Forum Banzaj.pl » Hydepark » Co po maturze

Co po maturze

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Autor Wiadomość
Kali

Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 17
Post 2015-11-13, 10:56  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
Ale po co chcecie po szkole średniej z maturą "wracać" do tego znowu? Przecież to jest praktyczne stanie w miejscu i strata czasu.
Paradoks jest taki, że ludzie z liceum żałują, że nie poszli do technikum i odwrotnie.
Skończyłem informatyka i ten papier jest totalnie nic nie warty na rynku pracy. Może jesteś ciut wyżej nad kimś z ogólniaka i tyle. Także może by to miało najmniejszy sens przy wyborze szkoły, ale po ukończeniu średniej to totalna głupota. Druga sprawa, to to, że rynek woli specjalistów z wyższym, dlatego szkoły policealne są raczej dla debili, którzy gdzieś tam zawalili sobie w szkole, albo po ukończeniu zawodówki dostali jakiś większych ambicji.
Dużo lepiej już zrobić uprawnienia, np elektryczne czy na koparko-ładowarkę, bo można zarobić lepiej niż w macu po studiach.
Reklamy
Jodła

Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 8
Post 2015-11-13, 15:44  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
Zasugeruj chłopakowi studia zaoczne i pracę jakąś, myślę, że to będzie dobre rozwiązanie Wink Nie ma sensu dwa razy robić szkoły średniej, jak może już zacząć pracować na wykształcenie wyższe. A z tego co wiem od znajomych, to technik informatyki niewiele ma wspólnego z informatykiem
Quvel

Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 18
Post 2015-11-15, 18:17  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
Dlatego najlepiej iść na studia zaoczne i pracować, wtedy po skończeniu studiów masz pracę i praktykę.
szogun

Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 150
Post 2015-11-20, 11:31  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
studia juz nie gwarantują dobrej pracy o ile w ogóle można mówić o gwarancji jakiejkolwiek pracy... lepiej studiowac zaocznie i od razu zdobywac dozwiadczenie i zacząć pracować w miedzy czasie. albo w sumie od razu isc do pracy, najlepiej wyjechac za granice i przynajmniej od razu zacząć zarabiać porządne pieniądze. ja tak własnie wyjechałem do pracy 2 lata temu do holandii, a prace tam znalazłem dzięki VPU Polska
Dawidziu

Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 101
Post 2015-12-19, 16:15  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
Trzeba przede wszystkim kończyć dobre, państwowe studia, a nie jakieś wyższe szkoły koszenia trawników.
zaspany57

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 314
Post 2016-04-22, 11:55  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
Moja córka przygotowuje się do tegorocznej matury i najbardziej obawia się biologi.
mazi88

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 76
Post 2016-04-30, 14:17  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
po maturze dwa wyjścia. Studia lub praca. Najlepsze rozwiązanie to iść obiema ścieżkami. Znajomy rok temu wybrał właśnie taką ścieżkę. Poszedł na logistykę na WSB w Opolu i znalazł pracę w branży.
Dawidziu

Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 101
Post 2016-05-11, 16:36  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
geaz napisał: Od papierka ważniejsze są umiejetnosci Wink


Ale bez papierka masz marne szanse, aby komuś pokazać swoje umiejętności Smile
szogun

Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 150
Post 2016-09-23, 09:53  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
A zależy mu na dalszym rozwoju czy raczej szybkiej pracy? Może niech lepiej trochę popracuje tez, odło
szogun

Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 150
Post 2017-09-11, 12:48  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
Ja po maturze to od razu wyjechalem sobie coś zarobić za granicę, dopiero później poszedłem na studia. Ale jakbyś chciał gdzieś właśnie wyjechać do pracy to najlepiej na pośrednictwe sprawdzonej agencji
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 910
Post 2018-02-09, 14:00  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
A moim skromnym zdaniem warto jest jednak kontynuować edukacje. Jeśli przerwiecie ją od razu po liceum i na przykład wyjedziecie za granicę to bardzo ciężko Wam bedzie ponownie do niej wrócić. Jesli nie czujecie się na siłach, aby wybrać sie na studia to możecie zastanowić się nad szkołą policealną. Kierunki w takiej szkole zwykle dają praktyczne wykształcenie i trwają krócej niż studia. Rok czy dwa.
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2018-08-31, 11:25  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
Teoretycznie tak. Z drugiej stronie jednak w wielu firmach zwracaja uwagę na to jakie masz studia. I czy w ogóle masz te studia.Szczególnie jeśli nie możesz się pochwalic jakimś dużym doświadczeniem zawodowym. Studia są wtedy atutem. Poza tym studia są rózne i niektóre kierunki rzeczywiśćie dają Ci konkretną wiedze, ktora będzie pomocna w przyszłej pracy.

Piszę tutaj na przyklad o studiach biznesowych MBA. Renomowaną uczelnią jest https://ibd.pl/ .
Marlenka33

Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 307
Post 2020-10-24, 08:00  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
Słyszeliście o studiach dualnych? Jeśli ktoś myśli o studiach zawodowych, technicznych to taka oferta będzie dla Was najlepsza. Zobaczcie na ofertę Edunet, to centrum kształcenia gdzie takie studia można podjąć. Połączenie teorii z praktyką, poza wykształceniem student zyskuje kilkuletnie doświadczenie w pracy i otrzymuje wynagrodzenie.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1271
Post 2021-01-26, 20:45  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem najlepiej wybrać się na studia. Jeśli nie wiesz na jakie się zdecydować, to wydaje mi się, że finanse i rachunkowość powinny być dobrym wyborem, szczególnie jeśli zdecydujesz się przy tym na ofertę: https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/licencjackie/finanse-i-rachunkowosc . Uczelnia ma bardzo dobry poziom nauczania
krawczyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 530
Post 2021-04-26, 07:52  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
Na pewno będą to kierunki techniczne. Widać to doskonale po tym, ile inżynierowie zarabiają, a mało nie zarabiają.
Oznacza to, że jak ktoś pójdzie na politechnikę, to ma duże szanse ku temu, aby dobrze na tym wyjść.
Poza tym studia to okres licznych przywilejów: tańsze przejazdy, darmowa służba zdoriwa czy usługi bankowe np konta bankowe. Które dobrze jest sobie porównać. Obecnie wiele banków daje pieniadze za samo otwarcie u nich konta bankowego.
https://www.konto-studenckie.pl/

Na stronie jest porównanie kont studenckich.
AdamoM

Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 208
Post 2021-07-30, 02:39  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
Według mnie studia są na pewno dobrym pomysłem. Nawet jeżeli obawiamy się, że nie poradzimy sobie z napisaniem pracy chociażby licencjackiej, zawsze możemy sięgnąć po pomoc np. w http://www.dyplomowa24.pl/ofertowo/ . Zakres usług w różnych dziedzinach humanistycznych jest tutaj bardzo szeroki i jestem przekonany, że każdy będzie niezwykle zadowolony z takiej współpracy:)
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 395
Post 2021-10-07, 20:47  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
Jeśli szkoła policealna w Warszawie to na pewno ta https://www.profesjaedukacja.pl/ . Znajdziecie tam różne kierunki, również bezpłatne. W tej szkole nie tylko stawiają na wysoki poziom edukacji ale przede wszystkim można liczyć na bardzo dobre warunki, miłą atmosferę. Bez problemu można zdać egzamin kwalifikujący po skończonej edukacji. Zapisy trwają cały rok.
crash

Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 385
Post 2021-11-16, 12:31  //  Co po maturze Odpowiedz z cytatem
Jak dla mnie po maturze lepiej pójść od razu do pracy. Z tego co czytałem tu http://4banki.pl/jak-zostac-opiekunem-klienta-w-banku/ to można dobrze zarabiać jako opiekun klienta w banku, nawet bez studiów.
Forum Banzaj.pl » Hydepark »  Co po maturze Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!