Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka » Co na bóle migrenowe?

Co na bóle migrenowe?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2016-03-02, 12:00  //  Co na bóle migrenowe? Odpowiedz z cytatem
Hej,

Macie może jakieś swoje sposoby na bóle migrenowe? Pytam, bo dosyć mocno je przechodzę. A nie chcę tak się szprycować środkami przeciwbólowymi.
Reklamy
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 885
Post 2016-03-02, 13:53  //  Co na bóle migrenowe? Odpowiedz z cytatem
Ja kiedyś brałem dużo leków. Na początku pomagał zwykły paracetamol ale potem się przyzwyczajałem. Z czasem przestał mi pomagaća nawet mocnieszy Ibuprom. Byłem u neurologa i ten powiedział,ze powinienem na jakis czas odstawić leki bo mogę się uzależnic. Wspomniał również o osteopatii. Postanowiłem sprobować bo napady migrenowe miałem dość często i było to dokuczliwe.

Z każdym kolejnym zabiegiem czuję się lepiej i szczerze powiedziawszy to żałuję,ze nie wiedziałem o tym wcześniej.
namdu

Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 20
Post 2016-03-15, 11:56  //  Co na bóle migrenowe? Odpowiedz z cytatem
Mi czasem pomaga lufka jakiegoś mocnego trunku. Zanim mroczki wejdą na oczy, bo jak to się już wydarzy, to nic nie pomoże :/
manoko

Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5
Post 2016-04-02, 14:31  //  Odpowiedz z cytatem
Ja słyszałam od mojej koleżanki co też miała migreny, że od momentu jak pije wodę zjonzowaną to przechodzi je znacznie łaskawiej. Nie wiem dokładnie co to za rodzaj bólu ale z tego co się orientuję to taka woda jest bardzo zdrowa, ponieważ wyrównuje nam nasze pH
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 947
Post 2016-06-30, 11:33  //  Co na bóle migrenowe? Odpowiedz z cytatem
Ja mam migreny i najbardziej pomaga mi po prostu ciepły prysznic i relaks w domu. Jak dopada mnie ból głowy co w sumie nie jest takie częste to po prostu idę do łożkka i staram się zrelaksować. Z leków to najczęściej przyjmuję ibuprom

Ewentualnie pyralgin chociaz lepsze działanie w moim przypadku ma jednak ibuprom.

Kiedyś brałem ketonal ale zrezygnowałem bo balem się uzależnić.
Bebot

Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 16
Post 2016-06-30, 23:28  //  Co na bóle migrenowe? Odpowiedz z cytatem
Ja bawiłem się z bólami głowy ponad 5 lat, bo żaden lekarz nie potrafił zdiagnozować co mi jest. W końcu pewna mądra pani neurolog stwierdziła, że mam najzwyklejszą migrenę z aurą, czyli zanim zaczyna się ból głowy zwężają mi się naczynia krwionośne i tracę czucie w którejś ręce i adekwatnie w twarzy po tej samej stronie, a czasem także na języku i mam mroczki przed oczami. Poleciła mi tabletki Coffepirine i to jedyne co mi pomaga, co prawda nie zawsze w pełni, ale lepsze to niż nic. Dodatkowo opakowanie kosztuje chyba mniej niż 5 zł i nie jest na receptę, więc myślę że jak ktoś ma problemy migrenowe to warto spróbować. Ogólnie brania tabletek nie ma co się bać, bo są po to, żeby właśnie pomagały i żebyśmy tak nie cierpieli. Przed tymi tabletkami jedyny sposób, który dawał mierne i chwilowe rezultaty to były chłodne okłady na głowę.
slawi

Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 19
Post 2016-09-02, 20:19  //  Co na bóle migrenowe? Odpowiedz z cytatem
A u neurologa byłeś? Jeśli nie, to koniecznie przejdź się do dobrego specjalisty. Jeśli jesteś z Warszawy, to polecam klinikę Psychomedic. Mają tam świetnych specjalistów. Można się do nich umówić telefonicznie pod nr 22 253 88 88. Być może znajdą przyczynę, którą da się wyeliminować.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1271
Post 2020-09-16, 15:13  //  Co na bóle migrenowe? Odpowiedz z cytatem
Jeśli takie bóle migrenowe utrzymują się dłuższy okres czasu to niezbędną może być wizyta u neurologa. Ja polecam ci tą https://cmp.med.pl/cmp-bialoleka/neurolog/ poradnię neurologiczną bo tam mają prawdziwych specjalistów. Mój ojciec się tam leczył i przebiegło pomyślnie.
keks

Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 64
Post 2020-09-30, 22:26  //  Co na bóle migrenowe? Odpowiedz z cytatem
Podobno botoks działa https://longevitas.pl/botoks-moze-pomoc-zwalczyc-migreny/ tak piszą. Koleżanka korzystała i trochę było lepiej faktycznie. U jej mamy pomogły całkiem. Znowu u innej kumpeli nic nie zadziałało. Zależy od człowieka.
Marlenka33

Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 307
Post 2021-04-13, 20:05  //  Co na bóle migrenowe? Odpowiedz z cytatem
Migrenowe bóle głowy potrafią mocno dać się we znaki. Na pewno nie można próbować leczyć się na własną rękę, wizyta u specjalisty jest konieczna i badania potwierdzające, że bóle głowy mają podłoże migrenowe. Co do leków - na https://baza-lekow.com.pl/neurologia/migrena/ macie pełną listę stosowanych w leczeniu. Mozna zapoznać się z ich składem, dawkowaniem, działaniem. Oczywiście o doborze odpowiedniego zadecyduje lekarz.
riddle

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 365
Post 2021-06-17, 07:39  //  Co na bóle migrenowe? Odpowiedz z cytatem
Sama miałam kiedyś wieksze problemy z migrenami, w ostatnim czasie się zmniejszyły bo zmieniłam niektore rzeczy w swoim życiu
kładę się spać wcześniej i o regularnych porach
wysypiam się ( śpię 7-8 godzin dziennie)
nie jem sytej kolacji
jak równiez ograniczyłam stres oraz nie przepracowuję się tak jak kiedyś.....

Jeśli nie pomoże Wam zmiana stylu życia polecam zastanowić sie nad marihuaną medyczną:
https://centrum-mk.pl/wplyw-marihuany-na-organizm-plusy-i-minusy-marihuany

Ma dobre działanie w leczeniu bolu.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1271
Post 2021-08-08, 20:03  //  Co na bóle migrenowe? Odpowiedz z cytatem
Jeszcze ostatnio znajoma była u warszawskiego neurologa dr Szymańskiego i zaczyna leczenie migren toksyną botulinową - nowość. Na http://neurolog-szymanski.pl/ jest opisana ta metoda i jej skuteczność
Kewiori

Dołączył: 10 Gru 2015
Posty: 164
Post 2022-12-13, 14:46  //  Co na bóle migrenowe? Odpowiedz z cytatem
Pamiętajcie, że bóle głowy nie są zawsze spowodowane migreną. Jeśli są one naprawdę bardzo bolesne to warto pomyśleć o wizycie u odpowiedniego specjalisty. Ja byłem u Pana Macieja Mielczarka - neurochirurga w Pile, doskonały specjalista.
hakuro

Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 332
Post 2023-03-01, 10:11  //  Co na bóle migrenowe? Odpowiedz z cytatem
med24 polecam wizytę, nie drogo bo tylko 79 zł za telekonsultację. Pani doktor do mnie oddzwoniła o umówionej godzinie - oni tam w ogóle mają plus minus 15 minut także się nie stresujecie jak ja że ktoś nie oddzwonił dokładnie o 10:50 Smile dostałam po wizycie zalecenia oraz ereceptę.
Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka »  Co na bóle migrenowe?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!