Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka » Czym można zastąpić biały cukier?

Czym można zastąpić biały cukier?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
dickkormor

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 37
Post 2015-09-25, 18:08  //  Czym można zastąpić biały cukier? Odpowiedz z cytatem
Witam,
Poruszam ten temat teraz kiedy ze szkolnych sklepików wyrzucono wiele produktów przesładzanych białym cukrem.

Krótką, ale wyczerpującą odpowiedź na tytułowe pytanie znajdziecie Państwo w artykule Pani Izabeli Dajwłowskiej: „Biały cukier za kratki”.

Artykuł ten zamieszczony jest na stronach: 23-24 („Zdrowie na talerzu”) numeru 39/2015 tygodnika „Gwiazdy mówią..).
Warto zapoznać się z tym artykułem w jakimś saloniku prasowym.

Może warto pokusić się o rezygnację z białego cukru w domu?
Co Państwo o tym sądzicie?

Ja już ponad 20 lat nie słodzę herbaty cukrem. Ale pierogi owocowe posypane cukrem trzcinowym bardzo mi smakowały.

Wyjaśnienie: Nie mam żadnego kontaktu z Redakcją tego czasopisma, ani z Autorką artykułu. Jestem tylko stałym i wieloletnim czytelnikiem tego czasopisma.
Pozdrawiam,
dickkormor
Reklamy
itomek

Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 1
Post 2015-10-05, 09:28  //  Czym można zastąpić biały cukier? Odpowiedz z cytatem
U mnie w domu białego cukru nie używa się prawie wcale. Moja dziewczyna jest dietetykiem i do takich rzeczy nam daleko. Sam nie słodzę herbaty ani kawy od ok. 5-6 lat. Do słodzenia zamiast cukru używamy miodu. Jednak wiadomo, niektórych rzeczy nie można posłodzić miodem, więc jedyną opcją zostaje całkowite go wyeliminowanie Razz Ewentualnie tak jak mówisz - cukier trzcinowy. Można się też pobawić w jakiś ksylitol, stewię czy słodziki, które są zwykle w sklepie w działach typu "Eco". Ale czy ja wiem, czy to takie niezbędne...
Kali

Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 17
Post 2015-10-05, 14:02  //  Czym można zastąpić biały cukier? Odpowiedz z cytatem
Słodziki to lipa, lepiej już wcinać normalny cukier, niż jakieś takie sztuczne syfy, bo są dużo gorsze dla zdrowia. Tak samo jak z wszelkimi colami zero, niby bez kalorii i bez cukru, ale mocniej się po tym tyje.
magro

Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 1
Post 2015-10-07, 08:58  //  Czym można zastąpić biały cukier? Odpowiedz z cytatem
Ja też nie używam cukru od kilku lat i znacznie lepiej się czuję, odstawiłam go z dnia na dzień. Pewnego dnia rano przyszłam do pracy i stwierdziłam że już nie słodzę Wink, od tego się zaczęło Smile
clarkson

Dołączył: 04 Lis 2015
Posty: 5
Post 2015-11-04, 09:02  //  Czym można zastąpić biały cukier? Odpowiedz z cytatem
No to jesteś niezłym hardcorem - 20 lat, dobry wynik.. Ja odkąd wiem że jestem chory na IO mocno ograniczyłem cukier w każdej postaci. Myślę, że niedługo dojrzeję już do tego, żeby całkiem przestać słodzić. Ale nie jest to łatwe, wiadomo uzależnienie i wyjście z niego nie jest przyjemne. Ostatnio zrobiłem eksperyment cały dzień bez gramu cukru, po kilku godzinach tak mi było słabo, dyńka napierdzielała że musiałem coś walnąć z cukrem.

Kali - wiadomo, że chemiczne słodziki to syf, ale na pewno zdrowszy niż biały cukier jest muscovado czy jakoś tak, taki czarny albo ksylitol z brzozy.

magro - a wiesz że to nie tylko u słodzenie herbaty chodzi? zobacz sobie co masz w lodówce i jaką zawartość cukru ma np głupi danonek, samo zło według mnie.
snyk

Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 35
Post 2015-11-15, 14:36  //  Czym można zastąpić biały cukier? Odpowiedz z cytatem
Odpowiedź jest prosta - ksylitol. Odczyn zasadowy, więc dodatkowo nas nie zakwasza. Tylko nie trzeba przesadząć bo jak za dużo się tego zje to może lekko przeczyścić Smile
Quvel

Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 18
Post 2015-11-15, 18:27  //  Czym można zastąpić biały cukier? Odpowiedz z cytatem
Stewia, ksylitol, suszone owoce.
polonez

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 217
Post 2015-11-23, 13:28  //  Czym można zastąpić biały cukier? Odpowiedz z cytatem
ja cukru nie używam w ogóle, a kiedys to bylo u mnie nie do pomyślenia Wink jednak do wszystkiego się idzie przyzwyczaić. jednak prawda jest taka, że trudno wyeliminować cukier w 100% z diety, bo jest on dodawany dosłownie wszędzie. warto zwiększać swoją świadomość nt zdrowego odżywania. co chwilę staram się szukać nowych wiadomości na ten tamt i ostatnio moim głownym źródłem wiedzy jest fanpage Odchudzanie z Jagodą Smile
Fitnesowiec

Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 6
Post 2015-11-24, 21:58  //  Czym można zastąpić biały cukier? Odpowiedz z cytatem
Quvel napisał: Stewia, ksylitol, suszone owoce.

jeszcze miód
marta77

Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 1
Post 2015-11-26, 17:26  //  Czym można zastąpić biały cukier? Odpowiedz z cytatem
Miód owszem, ale ostatnio zainspirowana wieloma kulinarnymi fitblogami postanowiłam zakupić stevię.... Zmarnowałam całe 12 złotych, bo jest tak okropnie słodka, że ani do kawy ani do ciasta się nie nadaje, bo całkowicie psuje smak. Już wolę w ogóle nie używać cukru niż słodzić stewią ;p
rokkok

Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 33
Post 2015-11-30, 18:27  //  Czym można zastąpić biały cukier? Odpowiedz z cytatem
miodem albo cukrem brązowym to zawsze zdrowsze, a najlepiej to w ogóle zrezygnowac albo jakić słodzik na poczatek
karkowka

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 1
Post 2015-12-02, 12:07  //  Czym można zastąpić biały cukier? Odpowiedz z cytatem
Trzcinowy albo stewia Smile
Fitnesowiec

Dołączył: 24 Lis 2015
Posty: 6
Post 2015-12-06, 23:47  //  Czym można zastąpić biały cukier? Odpowiedz z cytatem
Słodzik na pewno nie jest zdrowszy od miodu Wink
Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka »  Czym można zastąpić biały cukier?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!