Forum Banzaj.pl » Modelarstwo, samoloty, łodzie, samochody zdalnie sterowane » Co do smart home

Co do smart home

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 966
Post 2022-04-11, 06:46  //  Co do smart home Odpowiedz z cytatem
Hej, w temacie smart domu jestem totalnie zielony, a chciałbym się trochę tym pobawić ze względu na to ze buduje dom i fajnie byłoby wiedzieć czego tak naprawdę potrzebuje.
1. Co potrzebuje aby wystartować? wystarczy dongle na rapsbery wpięty na stałe do zasilania czy oprócz bramki potrzebuje jakiegoś serwera?
2. Czy jak kupię dongla zigbee2mqtt i jakieś akcesoria do niego to będę mógł go zaktualizować do 3.0 ? Lub w druga stronę czy urządzenia zigbee 3.0 będą obsługiwane przez tego dongla?
Myślałem żeby kupić z sklepu hejdom płytkę CC2531 i dokupić pare tanich czujników czy switchy ale widzę ze często występuje w nich zigbee 3.0 i stad moje pytania.
Reklamy
krawczyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 532
Post 2022-04-11, 07:43  //  Co do smart home Odpowiedz z cytatem
Jak budujesz dom to zwróć uwagę na kilka rzeczy bo to jest etap w którym możesz podjąć kluczowe decyzję, A) żeby w każdej puszce był przewód neutralny, B) Jak fundusze pozwalają pociagnij skrętkę do każdej puszki C) obadaj system kablowy

Zerknij sobie na stronę:
https://nokautelektronika.pl/artykuly/dlaczego-warto-wybrac-switche-atte-power.html

Kilka informacji o tym jakie wybrać switche.
Forum Banzaj.pl » Modelarstwo, samoloty, łodzie, samochody zdalnie sterowane »  Co do smart home
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!