Forum Banzaj.pl » Hydepark » Czy pies to doby pomysł?

Czy pies to doby pomysł?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
wuwulik

Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 1
Post 2014-11-27, 21:21  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
Cześć wszystkim. Mam dwójkę małych dzieci. Dzieci mają 2 i 3 lata. Myślałam, że jest to dobry czas, żeby kupić im zwierzaka. Chcę nauczyć dzieci życia ze zwierzętami. Chcę, żeby w przyszłości nie bały się zwierząt, umiały się nimi opiekować. Teraz kiedy są jeszcze malutkie może warto byłoby kupić jakiegoś malutkiego psa, żeby wychowywał się razem z maluchami. Tak się zastanawiałam, że jeśli kupię większego to mogą nie znaleźć wspólnego języka. Nie chciałabym, żeby się coś stało. Czy są pieski, które są przyjazne dla dzieci. Czy kupując psa nie sprowadzę na dzieci jakiegoś zagrożenia. Biorę pod uwagę głównie szczeniaka, który mógłby razem z dziećmi się rozwijać. A może postawić na psa, który już wychowywał się z dziećmi. Macie doświadczenie w tym zakresie? Podpowiecie mi coś.
Reklamy
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2014-11-28, 11:12  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
zdecydowanie Golden Retrievery - mam dwa i dzieci, sa jak pluszaki dla dziecka, nie gryza, nie szczekaja, nie warcza, tylko sie przytulaja, dzieci je uwielbiaja Smile
MiroL

Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 140
Post 2015-05-04, 20:02  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
Nie jestem przekonana co do psa jako prezent dla dzieci. Zdecydowanie wolę zafundować im naukę na jakimś instrumencie. Klawisze teraz są dość popularne. Jeżeli chodzi o psa ja nigdy zwierzątka w domu nie miałam i nie boję się ich mimo że w domu nie było żadnego. Więc myślę że t nie ma jakiegoś większego wpływu
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 966
Post 2017-06-09, 08:41  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
Mam dzieci w podobnym wieku. Zastanawiamy sie nad psem ale mniejszej rasy Jesteśmy aktywni tak więc może byc żywiołowy Smile
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 913
Post 2017-06-09, 09:25  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
W takim razie poczytaj sobie o beagle:

Pies nie ma w sobie agresji do dzieci, uwielbia sie z nimi bawić. No i są polecane głownie dla osób prowadzących aktywny tryb życia ( w końcu jednak piszesz, że nie ma to dla Ciebie problemu.....).
Pies jest średniej wielkości, ale dla mnie dużym plusem jest tutaj fakt, że nie ma długiej sierści tak wiec odpada codzienne czesanie i chodzenie do psiego fryzjera.
Moriarty

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 51
Post 2017-07-11, 11:48  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
S. Expert napisał: zdecydowanie Golden Retrievery - mam dwa i dzieci, sa jak pluszaki dla dziecka, nie gryza, nie szczekaja, nie warcza, tylko sie przytulaja, dzieci je uwielbiaja Smile

Dokładnie, to są super psy, jak ma się dzieci. Podobnie labradory.
krych987

Dołączył: 10 Lip 2012
Posty: 90
Post 2017-07-18, 16:49  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
To doskonały pomysł. Najlepiej kupić szczeniaka, wtedy dzieci będą miały możliwość opieki nad czymś/kimś młodszym i poczują się docenione. Opieka opieką, ale jako osoba dorosła musisz zadbać, żeby pies dobrze się rozwijał. Swojemu szczeniakowi mieszałem z karmą VetAminex-vetExpert. To preparat witaminowy dla szczeniąt w okresie intensywnego wzrostu. Myślę, że wielkość psa nie ma tu specjalnego znaczenia.
zaspany57

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 314
Post 2017-11-23, 17:41  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
Ja odkąd sięgam pamięciom to zawsze w domu był pies od wilczura po kundelka. I te ostatnie to najlepsze psy pod słońcem. Dzieci nie ruszą, dają sie tulić , bawią się razem, a jednocześnie pilnują dziecka. Mój kundelek przeniósł swoje posłanie do pokoju syna i żadna siła go stamtąd nie ruszy. Jest naprawdę kochany, staramy się mu to wynagrodzić podsuwając ulubione przysmaki np Bosch-Cake Pimpek je uwielbia, a ciasteczka są delikatne i nie tylko są świetną przekąską . Dbają o jego zęby i czyszczą.
Marlenka33

Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 307
Post 2017-12-28, 12:59  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
Ja wzielam pieska ze schroniska... 2 letni ale z takich mniejszych cos jak maltanczyk czy cos wielkosciowo. Na poczatku musialam dac atomizer pet remedy od vetexpert aby zminiumalizowac pieskowi stres zwiazany z nowa rodzina i zmiana miejsca zamieszkania. Teraz piesek kocha naszego syna, spi kolo niego i nie da mu zrobic krzywdy. To byl najlepszy wybor jakiego dokonaliismy Very Happy
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2020-07-05, 13:18  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
Oczywiście, że tak! Ja wybrałam pieska ze schroniska i aktualnie jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Ostatnio na stronie https://canispet.pl/ wybrałam dla niego jakieś fajne akcesoria, z których teraz cały czas skorzystamy.
AdamoM

Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 208
Post 2020-07-13, 06:48  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
A ja powiem tak- Pies to nie zabawka i nie może być na pewno chwilową zachcianką. Wzięcie do domu takiego pupila musi być przemyślaną decyzją. Zresztą sam od jakiegoś czasu myślę o kolejnym członku rodziny- są w niej już husky i wilczak i tak sobie pomyślałem, że fajnie zestaw ten "uzupełni" Border collie . Zresztą generalnie zachęcam do lektury na temat tej rasy
na https://johndog.pl/blog/rasy/border-collie/ . Kto wie, może Wy również zamarzycie o takim właśnie przyjacielu:).
Banzaizycie

Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 94
Post 2020-07-16, 15:02  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
Jak masz duży teren na działce to tak Smile
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 402
Post 2020-12-04, 23:08  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
Mam 3 psy i to są moi najlepsi przyjaciele. Dbam tak samo jak o dzieci. Również jeśli mowa o leczeniu, kontrolach u weterynarza. Korzystając z pakietu https://pethelp.pl/ nie muszę za każdym razem płacić za taką wizytę, wystarczy regularnie opłacać pakiet. W przyszłym tygodniu idziemy właśnie na kontrolę.
borate

Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 341
Post 2022-02-13, 19:21  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
Przede wszystkim pies to nie zabawka, a obowiązek. Dzieci się nim nie zajmą, musisz mieć świadomość że ten obowiązek spadnie na ciebie. A musisz psu zapewnić jak najlepszą opiekę i pożywienie. Poczytaj sobie najpierw o opiece nad psem, o tym co powinien jeść - https://portalnews.pl/czy-mokra-karma-dla-psa-powinna-zawierac-owoce/ i zastanów się czy będziecie mogli się nim opiekować przez najbliższe kilkanaście lat
scandal

Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 18
Post 2022-03-18, 00:14  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
Oczywiście, że dobry - najlepszy Smile mam psiaka i nie wyobrażam sobie bez niego życia. Dbam o niego jak tylko mogę w sklepie Psie Dobre https://psiedobre.pl/ kupuję dla niego bardzo dobrej jakości karmę.
hakuro

Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 342
Post 2022-04-21, 14:08  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
na prezent nie, jako towearzysz życia jak najbardziej tak Smile ja mam moją lucynkę od 2 lat ze schroniska i jest najlepsza. Wzieliśmy ją jak była malutka. Ale też trzeba wiedzieć conieco o wychowaniu takiego zwierzaka oraz o tym jak się z psem bawić i czym. Tu jest dość ciekawy artykuł na ten temat https://psiedszkole.pl/jakie-zabawki-sa-niebezpieczne-dla-psow/ zobaczcie bo przemycają tu dużo ciekawych rzeczy o których wcześniej nie czytałam Smile
Banzaizycie

Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 94
Post 2023-04-06, 17:41  //  Czy pies to doby pomysł? Odpowiedz z cytatem
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Posiadanie psa to jest bardzo duża odpowiedzialność. Jak widać po stanie niektórych ze schronisk, to ludzie nie są tego do końca świadomi. Psa przede wszystkim nie można traktować przedmiotowo bo to się źle skończy. To najlepszy przyjaciel człowieka i trzeba go szanować każdego dnia. Zapewnienie odpowiednio zbilansowanej diety, wizyt u weterynarza oraz dużej ilości ruchu będzie optymalne. Musimy wybrać też rasę jaka będzie kompatybilna z naszym stylem życia. Warto też zainteresować się taką tematyką jak szkolenie psa - https://nosem.pl/szkolenie-psa/ bo możemy to zrobić we własnym zakresie. Potrzebna jest oczywiście wiedza, dużo cierpliwości i systematyczność naszych działań. W dłuższej perspektywie oboje będziecie zadowoloeni z osiągniętych rezultatów.
Forum Banzaj.pl » Hydepark »  Czy pies to doby pomysł?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!