Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka » Dbanie o oczy

Dbanie o oczy

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
krasnal

Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 2
Post 2010-06-17, 19:54  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
Dbacie jakoś? W końcu coraz częściej siedzimy przed komputerem. Nie wpływa to najlepiej chyba nie? Do tego klima w biurach, wariacje pogody... Sporo tego. Prowadzę ostatnio kampanię promocyjną dla marki Hyabak (krople do oczu) i się po prostu zacząłem zastanawiać nad tym co ludzie robią, żeby oczy ich nie bolały/szczypały/denerwowały?
Reklamy
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2010-06-17, 22:52  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
siedze przed komputerem i monitorem do 18h na dobe od 11 lat 360 dni w roku i nigdy mnie nic nie zapieklo nawet od ery monitorow LCD, a mam 3 jednoczesnie przed oczami od niedawna
krasnal

Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 2
Post 2010-06-19, 20:28  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
Cóż, musisz mieć w takim razie oczy ze stali, zazdroszczę Smile
bo mnie osobiście zdarza się mieć problemy ze łzawiącymi i przekrwionymi oczami, gdy za długo pracuję przy kompie. Inna sprawa, że pracuję w silnie klimatyzowanych pomieszczeniach, w których jest bardzo suche powietrze, a to tylko pogarsza sprawę. U mnie w biurze praktycznie wszyscy skarżą się na problemy z oczami.
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2010-06-21, 00:03  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
no to macie problemy z klima, a nie z komputerami, ja nie mam klimy nigdzie i same monitory LCD nie szkodza, nie podrazniaja oczu w zaden sposob, gdybyscie czytali gazety 8h dziennie bez przerwy w tej swojej klimie bolalyby was tak samo Smile
grandecojones

Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 21
Post 2010-07-07, 14:11  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
Kiedyś używałem kropli do zmęczonych oczu i nieci lepiej się czułem. Używałem nie tylko dlatego, że długo siedziałem przed kompem, ale też dlatego, że nosze soczewki i czasami miałem tak zwane suche oko. Teraz jeszcze więcej siedzę przed kompem, ale już nie stosuję żadnych kropel. Większych problemów z oczami nie mam.
kazimierz32

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 168
Post 2014-09-23, 12:52  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
Widzisz ja noszę soczewki kwartalne i wszystko ok. Żadnych suchych oczu, alles gut. Kwestia wyboru odpowiednich soczewek. Polecam te:

Soczewki-Wohlk-Contact-Day90.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  53.98 KB
 Odsłon:  3 raz(y)

Soczewki-Wohlk-Contact-Day90.jpg

marcin29

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 8
Post 2014-11-26, 15:12  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
Nie wiem chyba same krople do oczy nie wystarczą. Słyszałem, że podobno zmiana diety pomaga. W sumie zacząłem zamawiać trochę więcej eko produktów i widzę poprawę....
lissa

Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 27
Post 2015-07-08, 13:56  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
Ja niestety nie dbam ale chyba muszę zacząć
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2016-10-25, 17:43  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
Watro sobie zajrzeć do sklepu soczewki24pl-wroclaw-kuznicza znajdziesz tam wszystkie rodzaje soczewek w dobrych cenach i na pewno dobierzesz sobie odpowiedni rodzaj.
riddle

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 367
Post 2017-01-19, 07:26  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
Sam jakiś czas temu przerzuciłem się na soczewki i było to dobre rozwiązanie. Po pierwsze jest to wygodniejsze. Po drugie mam o wiele lepsze pole widzenia .Wada to toże soczewki są droższe z racji tego,że mam astygmatyzm. Muszę w takim przypadku nosić soczewki toryczne.

A jak mozna sobie poczytać tutaj;
http://astygmatyzm.org.pl/

Przy tej wadzie powinny być dobrane przez lekarza.
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 966
Post 2017-02-19, 11:01  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
A takie soczewki to są drogie?
krawczyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 530
Post 2017-02-20, 09:15  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
zależy jaka firma. Oraz czy kupujesz sobie miesięczne czy 3 miesięczne. Przy wiekszych opakowaniach cena soczewek za miesiac jest również o wiele niższa.
Para soczewek nie powinna jednak przekroczyć 50 zł miesięcznie
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2017-02-23, 23:11  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
sam od czasu do czasu noszę soczewki, do biegania są super, ale potem zawsze mam problem z pieczeniem oczu, pomaga mi zakraplanie hialeye free,też jak przy kompie dłużej pracuję to sie przydają, dużą ulga jest po zakropleniu i też mmniej są zaczerwienione
zaspany57

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 314
Post 2017-11-12, 07:33  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
Z soczewkami właśnie jest ten problem, że często podrażniają oko, wysuszają w skutek czego mamy zaczerwienione oczy i odczucie bólu, pieczenia. Dlatego ja wybrałem okulary Metalowa lekka oprawka, geometryczny kształt - co ważne dla kierowców nie zwężające pola widzenia. Znany i dobry producent.
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2017-12-09, 15:18  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
wysuszają ale są na pewno wygodniejsze niż okulary, nie trzeba się martwić czy nie zaparują, nie uszkodza się, a na suchość mi wystarczają krople hialeye free, działają bardzo długo, w zimie to soczewki nosze dużo częsciej właśnie przez to wnerwiające zaparowywanie okularów.
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2018-07-04, 09:20  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
No włąsnie sam równiez miałem problem z tym, ze zbyt dużo czasu spędzxałem przy komputerze. TO jest naprawde kiepskie dla oczu. Proponowałbym:
popatrzeć sie raz na jakiś czas w dal tak aby poprawić akomodację oka
stosowac krople do oczu nawilzające
oraz kupić sobie odpowiednie okulary do czytania monitora ( okulary takie chronią wzrok). Będziecie mogli je dostać w tych lepszych sklepach optycznych. Jak tutaj: https://aurum-optics.pl/
szogun

Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 150
Post 2019-07-09, 19:15  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
No teraz przez komputery i telefony to wzrok leci :/ Ja ostatnio bylem u okulisty - doktora Hanarza z oko akcent w krk. arto badac wzrok regularnie
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 402
Post 2019-08-27, 15:28  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
Ja badałem oczy regularnie ale co jakiś czas powiększała mi się wada i zdecydowałem się na korekcję laserową. Teraz nie tylko widzę bez okularów jak w okularach ale wzrok też tak szybko mi się jak wcześniej nie męczy. Przemyślcie sprawę bo to wcale nie są duże koszty jak na taki komfort. W Medicover szpitalu gdzie miałem to od 2 tys za oko już robią. To w Warszawie jest.
AdamoM

Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 208
Post 2020-03-15, 07:25  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem soczewki kontaktowe to bardzo fajne rozwiązanie, szczególnie jeżeli prowadzimy aktywny tryb życia. Sporo informacji na ich temat, jak również artykuły związane z chorobami narządu wzroku można znaleźć na https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/zakladanie-i-zdejmowanie-soczewek i jestem pewien, że będzie to bardzo ciekawa i zarazem pouczająca lektura:).
Marlenka33

Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 307
Post 2020-05-24, 00:47  //  Dbanie o oczy Odpowiedz z cytatem
Bardzo dobrej jakości soczewki kontaktowe można na https://www.twojesoczewki.com/ zakupić. To rzeczywiście najlepsze rozwiązanie dla osób aktywnych, dla których okulary są dość poważną przeszkodą i utrudnieniem w życiu codziennym. Dość szybko można się do soczewek przyzwyczaić, są naprawdę wygodne i praktycznie ich nie czuć na rogówce.
Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka »  Dbanie o oczy Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!