Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka » Ból stawu kolanowego po urazie

Ból stawu kolanowego po urazie

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 395
Post 2012-10-11, 12:45  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
Trenuję od kilku lat piłkę nożną, dwa miesiące temu miałem dość niefortunny upadek, w wyniku którego moje kolano uległo silnemu stłuczeniu. Wszystkie prześwietlenia badania wykazały, że to tylko stłuczenie, nie ma innych uszkodzeń. Opuchlizna i zaczerwienienie schodziło mi jakiś czas, nogę oszczędzałem, ból ustąpił. Teraz jednak chciałem powrócić do treningów, ale cały czas czuję ten staw:/ Co mogę na to stosować? jaka maść pomoże na taki ból pourazowy najlepiej?
Reklamy
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2012-10-11, 13:04  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
glukozamina

http://www.sfd.pl/sklep/Hi-Tec_Nutrition_Glucosamin_DH-opis27730.html

albo drinkg intratreningowy

http://www.sfd.pl/sklep/Nutrend_Flexit_drink-opis108.html
optimus-prime

Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 10
Post 2012-10-11, 20:41  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
A próbowałeś kolego maści, żeli rozgrzewających? Wiem, że jest coś takiego jak maść końska, chociaż sam nie używałem, nie wiem tylko czy jest dostępna w aptece czy gdzie to się kupuje. Urazy kolan mają to do siebie, że długo dają o sobie znać, nie przeciążaj go za bardzo.
guliwer

Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 9
Post 2012-10-11, 22:15  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
Powinna pomóc z pewnością maść, osobiście mogę polecić maść dla sportowców Viprosal B, dobrze sobie radzi w bólach stawowych.
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 395
Post 2012-10-12, 17:52  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
no właśnie za bardzo jeszcze żadnej maści nie próbowałem bo nie wiem jaką wybrać, miałem w domu tylko altacet, ale on na świeże stłuczenia raczej i nie pomaga. Chyba nie potrzebna mi jest maść żadna rozgrzewająca, także końska raczej też nie, a ten Viprosal B jest normalnie bez recepty?
optimus-prime

Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 10
Post 2012-10-12, 18:19  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
Mój ojciec stosował tą końską na bóle w krzyżu i pomagała. Ale skoro są jakieś specjalne maści dla sportowców, to może to będzie lepszy wybór. Najlepiej zapytać w aptece, na pewno coś polecą.
cyklon

Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 1
Post 2012-10-18, 17:25  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
przede wszystkim wizyta u lekarza. Maści czy suplementy diety, guzik dadzą.
kapitan25

Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 9
Post 2012-11-11, 15:11  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
wedlug mnie najpierw lekarz, on Ci przepisze jakas masc sprawdzona, ktora Ci pomoze Wink zazwyczaj bagatelizujemy takie drobne kontuzje, ale potem z tego moga wyjsc naprawde spore urazy, ktorych nie wyleczy sie mascia.
horteska

Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 12
Post 2012-11-12, 23:29  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
delmen napisał: no właśnie za bardzo jeszcze żadnej maści nie próbowałem bo nie wiem jaką wybrać, miałem w domu tylko altacet, ale on na świeże stłuczenia raczej i nie pomaga. Chyba nie potrzebna mi jest maść żadna rozgrzewająca, także końska raczej też nie, a ten Viprosal B jest normalnie bez recepty?

tak, bez recepty, a koszt to jakieś 15zł z groszami bo ostatnio kupowała.
optimus-prime

Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 10
Post 2012-11-26, 13:56  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
Z pewnością wizyta u lekarza byłaby tu najlepszym rozwiązaniem, mimo to warto mieć w domu jakiś środek pierwszej pomocy w takich sytuacjach.
horteska

Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 12
Post 2012-11-26, 14:09  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
u mnie w domu to już na zaś w apteczce leżą bandaże, maście, spraye chłodzące. Wole mieć taką "apteczkę" zorganizowaną wcześniej niż w chwili urazu lecieć do apteki na szybko i kupować.Smile
dora55

Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 4
Post 2012-11-27, 14:24  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
Ja zawsze najpierw leczę się sama w domu,tak zrobiłam w przypadku bolących kolan stosowałam właśnie wspomnianą maść Viprosal B.Pomogła mi,ale jednak i tak wolałam zasięgnąć opinii specjalisty,czy to jednak coś nie poważnego.
panjan34

Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 12
Post 2012-12-12, 11:28  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
Może powinieneś wybrać się do jakiegoś lekarza. Z kolanami nie ma żartów, wiem, co mówię. Od paru lat się z tym zmagam. A podobno sport to zdrowie...
kus_kus

Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 30
Post 2013-01-08, 13:36  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
na pewno powinieneś się udać do lekarza, ale myślę, że może ci pomóc elektrostymulacja. Na necie możesz znaleźć sprzęt, który jest przeznaczony do użytku domowego. Myślę, że to będzie jedno z lepszych rozwiązań.
bodziu

Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 46
Post 2013-01-31, 15:33  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
Mnie się to źle kojarzy, taki przewlekły ból, mimo, że nic się nie dzieje. Miałem tak z chrząstką w stawie kolanowym. Nie po kontuzji, ale zwyczajnie z przesilenia. Lekarze dawali mi tylko środki przeciwzapalne i przeciwbólowe (ketonal w kapsułkach i w żelu), co pomagało doraźnie. Ktoś doradził mi glukozaminę...tez niewiele dała. Dopiero jak zacząłem brać taki preparat amerykański Vital3, w kroplach, to po wzięciu pierwszej serii poczułem ulgę. To jest preparat z kolagenem typu II (cokolwiek to nie oznacza), który regeneruje chrząstkę. Więc... zależy co Ci jest- czy to ból czy zmiany zwyrodnieniowe, czy inna cholera...
borate

Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 340
Post 2013-04-28, 09:55  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
Mi glukozamina bardzo pomagała przy takim urazie. Nie wiem czy marka ma na to wpływ, ale ja kupowałem w aptece kapsułki Gala. Poza tym na bolący staw Viprosal B - ma on w składzie jad żmii, co bardzo skutecznie leczy takie urazy.
TheMan

Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 161
Post 2013-11-04, 17:19  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
Słyszałem, że na bóle pourazowe dobry jest żel Dip Rilif. Działa szybko i na długo.
Tomas

Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 102
Post 2013-11-20, 11:04  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
A co to za maść? Jak to działa?
TheMan

Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 161
Post 2013-11-26, 19:59  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
Di Rilif to żel wskazany między innymi przy bólach reumatycznych, mięśniowych jak również pourazowych. Daje uczucie natychmiastowej dzięki mentolowi, a efekt uśmierzenia bólu utrzymuje się długo.
Tomas

Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 102
Post 2013-12-01, 01:41  //  Ból stawu kolanowego po urazie Odpowiedz z cytatem
No to już nie będę musiał czytać ulotki Wink A tak serio - skoro mówisz, że dobry to spróbuję jak działa. Może się okaże odpowiedni i dla mnie.
Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka »  Ból stawu kolanowego po urazie Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!