Forum Banzaj.pl » Alkohole, wina, cygara, papierosy, fajki i inne nałogi » Czy używanie kosmetyków jest niemęskie

Czy używanie kosmetyków jest niemęskie

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 910
Post 2021-07-30, 10:13  //  Czy używanie kosmetyków jest niemęskie Odpowiedz z cytatem
Jeszcze kilkanaście lat temu określenie "męski kosmetyk" brzmiało co najmniej dziwnie, ponieważ przeciętny facet nie miał wówczas dylematów związanych z zakupem produktów pielęgnujących. Wystarczał mu zazwyczaj dezodorant i krem do golenia. Włosy mył szamponem, który był akurat pod ręką, natomiast twarz przepłukiwał wodą z mydłem służącym wszystkim domownikom. Czasem posmarował się balsamem podebranym partnerce.


Jakich kosmetyków powinien używać mężczyzna?

Dlaczego mężczyźni powinni używać przeznaczonych dla nich kosmetyków? Powód jest oczywisty – te produkty uwzględniają różnice w budowie oraz funkcjonowaniu męskiej i kobiecej skóry, które są przede wszystkim efektem działania androgenów i testosteronu, czyli hormonów wywołujących u panów większą aktywność gruczołów łojowych i potowych. Ich wydzielina stanowi barierę chroniącą skórę przed wysuszeniem, dlatego u mężczyzn jest ona lepiej nawilżona i natłuszczona, ale jednocześnie bardziej narażona na problemy z trądzikiem (szczególnie tzw. zaskórnikami) oraz łojotokowym zapaleniem skóry. Typ cery tłustej lub mieszanej utrzymuje się przez większość życia mężczyzny, czasem dopiero w okolicach 60. roku życia przechodzi w cerę suchą.

Przy wyborze kosmetyku najważniejsza jest świadomość naszych potrzeb. Oprócz rodzaju cery, musimy brać pod uwagę wygląd i jakość skóry, a także... wykonywany zawód. Mężczyźni pracujący na powietrzu potrzebują ochrony przed oparzeniami, odmrożeniami, wiatrem – wymagają pielęgnacji, która delikatnie będzie nawilżać i odżywiać ich skórę. Panowie zatrudnieni w warsztatach, w fabrykach przy wysokich temperaturach, wystawieni są na działanie chemikaliów – potrzebują wzmocnienia, odżywienia i regeneracji skóry. Jeśli wiele godzin spędzasz w klimatyzowanych pomieszczeniach, na pewno masz skórę przesuszoną, wymagającą odżywienia i nawilżenia.1
Reklamy
riddle

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 367
Post 2021-07-31, 10:10  //  Czy używanie kosmetyków jest niemęskie Odpowiedz z cytatem
Nie jest niemęskie Wink W zasadzie czasy, w których mężczyzna uzywał jedynie mydła dawno minęły. Obecnie nie jest to nic wstydliwego. Coraz wiecej mężczyzn poza tym o siebie dba. Sam używam wielu kosmetyków, z uwagi na to, ze mam skóre delikatną z atopowym zapaleniem skory. Tak wiec nie jestem w stanie nałożyć na twarzy byle czego. Zwykle dobrze sprawdzam skład.

https://lekmedklinika.pl/atopowe-zapalenie-skory/

Sam mam delikatną skórę tak wiec zwracam często uwagę na to jakie składy maja kosmetyki, któych używam.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2022-09-05, 22:29  //  Czy używanie kosmetyków jest niemęskie Odpowiedz z cytatem
Absolutnie nie!

___
luksusowe nieruchomości w Hiszpanii
Forum Banzaj.pl » Alkohole, wina, cygara, papierosy, fajki i inne nałogi »  Czy używanie kosmetyków jest niemęskie
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!