Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka » Czy Państwo umiecie odpoczywać?

Czy Państwo umiecie odpoczywać?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
dickkormor

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 37
Post 2015-09-10, 19:11  //  Czy Państwo umiecie odpoczywać? Odpowiedz z cytatem
Witam,
Zadałem Państwu to pytanie, bo dziś wielu z nas nie umie odpoczywać. Ja także. Pytanie to nasunęło mi się po przeczytaniu artykułu Pani Anny Foreckiej: „Odpoczywać trzeba się nauczyć”. Zamieszczony on jest na stronie 25 numeru 37/2015 tygodnika „Gwiazdy mówią...”. (Są tam ciekawe rady jak nie dać się stresowi i jak szybko się zrelaksować.)
Może warto przeczytać ten artykuł w jakimś saloniku prasowym.

Ja dziś z łezką w oku wspominam czasy kiedy jeździłem na wczasy. Najczęściej w ciągu prawie 20 lat były to wczasy esperanckie (Na bazie wczasów Fnduszu Wczasów Pracowniczych) w Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej. Po przyjeździe do Międzygórza i zameldowaniu się w recepcji: przydziale miejsca w pokoju i przy stoliku w stołówce , czułem jakby mi wszystkie obowiązki służbowe spadły ramion. Oczywiście najpierw zapoznawaliśmy się z programem wczasów. Szczególnie lubiłem wycieczki piesze w góry. Poza wycieczkami pieszymi były różne imprezy wczasowe, esperanckie i tradycyjny Bal gałganiarzy. Po wspaniałym dwutygodniowym wypoczynku chętnie wracałem do domu i do pracy.

A dziś pozostały nam atrapy wypoczynku: telewizja, telefon komórkowy i komputer. W telewizyjnych reklamach ciągle nas poganiają: już kup zaraz. A od komputera czasami ciężko się oderwać.
Jak nas uzależniły od siebie telewizja, internet i telefon komórkowy może Państwo poczytać w książce Pani: Susan Maushart: "e-Migranci".

Gdzieś czytałem, że niektórzy ludzie, aby oderwać się od telefonów komórkowych i Internetu decydują na okresowy pobyt w klasztorze (mężczyźni w męskim, kobiety w żeńskim). Oczywiście wcześniej laptopy i telefony komórkowe oddają na czas pobytu w klasztorze do depozytu.

Wyjaśnienie: Nie mam żadnego kontaktu z Redakcją tego czasopisma, ani z Autorką artykułu, ani Panem Eyal Nir. Jestem tylko stałym i wieloletnim czytelnikiem tego czasopisma.
Pozdrawiam,
dickkormor
Reklamy
keny

Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 58
Post 2017-02-22, 12:23  //  Czy Państwo umiecie odpoczywać? Odpowiedz z cytatem
Jest czasem ciężko odpocząć ale uważam, że radzić sobie trzeba tym bardziej, że praca dom dzieci, to nas za bardzo pochłania. Od czasu do czasu włącze sobie na pulsie ale numer. Mogę się troszkę przy tym pośmiać i wyluzować. To najlepsze rozwiązanie Smile
hakuro

Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 340
Post 2017-02-27, 11:32  //  Czy Państwo umiecie odpoczywać? Odpowiedz z cytatem
Ostatnio to mam mało czasu dla siebie tak samo jak Ty keny dzieci, praca, szef na głową nawet jak wolne mam... ale zawsze znajdę czas na program ale numer który znajduje się na tv puls Smile Dzieciaki idą na drzemkę lub w zabawki a ja mam chwilkę dla siebie, to czas kiedy można się zresetowac.
witold232

Dołączył: 27 Sty 2016
Posty: 38
Post 2017-10-14, 18:04  //  Czy Państwo umiecie odpoczywać? Odpowiedz z cytatem
za godzinę będę ogłądał film sensacyjny ze Stathamem. O 20 będzie leciał na Pulsie. "Mechanik: prawo zemsty"! Tylko jeszcze jakiś popcorn piwko i gotowe
zaspany57

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 314
Post 2018-02-03, 12:24  //  Czy Państwo umiecie odpoczywać? Odpowiedz z cytatem
Ja najlepiej odpoczywam na długim spacerze, ale teraz pogoda za oknem odbiera tę możliwość.
crash

Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 385
Post 2021-10-04, 08:52  //  Czy Państwo umiecie odpoczywać? Odpowiedz z cytatem
Ja uważam, że oglądanie ciekawych programów w telewizji albo internecie jest bardzo dobrą rozrywką. Sam lubię motoryzacyjne, głównie te wymienione tutaj. Można się z nich mnóstwo dowiedzieć, a nie tylko bezmyślnie gapić się w ekran.
Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka »  Czy Państwo umiecie odpoczywać?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!