Produkty opracowane przez dr. Niedermaider zawierające Regulatessenz są jużdo kupienia w Polsce! Te niezwykle popularne na zachodzie suplementy diety rozwiązują różnego rodzaju problemy ze zdrowią czy urodą.
borate

Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 341
Post 2018-11-15, 18:50  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Mną kawa nie rządzi ale przyznam, że ją uwielbiam Smile Tylko nie przepadam za takimi sypanymi, najlepsze są te z ekspresu z ziarnistej kawy, to moja ulubiona https://www.bee.pl/segafredo-intermezzo-kawa-ziarnista-1-kg_p997471.html . Jakie pyszne latte z niej wychodzi, hmmm Smile
Algo

Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 127
Post 2018-11-27, 17:15  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Uwielbiam kawę i nie wiem czy umiałbym bez niej funkcjonować. Tym bardziej kawa z ekspresu - znaczna różnica, jeżeli ktoś ją lubi to zdecydowanie warto mieć ekspres.
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2019-05-21, 06:59  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Czy ja wiem czy mna rządzi kawa? Na pewno bardzo lubię wypić sobie na drugie śniadanie filiżankę kawy do czegoś słodkiego ale raczej nie jestem uzależniony. Po prostu lubię sobie w taki sposób umilić czas.

Polecam kupienie sobie kawiarki, szczególnie, ze nie jest to jakiś duży wydatek:
https://www.sferis.pl/kawiarki-4190

Kawa będzie o wiele smaczniejsza. Najlepsza jest ta świeżo zmielona, ma o wiele lepszy aromat od kawy rozpuszczalnej ( której raczej unikam a jak pije to w ostateczności).
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2019-09-18, 10:37  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Jakoś ostatnio nie piję za dużo kawy, jak potrzebuję energii to piję tigera, daje niezłego kopa, jak zarwę noc albo muszę gdzieś autem późno jechać najlepszy
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2020-06-18, 11:05  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Kocham kawę i aktualnie na stronie http://www.mamnewsa.pl/artykuly-sponsorowane/jaki-ekspres-wybrac-by-cieszyc-sie-najlepszym-smakiem-kawy szukam informacji o tym, jaki ekspres będzie najbardziej odpowiedni. Powiem Wam, że wybór naprawdę jest trudny, bo nie zawsze można znaleźć ekspres, który spełni wszystkie oczekiwania.
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 401
Post 2021-06-19, 21:00  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Kawa pobudza, dodaje energii, poprawia koncentrację. Wiem, że można się od niej pozytywnie uzależnić, kawa też nie wiem czy wiecie ma właściwości przeciwbólowe. Ja jestem na pewno wielkim fanem kawy i piję po kilka filiżanek dziennie. wiem, że może odwadniać dlatego mimo to pilnuję by uzupełniać płyny. Kawę robię w kawiarce, ziarna prosto z palarni https://www.ewa-gotuje.pl/artykuly/fenomenalne-wlasciwosci-kawy-prosto-z-palarni . O wiele lepiej taka kawa smakuje niż taka kupiona w sklepie a już szczególnie ta mielona.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2021-07-22, 20:36  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
sylwia4012 napisał: Kocham kawę i aktualnie na stronie http://www.mamnewsa.pl/artykuly-sponsorowane/jaki-ekspres-wybrac-by-cieszyc-sie-najlepszym-smakiem-kawy szukam informacji o tym, jaki ekspres będzie najbardziej odpowiedni. Powiem Wam, że wybór naprawdę jest trudny, bo nie zawsze można znaleźć ekspres, który spełni wszystkie oczekiwania.

Wydaje mi się, że takie https://sklepteges.pl/ekspresy-kolbowe sprawdzają się w gastronomii zwłaszcza najlepiej - kawa przepyszna, można wydobyć to, co w niej najlepsze. Do tego łatwe czyszczenie i konserwacja, rzadko sie psują
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 965
Post 2021-12-03, 14:34  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Sam obecnie szukam ekspresu do kawy do biura. Dla siebie ale i dla znajomych.

Doradzicie jakiś porządniejszy?
riddle

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 367
Post 2021-12-07, 13:02  //  Dlaczego nami rządzi kawa ? Odpowiedz z cytatem
Korzystam z ekspresu do kawy od Tchibo coffee service i jestem zadowolony. . Kawa bardzo dobra szczególnie te z spienionym mlekiem. Pojemnik na mleko łatwy do umycia, krótka i prosta rurka do mleka ,nie mam problemu z jej umyciem.

Na tej stronie mozesz przejrzeć sobie ich ekspresy do firm i zdecydować się na konkretny.

W firmie mają poza tym wiele metod finansowania, NIe tylko kupno, ale leasing, wynajem czy dzierżawę.
Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka »  Dlaczego nami rządzi kawa ?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!