Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » Alkomobilajzer?!

Alkomobilajzer?!

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2014-11-20, 19:55  //  Alkomobilajzer?! Odpowiedz z cytatem
Chciałbym poruszyć bardzo ważną kwestię, a mianowicie czy jesteście za tym aby instalować blokady alkoholowe w autach osób skazanych za jazdę po pijanemu? W przyszłym roku może zostać przegłosowana ustawa, która przewiduje zaostrzenie kar dla pijanych kierowców w tym instalowanie blokad alkoholowych w autach osób skazanych za jazdę po pijanemu tzn. kierowca który został skazany za jazdę po pijanemu ma mieć montowaną w samochodzie specjalną blokadę. Aby ruszyć kierowca najpierw musi dmuchnąć w alkomobilajzer i dopiero po wykazaniu trzeźwości auto odpala. Co o tym sądzicie?
Reklamy
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2014-11-20, 22:22  //  Alkomobilajzer?! Odpowiedz z cytatem
Wow, mocna rzecz. Ciekawe czy to przejdzie. Pomysł jest bardzo dobry, eliminuje sytuacje, m.in. kiedy taki nałogowiec wsiada do samochodu i stwierdzi, ...."dam radę", a takich przypadków wg mnie jest bardzo dużo. Albo Ci co piją na oko i też wsiadają, bo twierdzą, że mają poniżej 0,2. Bez przebadania nie ma pewności, to nie temat do kozaczenia.
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2014-11-24, 07:32  //  Alkomobilajzer?! Odpowiedz z cytatem
Osobiście uważam, że tego typu działania mogą poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach. Nie może być przyzwolenia do wsiadania za kółko pod wpływem alkoholu. Prawo powinno bezwzględnie karać za takie przestępstwo. W Norwegii bardzo dobrze poradzono sobie z tym problemem. Ponadto uważam, że alkomobilajzery powinny być stosowane bezwzględnie w autobusach, pociągach oraz komunikacji miejskiej ponieważ niestety ostatnie wydarzenia pokazały, że i tutaj jest problem.
bitek3

Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 15
Post 2014-11-24, 11:48  //  Alkomobilajzer?! Odpowiedz z cytatem
Ale super. Tylko, że łatwo obejść to rejestrując samochód na kogoś z rodziny. I co wtedy?Smile
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2014-11-26, 22:42  //  Alkomobilajzer?! Odpowiedz z cytatem
Na pewno będą przypadki próby obejścia tych i innych przepisów bo przecież Polak potrafi. Myślę jednak, że wystarczyłoby np taką informację zamieścić w dokumentach lub systemie. Wtedy taki delikwent mógłby jeździć tylko samochodem wyposażonym w alkomobilajzer.
Samson

Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 28
Post 2014-11-27, 16:57  //  Alkomobilajzer?! Odpowiedz z cytatem
Taka poprawa prawa ale na niby. Też jestem zdania, że to nie zadziała.. Może dla pojedynczych osób. Dobrze by było gdyby to było realne i nie do obejścia.. Ale niestety.
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2014-11-27, 19:58  //  Alkomobilajzer?! Odpowiedz z cytatem
Samson napisał: Taka poprawa prawa ale na niby. Też jestem zdania, że to nie zadziała.. Może dla pojedynczych osób. Dobrze by było gdyby to było realne i nie do obejścia.. Ale niestety.



Niby dla czego poprawa prawa na niby? Ciężko takie zarzuty wystawiać jeżeli jeszcze nie mieliśmy okazji sprawdzić jak ta zmiana przepisów będzie funkcjonowała. Myślę, że to dobry krok w walce z pijanymi kierowcami, albo lepiej nazwać przestępcami.
Berni

Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 45
Post 2014-11-28, 21:38  //  Alkomobilajzer?! Odpowiedz z cytatem
Jestem za, za dużo wypadków jest po pijaku.
martinna33

Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 44
Post 2014-11-30, 21:27  //  Alkomobilajzer?! Odpowiedz z cytatem
A co myślicie o tym aby kierowcy przewożący ludzi (autobusy, komunikacja miejska itp.) mieli takie urządzenie zamontowane w autobusach, samochodach itp. Zapewne mogłoby to ograniczyć sytuację jakie niedawno mieliśmy w niektórych miastach gdzie autobus czy tranwaj taranował ludzi na pasach czy inne pojazdy.
donald

Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 52
Post 2014-12-03, 15:56  //  Alkomobilajzer?! Odpowiedz z cytatem
Dobre rozwiązanie , na zachodzie funkcjonuje i nikt nie kombinuje . Osobiście używam alkomatu podręcznego alkohit X50 i powiem , że przydaje się szczególnie po imprezie , po sprawdzeniu wsiadam bez obaw za kierownicę i jadę na luzie Smile .
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2014-12-07, 21:38  //  Alkomobilajzer?! Odpowiedz z cytatem
Alkomaty "podręczne" to inny temat ale oczywiście uważam, że jego posiadanie jest dobrym rozwiązaniem. Tutaj jednak temat jest zupełnie inny. Zastanawiamy się czy działania Rządu w walce z pijanymi kierowcami idą w dobrym kierunku. Czy montowanie urządzeń takich jak alkomobilajzery to dobry kierunek do ograniczenia plagi pijanych kierowców na polskich drogach.
Berni

Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 45
Post 2014-12-27, 16:05  //  Alkomobilajzer?! Odpowiedz z cytatem
Powinno być.
donald

Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 52
Post 2015-01-06, 17:36  //  Alkomobilajzer?! Odpowiedz z cytatem
Powinno się je montować w samochodach już w fabryce Smile , podobnie było z jazdą na światłach w dzień a jak są podpięte pod zapłon nikt nie marudzi Smile . Druga sprawa powinno to być poparte pozytywną kampanią edukacyjną Smile .
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2015-03-16, 10:15  //  Alkomobilajzer?! Odpowiedz z cytatem
Alcomobilizer montowany jest już od dawna w wielu krajach europejskich, a nawet w Australii gdzie ten sposób jest praktykowany od dawnych lat.
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  Alkomobilajzer?!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!