Forum Banzaj.pl » Kulinaria, męskie gotowanie » Dlaczego fast foody sa na cenzurowanym?

Dlaczego fast foody sa na cenzurowanym?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2009-03-06, 12:03  //  Dlaczego fast foody sa na cenzurowanym? Odpowiedz z cytatem
Fast foody to najbardziej krytykowany przez lekarzy i dietetyków rodzaj jedzenia. Są to bowiem produkty wysokokaloryczne i wysokotłuszczowe.

Wiele fast foodów smażonych jest przy użyciu olejów roślinnych, które z uwagi na swoją budowę chemiczną powinny być używane do tej czynności jednokrotnie. W przeciwnym wypadku powstają związki o szkodliwym działaniu na zdrowie człowieka, wykazujące często właściwości rakotwórcze. Kupując takie produkty w barach nie mamy niestety pewności, co do świeżości tłuszczu.

Dodatkowo żywnośc ta uboga jest w witaminy i składniki mienralne oraz zawiera sporo soli.

Wszelkie tego typu produkty przygotowywane na spodzie francuskim - czyli na pozór suchym i wydawaćby się mogło niskokalorycznym, są bogatym źródłem kalorii. Do produkcji tego ciasta używana jest bowiem duża ilość tłuszczu, który odkłada się potem w naszym oraniźmie.
Dlatego jeśli nie możesz już obejść się bez jedzenia fast foodów, przyrządzaj je sama w domu, na oliwie z oliwy, dodając mniej soli.



Reklamy
swish

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 265
Post 2009-03-09, 11:03  //  Dlaczego fast foody sa na cenzurowanym? Odpowiedz z cytatem
Kiedys przez miesiac bardzo czesto jadlem fast-foody. Nie jak koles z filmu Super Size Me, ale codziennie. Efekt byl miazdzacy. Kilka kg przybylo.
Terror

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 18
Post 2009-04-05, 09:29  //  Dlaczego fast foody sa na cenzurowanym? Odpowiedz z cytatem
kupa tłuszczu i soli. Masakra taki zer.
ja sobie pozwalam max. raz w tygodniu Wink
Geminus

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 366
Post 2009-04-06, 12:42  //  Dlaczego fast foody sa na cenzurowanym? Odpowiedz z cytatem
Raz w tygodniu? Mozna i raz w tygodniu pod warunkiem, ze tej wielkosci Wink
MiroL

Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 140
Post 2016-08-23, 18:11  //  Dlaczego fast foody sa na cenzurowanym? Odpowiedz z cytatem
Ponieważ teraz stawia się na zdrową i ekologiczną żywność i ja jestem jak najbardziej za tym. Bo jeżeli ludzie nie zaczną zdrowo jeść i żyć to będziemy mieć epidemie dzieci z nadwagą żywiącą się w fast foodach. Dzieciom zamiast słodyczy powinno dawać się np suszone owoce lub jakieś inne zdrowe przekąski by nie zajadały czekoladowych batoników.
marika

Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 34
Post 2016-10-01, 14:29  //  Dlaczego fast foody sa na cenzurowanym? Odpowiedz z cytatem
Fast foody wygrywają tym, że sa idealnie (?) dosmaczone. Stosunek soli do cukru, pikantności do łagodności... i już nic nie czujesz i nie myślisz co to jest MOM... Druga ich ważna cecha to to "fast"- są wszędzie dostępne. Cóż... żerują na najbardziej atawistycznych potrzebach człowieka- gromadzeniu tłuszczu.
borate

Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 341
Post 2019-05-06, 17:29  //  Dlaczego fast foody sa na cenzurowanym? Odpowiedz z cytatem
Są niezdrowe przede wszystkim i powinno się ich jak najmniej jeść. Lepiej sobie w domu wyhodować zdrową żywność i to nic trudnego wystarczy kiełkownica https://www.bee.pl/kielkownica-bionaturo_p997987.html i już mamy świeże kiełki dostępne od ręki Very Happy
Forum Banzaj.pl » Kulinaria, męskie gotowanie »  Dlaczego fast foody sa na cenzurowanym?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!