Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia » Co posadzić na pniu

Co posadzić na pniu

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 913
Post 2022-07-28, 08:15  //  Co posadzić na pniu Odpowiedz z cytatem
Poszukuję inspiracji chce posadzić COS zależy mi aby było na pniu kilka sztuk koło siebie alby trochę "odgrodzić" się od sąsiadów. Podłoże gliniaste od około 11 godziny słońce aż do zachodu.
Pomożecie?
Reklamy
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 965
Post 2022-07-28, 10:10  //  Co posadzić na pniu Odpowiedz z cytatem
mam takie samo umiejscowienie i z tego co sobie odnotowałam (nie jestem ogrodnikiem, ale czytałam branżowe artykuły) pod siebie do wyboru:
*trzmielina lub wierzba na pniu, dereń biały, sosna czarna, cyprysiki, żywotnik zachodni (tuja); Mozna się też zastanowić nad czymś owocowym jak nad borówką amerykańską https://www.podkarpackiesady.pl/21-borowki-amerykanskie - tutaj dostaniesz sadzonki borówki.
*trawy np. ostnica cieniutka, miskant chiński;
*ligustr jasnolistny, również trzmielina jako krzaczek, pełnik ogrodowy, krwawnica pospolita, budleja dawida, hortensja ogrodowa!żurawki, funkia, berberys thunberga, przetacznik kłosowy, tawuła japońska, lawenda wąskolistna, szałwia, macierzanka, hibiskus, jeżówka, goździk siny i kropkowany, porzeczka, laurowiśnia, perowskia łobodolistna;
*dodatkowo można również sadzić (u mnie ze wzgl na owoce i kolce odrzuciłam): ognik szkarłatny, cis pospolity, głóg, kalina koralowa, jałowiec, ostrokrzew meservy
crash

Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 385
Post 2022-08-01, 09:37  //  Co posadzić na pniu Odpowiedz z cytatem
Najlepiej sprawdzą się tuje - szybko rosną i fajnie odgradzają.
Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia »  Co posadzić na pniu
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!