Forum Banzaj.pl » Ziemia - rowery, narciarstwo, wspinaczka i inne » Buty Atomic HAWX - co o nich sądzicie?

Buty Atomic HAWX - co o nich sądzicie?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2009-12-16, 22:04  //  Buty Atomic HAWX - co o nich sądzicie? Odpowiedz z cytatem
Przygotowuję się do nowego sezonu narciarskiego. Niestety zamiast robić suchą zaprawę to zabrałem się do tego od łatwiejszej strony, czyli zakupów Wink Narty mam (narty do giganta) i szukam butów. Trochę już naprzymierzałem - głównie Salomony i Rossigniole. Widziałem też, Atomic HAWX. Wydaje mi się, że to dość nowa seria? Wybieram się w weekend znowu na łowy i myślę również o nich. Wizualnie mi się podobają a to już sporo - chociaż wiem, że to żadne kryterium Wink
Reklamy
jack21

Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 131
Post 2009-12-17, 21:21  //  Buty Atomic HAWX - co o nich sądzicie? Odpowiedz z cytatem
Atomic generalnie robi bardzo dobre buty. Atomic HAWX jest bardzo specyficznym modelem i w sumie nie wiem czy jest drugi taki model na rynku. Zrywa on ze sztywna skorupa. Srodkowa czesc buta jest elastyczna (widac na zdjeciu te "zeberka" czarne).

Wrazenie po ich zalozeniu jest... dziwne Smile Trudno to porownac do innych butow. Na pewno komfort jest bardzo wysoki przez to. No przy butach narciarskich jest zbyt wiele czynnikow i nie kazdemu moze pasowac HAWX.

W kazdym razie but wystepuje w sensownych twardosciach wiec spokojnie mozna dobrac odpowiednio "mocny"" but w zaleznosci od umiejetnosci i masy.

A czy to rozwiazanie to chwilowa moda czy tez sie przyjmie? Trudno powiedziec. Na razie HAWX jest juz chyba 3 sezon na rynku wiec chyba najgorzej nie jest Smile Ale teoria teoria a praktyka praktyka. Swego czasu Fischer strasznie reklamowal jako przelomowe rozwiazanie w butach znane jako Soma-Tech. Niby mialo to zapewniac naturalne ulozenie stop. W praktyce okazalo sie, ze sprawdza sie to roznie.

Jedno jest pewne - butow trzeba przymierzac jak najwiecej i roznych firm. Najwiekszym nieporozumieniem jest kupowac but pod kolor nart czy stroju. Choc nie powiem - milo jest gdy akurat pasuje Smile
wojak

Dołączył: 24 Wrz 2015
Posty: 16
Post 2016-01-07, 11:42  //  Buty Atomic HAWX - co o nich sądzicie? Odpowiedz z cytatem
Muszę przyznać, że jeśli chodzi o buty narciarskie to te z Atomica świetnie się sprawdzają.
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2016-01-16, 11:55  //  Buty Atomic HAWX - co o nich sądzicie? Odpowiedz z cytatem
Przed zakupem przymierzałem wszystkie praktycznie marki dostępne w sklepach. Tecnica, Nordica, Fischer, Rossigniole, Salomony i inne. Najwygodniejsze dla MOJEJ stopy okazały się właśnie Atomici. Oczywiście nie znaczy to, że są najlepszymi butami narciarskimi. Po prostu najbardziej odpowiadają moim stopom. Wszystkie topowe marki robią dobre buty i nie warto kierować się wyłącznie marką albo tym aby buty i narty były koniecznie z tej samej firmy.
Forum Banzaj.pl » Ziemia - rowery, narciarstwo, wspinaczka i inne »  Buty Atomic HAWX - co o nich sądzicie?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!