Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes?

czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
jarek81

Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 4
Post 2009-11-25, 15:17  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Witam! zainteresowało mnie kupn ciężarówki ponieważ słyszałem. że chętnie są one wynajmowane wraz z kierowcą przez różne firmy budowlane. Czy może ktoś wie czy to naprawdę się opłaca?
Reklamy
darko

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 207
Post 2009-11-26, 01:35  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Sluchaj wszystko moze sie oplacac lub... nie oplacac. Zalezy od bardzo wielu czynnikow. Koszt ciezarowki i jej amortyzacja - naprawy - koszty ekspoatacji - ilosc zlecec - i ich cena - tutaj na pewno jest to uzaleznione od jej rodzaju. Jezeli jest specjalistyczna tym drozsze uslugi - im bardziej popularna tym a tym samym wieksza podaz uslug - tym cena za wynajem jest nizsza.

Trzeba zaczac od zbadania lokalnego rynku na ktorym bedziesz oferowal swoje uslugi. Na co jest pobyt. Zrobic rachunek ekonomiczny i dopiero inwestowac pieniadze w sprzet.

Takie kupowanie - "bo slyszalem" to najprostsza droga do zaliczenia klapy.
Ojciec Dyrektor

Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 261
Miasto: wieś
Post 2009-11-26, 02:31  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Zbadaj rynek, znajdz 2x wiecej zleceniodawcow, niz bedziesz w stanie obsluzyc, dopiero potem inwestuj w sprzet.
jarek81

Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 4
Post 2009-11-26, 14:18  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
No ok ja to wszystko rozumiem.Będę działał raczej na Podlasiu, tu jest dużo żwirowni w związku z tym mam pytanie czy lepsza będzie terenowa wywrotka o ładowności 10-15ton czy może tzw. patelnie które mogą przewieść ok 25ton? Wydaje mi się ze takie auto jest przeznaczone na dłuższe trasy.Zgadzam się z tym ze najpierw trzeba dobrze zbadać rynek zanim się włoży jakieś pieniądze szczególnie ze dopiero zaczynam ale jak najlepiej to zrobić? Może ktoś z Was pracuje w ten sposób albo się bardziej orientuje jakie są wymagania takich firm wynajmujących tego typu pojazdy.
Ojciec Dyrektor

Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 261
Miasto: wieś
Post 2009-11-26, 16:01  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Mozemy zrobic tak - zalozymy spolke, Ty kupisz ciezarowke, ja zorganizuje cala reszte - powiem Ci co kupic, co wozic, gdzie i od kogo - dzielimy sie 75/25 - dla mnie 75% bo widze, ze nie masz ochoty nawet zbadac rynku tylko kierujesz sie domyslami i przypuszczeniami - a to bardzo prosta droga do wtopy Smile
jarek81

Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 4
Post 2009-11-28, 11:24  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Kolego jak mam zbadac dobrze rynek jak póki co mam tylko pomysl. Nie mam jeszcze auta to po co mam zbierac zamowienia. Najpierw szukam opinii i rozmmawiam z ludzmi. W zupelnosci sie z toba zgadzam ale jestem laikiem w tej sprawie i probuje sie czegos dowiedziec.
jarek81

Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 4
Post 2009-12-03, 11:05  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
a może wiecie jakie są stawki?
misiowaty1980

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 6
Post 2010-02-03, 11:00  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Zależy w jaki biznes chcesz wejść !!!
AutoImportSprowadzanie

Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 10
Miasto: Samochody z europy i włoch
Post 2010-02-11, 23:31  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Jeśli chodzi o sam transport np. specjalizując się jedynie w przewozie budowlanym powiem na swoim doświadczeniu jest to dochodowy biznes, ma wiele plusów ale trzeba być obrotnym i potrafić sobie radzić na tym rynku. Gdy już zdobędzie się stałych klientów firmy budowlane jest naprawdę przyjemnie
zależnei od częstotliwości i rodzaju ładunku stawki od 150 - 500zł
Powodzenia
martus

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 1
Post 2012-05-02, 14:18  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
jarek81 napisał: Witam! zainteresowało mnie kupn ciężarówki ponieważ słyszałem. że chętnie są one wynajmowane wraz z kierowcą przez różne firmy budowlane. Czy może ktoś wie czy to naprawdę się opłaca?


warto. tylko lepiej nie z poski. a z niemiec lub holandii.
Kwiatekk

Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 45
Post 2012-05-05, 15:43  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Ja bym nic teraz nie kupowal wszedzie pisza ze po euro2012 ma totalny zastój w gospodarce.
flipas

Dołączył: 19 Maj 2012
Posty: 7
Miasto: Warszawa
Post 2012-05-19, 15:49  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Biznes może być niezły, mam znajomego który nieźle wychodzi na takim wynajmie Razz
jarek8008

Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 3
Post 2012-11-16, 13:30  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Kiedyś kupię sobie ciężarówkę Wink
gras

Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 1
Post 2013-04-03, 18:54  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Wszystko zależy od tego jaką i do czego jest Ci potrzebna. Transport to zawsze dobry biznes, ale musisz wiedzieć dokładnie czego chcesz, do czego takie auto ma ci służyć. Przed zakupem trzeba to przemyśleć. Ja kupiłem Renaulta Magnum, ale okazało się, że są z nim problemy i trochę części było do wymiany.
Nie miałem w tym większego doświadczenia, więc wybrałem się do specjalistów z Olsztyna - truck service prowadzą nie tylko sprzedaż części ale również serwis aut ciężarowych, 24-godzinny assistance, holowanie i wymianę części. Jeśli nie znasz się na rzeczy, a chcesz kompleksowej pomocy to tylko do nich Smile
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2013-09-09, 19:39  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Silnik to podstawa. Warto zainwestować w dobry silnik. Np dobre silniki robi ISUZU, i w najnowszym pickupie D-MAX jest 2,5 z twinturbo. Bardzo dobry silnik, o dużej mocy i ekonomiczny przy tym. Spalanie w trybie mieszanym ma w okolicy 7,4L, to wartość z katalogu, ale jak ktoś jeździ jak człowiek rozsądny to może ociągnąć zbliżoną wartość spokojnie.
staskowalski

Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 2
Post 2015-06-27, 20:47  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Mój wój jeździ tirami po Europie i nieźle zarabia, tylko ciągle go nie ma w domu, ciągle w trasie. Musisz przygotować się na dodatkowe opłaty w niektórych krajach. A co do samego pomysłu, myślę, że wszystko jest do zrobienia, ja z kolei niedawno założyłem biznes i wynajmuje ludziom pozwolę sobie przytoczyć ładowarki kołowe, na początku było ciężko, nie powiem, ale teraz jest ok.
kamilKa

Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 11
Post 2015-06-30, 12:08  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Mój sąsiad miał taki sam dylemat kilka lat temu a dziś ma kilkanaście cięzarówek, dom przepiękny, mieszkanie, kilka działek i ciągle inwestuje.
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2015-07-06, 13:30  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Wydatek jest spory. Biznes niepewny. Czy warto kupić? Podobno każdy biznes się opłaca przy jakiejś cenie.
regio

Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 8
Post 2015-07-07, 13:33  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
Każdy biznes jest dobry, jak się ma na niego pomysł i zrobiony biznes plan.
Z tego co słyszałem to teraz opłaca się coś takiego, jak wynajem pojazdów ciężarowych. W TB Truck, który sprzedaje DAFy (mają kilka oddziałów, ja znam akurat ten przy trasie nr 8 pod Warszawą, w Nadarzynie) można DAFa wynająć od ciut powyżej 1000 euro miesięcznie. To jest jakaś opcja na początek zanim kupi się całą flotę.
MiroL

Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 140
Post 2015-07-29, 17:53  //  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Odpowiedz z cytatem
To fakt firmy transportowe czy też budowlane ostatnio mają wzięcie. Tak jak firmy eksportowe. Warto przy takim biznesie zdobyć certyfikaty np tutaj i eksportować do Rosjii to ponoć bardzo opłacalne. Przynajmniej z tego co słyszałam. Myślisz w dobrym kierunku. Jak dobrze to rozkręcisz to będzie firma dobrze presperowała.
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  czy warto kupić ciężarówke? czy to dobry biznes? Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!