Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki » czy franczyza to dobry pomysł na biznes?

czy franczyza to dobry pomysł na biznes?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
rokkok

Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 33
Post 2015-03-31, 19:18  //  czy franczyza to dobry pomysł na biznes? Odpowiedz z cytatem
co sądzicie na temat franczyzy? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Wpadła mi w ręce "lektura " o franczyzie Ecomyjni. No i mnie to wciągnęło...co o tym sadzicie? dają maszyny parowe, pomagają w pozyskaniu dotacji. Interesuje mnie oddział krakowski. To dobry pomysł na biznes?
Reklamy
TomaszT

Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 148
Post 2015-04-17, 14:10  //  czy franczyza to dobry pomysł na biznes? Odpowiedz z cytatem
Wiesz, to zależy czy franczyza ma jakąś fajną formę promocji, rozpoznawalną markę i ciekawy biznes plan.
Spójrz na przykład na siec tych żabek czy innych małpek.
Berni

Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 45
Post 2015-04-20, 15:18  //  czy franczyza to dobry pomysł na biznes? Odpowiedz z cytatem
Jak się zwiążesz z mocną firmą to na pewno jest to dobry pomysł na biznes.Jak ubezpieczałem auto w Cuk to gość, który mi sprzedawał polisę mówił że właśnie prowadzi interes na tej zasadzie.Z ciekawości sprawdziłem ile potrzeba na otwarcie takiej multiagencji i wychodzi na to, że nie są to duże pieniądze, bo potrzeba jakieś 15 tysięcy na start.
Tom88

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 74
Post 2015-06-01, 10:01  //  czy franczyza to dobry pomysł na biznes? Odpowiedz z cytatem
Mój znajomy pół roku temu otworzył multiagencję ubezpieczeniową pod logo CUK, na plusie był już po czterech miesiącach. Z tego co wiem to pracy ma tyle, że będzie kogoś do pomocy zatrudniał. Widać ubezpieczenia to intratne zajęcie.
ayris

Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 131
Post 2015-07-01, 18:58  //  czy franczyza to dobry pomysł na biznes? Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem franczyzna to spoko pomysł na biznes ale jak w każdym biznesie musisz pamiętac o reklamie. Poza tym reklama w sieci i szybko powinieneś się wybić. W dzisiejszych czasach każdy biznes ma szansę powodzenia. Trzeba tylko cieżko pracować i odpowiednio się promować.
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2015-07-15, 13:12  //  czy franczyza to dobry pomysł na biznes? Odpowiedz z cytatem
Tom88 napisał: Mój znajomy pół roku temu otworzył multiagencję ubezpieczeniową pod logo CUK, na plusie był już po czterech miesiącach. Z tego co wiem to pracy ma tyle, że będzie kogoś do pomocy zatrudniał. Widać ubezpieczenia to intratne zajęcie.

Ja tam auto ubezpieczałem i tak właśnie myślałem, że to dobry pomysł na biznes. Nawet zaglądałem do nich na stronę, żeby sprawdzić jakie mają oczekiwania i wymagania, to wydaje mi się że dałbym radę.Kiedyś proponowano mi franczyzę w branży bankowej, ale tam to mieli spore oczekiwania finansowe, a w CUK jak pamiętam to jest jakieś 15 tysięcy potrzebne na start.
ayris

Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 131
Post 2015-07-15, 16:58  //  czy franczyza to dobry pomysł na biznes? Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem dobry pomysł. Jeśli wiesz co chcesz robić, masz kasę to dlaczego nie? Poszukaj tylko odpowiedniego programu do wystawiania faktur żeby później problemu nie było Smile Ja trafiłam na faktura small business z mega-tech.com.pl i chyba zamówię go do mojego sklepu. Teraz wystawiam faktury w exelu co nie zawsze mi wychodzi.
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2015-07-21, 13:00  //  czy franczyza to dobry pomysł na biznes? Odpowiedz z cytatem
Akurat program do rozliczania jest prosty z tego co piszą
Tom88

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 74
Post 2015-09-02, 19:37  //  czy franczyza to dobry pomysł na biznes? Odpowiedz z cytatem
Mi chodzi po głowie pomysł żeby od nowego roku zostać niezależnym doradcą Cuk. Nie muszę inwestować, a jak okaże się, że dobrze mi idzie może nawet o franczyzie pomyślę.
arabelka

Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 68
Post 2015-09-23, 17:14  //  czy franczyza to dobry pomysł na biznes? Odpowiedz z cytatem
Odpowiedni program do faktur na pewno się przyda. Ja bym pomyślałąm jeszcze o programie do zarządzania firmą. Słyszałam, że bardzo dobry jest program optima - Jest możliwość testowania go za free przez 60 dni.
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2015-10-04, 21:43  //  czy franczyza to dobry pomysł na biznes? Odpowiedz z cytatem
Jak byłem w cuk po polisę to widziałem że ruch w interesie jest, moim zdaniem warto.
Tom88

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 74
Post 2015-10-25, 18:09  //  czy franczyza to dobry pomysł na biznes? Odpowiedz z cytatem
Bo mają tanie polisy, wiadomo że każdy patrzy żeby jak najtaniej auto ubezpieczyć.
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2019-05-08, 11:58  //  czy franczyza to dobry pomysł na biznes? Odpowiedz z cytatem
Wszyscy Ci którzy już prowadzą działalność mogą ją poszerzyć o sprzedaż ubezpieczeń prowadządz własny punkt partnerski. To biznes dla każdego - dzięki szkoleniom prowadzonym w Cuk można się wszystkiego nauczyć.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2021-01-31, 22:54  //  czy franczyza to dobry pomysł na biznes? Odpowiedz z cytatem
Również zamierzam otworzyć w niedalekiej przyszłości firmę. Obecnie, zastanawiam się nad jej formą. Myślę, że ciekawym rozwiązaniem może okazać się funkcjonowanie jako spółka z o.o. Natknąłem się ostatnio na ofertę firmy https://aobiznes.pl/aktualnosci/porady/jak-skutecznie-rozwijac-swoj-biznes-3-przydatne-wskazowki która zajmuje się sprzedażą gotowych spółek. Czy Waszym zdaniem warto zdecydować się na to rozwiązanie?
Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki »  czy franczyza to dobry pomysł na biznes?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!