Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » Alkomat ...

Alkomat ...

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2014-09-14, 19:12  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
Plaga pijanych kierowców na naszych drogach to problem, z którym borykamy się od dawna. Czy zdarza wam się wsiadać za kierownicę po jednym piwie lub drinku? Czy posiadacie alkomat i sprawdzacie stan swojej trzeźwości np. następnego dnia po imprezie?
Reklamy
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2014-09-20, 10:21  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
Ja bym nie wsiadł za kółko jak bym nie miał pewności, że jestem czysty. Brat jest zawodowym kierowcą i ma alkomat, elektrochemiczny, te są najlepsze, sam pomagałem kupować. Tak więc, jak mam sytuację, że balowałem dzień wcześniej to zawsze sprawdzam rano i czasami wychodzi ponad 0,2. Więc jak ktoś następnego dnia pracuje samochodem to lepiej odpuścić sobie ostre zakrapianie.
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2014-09-24, 15:24  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
Zgodzę się picie do późnych godzin nocnych jest mało odpowiedzialne jeżeli następnego dnia mamy zamiar kierować samochodem. Alkomaty elektrochemiczne? Czym się różnią od tych półprzewodnikowych? Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniego alkomatu?
wyjadacz

Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 69
Post 2014-09-24, 20:54  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
po jednym tak, ale nie po 3 albo 4 Wink
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2014-09-28, 13:28  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
W internecie znalazłem informację, iż alkomaty półprzewodnikowe są słabsze jakościowo co ważniejsze pokazują niedokładne pomiary. Zdecydowanie częściej polecane są elektrochemiczne. Często na formach polecane są alkomaty Alkohit. Czy korzystaliście z alkomatów tego producenta? Jakie są wasze opinie?
Berni

Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 45
Post 2014-11-28, 21:45  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
Gdzieś w Europie chyba są obowiązkowe?
Tobisz01

Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 104
Post 2014-11-29, 11:41  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
Akurat jestem w temacie, bo niedawno kupowałem alkomat do firmy. W półprzewodnikowych na wynik ma wpływ wiele czynników, np. jedzenie. Elektrochemiczne są droższe, ale też dokładniejsze i trwalsze, więc jeśli już kupować to tylko elektrochemiczny. My zdecydowaliśmy się właśnie na Alkohit x100. Sprawdza się przy szybkich pomiarach wielu osób, a wyniki można eksportować do komputera.
Tojka

Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 109
Miasto: MAZURY
Post 2014-11-30, 21:15  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
Ostatnio poruszyłam ten temat na odprawie w firmie , ponieważ coraz częściej kierowcom zdarza się nieświeży oddech , alkoholowy Sad . Szef kazał rozejrzeć się i kupić alkomat . Tobisz01@ możesz coś więcej podpowiedzieć ?
martinna33

Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 44
Post 2014-11-30, 21:37  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
Jeżeli ma to być alkomat do firmy to należy zwrócić uwagę na to ile można przeprowadzić jednorazowo pomiarów (np w przeciągu jednej godziny), dla zachowania higeny warto również rozważyć opcję zakupu alkomatu wyp. w nasadkę lejkową wielorazowego użytku.
donald

Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 52
Post 2014-12-03, 16:47  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
Do firmy to powinien być alkomat z drukarką u nas taki jest i z ustnikiem posiadającym blokadę , która uniemożliwia pociągnięcie do siebie powietrza z alkomatu Smile , mieliśmy taką nieprzyjemną sytuację z pracownikiem .
Tobisz01

Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 104
Post 2014-12-08, 09:51  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
Niekoniecznie drukarka, ale dobrze, żeby móc eksportować dane do komputera, masz wtedy tabelkę w excelu z wszystkimi pomiarami. X100 do firmy jest dobry, bo ma lejek zamiast ustnika, więc jest higieniczny, pozwala na wiele pomiarów jeden po drugim. Moim zdaniem to naprawdę profesjonalny sprzęt.
bartek_w

Dołączył: 12 Gru 2014
Posty: 66
Post 2014-12-12, 14:03  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
generalnie mało pije ale jak już mi się zdarzy to staram sie drugiego dnia nie prowadzić.
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2014-12-15, 19:12  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
bartek_w napisał: generalnie mało pije ale jak już mi się zdarzy to staram sie drugiego dnia nie prowadzić.


To bardzo rozsądne z Twojej strony. Jednak ile jest osób, którym wydaje się, że następnego dnia mogą spokojnie wsiąść za kierownicę bo przecież czują się dobrze itp. Później okazuje się, że było zupełnie inaczej. Gdyby taka osoba posiadała alkomat bez problemu mogłaby sprawdzić czy bezpiecznie może kierować samochodem bez narażenia siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.
Berni

Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 45
Post 2014-12-27, 16:11  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
Ważne żeby mieć i nie zapomnieć użyć Smile a to już inna sprawa
donald

Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 52
Post 2015-01-06, 17:32  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
Zaciekawił mnie ten temat i postanowiłem się doszkolić i kupić coś do osobistego użytku Smile , powiem że w obecnych czasach to jest na porządku dziennym . Często zdarza się jakieś spotkanie firmowe czy towarzyskie w ciągu dnia , pracy i wtedy zdarza się przy lanczu czy obiedzie wypić lampkę wina czy drinka . No i gdy masz alkomat pod ręką możesz sobie pozwolić na jazdę samochodem a nie TAXI o ile nie przesadziło się Smile . Szukałem i znalazłem , ktoś na forum podał alkohit i znalazłem u nich na stronie jednorazówki Smile , nie dość że taniocha to łatwe w obsłudze i posiadające wszystkie certyfikaty .
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2015-01-08, 21:02  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
Jednorazówki alkohit start są spoko, zawsze mam kilka w aucie tak na wszelki wypadek, bo wiadomo teraz jest okres imprezowy i czasami ciężko sobie odmówić a tu na drugi dzień do pracy, a tak człowiek sprawdzi jak tam procenty i głowa spokojna.
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2015-03-16, 10:20  //  Alkomat ... Odpowiedz z cytatem
Testery jednorazowe to dobre rozwiązanie dla osób, które nie muszę kupować droższego dobrej jakości alkomatu. Jeżeli faktycznie sporadycznie mamy potrzebę sprawdzenia stanu trzeźwości to taki alkomat jednorazowy to doskonałe rozwiązanie.
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  Alkomat ...
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!